iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 3. 2012
11:32 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
3177
zhlédnutí

Z metropole

Projekty dostavby Staroměstského náměstí — Prach u staveniště Na Florenci — Mánes se bude rekonstruovat — Oprava hradeb a sanace svahu pod Kramářovou vilou — Stavba roku v Karlíně — Změny v dopravě na Václavském náměstí — Po stopách Jaroslava Ježka

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Projekty dostavby Staroměstského náměstí

  0:38 do playlistu

  Projekty dostavby Staroměstského náměstí
  Už déle než sto let přemýšlejí architekti a urbanisté o tom, jak Staroměstskému náměstí vrátit jeho intimní atmosféru. Kdysi totiž vypadalo tak, jak ho zaznamenal Antonín Langweil na svém modelu města. Asanaci Židovského města na přelomu 19. a 20. století nepřežil Krennův dům a radnice dostala fatální zásah v květnu 1945. Od té doby není náměstí úplné. Už několik let se proto schází komise, která má primátorovi města připravit podklady pro případné změny. Na náměstí kdysi stál taky Mariánský sloup. Ten povalil v roce 1918 rozvášněný dav, vedený žižkovským anarchistou Frantou Sauerem v mylném domnění, že jde o symbol mocnářství. Na znovuobnovení Mariánského sloupu už 14 let pracuje sochař Petr Váňa.

 • Korupce na magistrátu
 • Prach u staveniště Na Florenci

  8:10 do playlistu

  Prach u staveniště Na Florenci
  Větrat v bytech u staveniště v ulici Na Florenci je už půl roku nemožné. Nadzemní část budovy bývalého Rudého práva už je zdemolována, prachu a hluku ale neubylo, bourají se totiž suterény a stavební firma navíc na staveništi používá drtičky, místo aby suť zpracovávala jinde. Investor - společnost Penta - ale tvrdí, že dodržuje jak pracovní dobu, tak i limity hluku a prašnosti.

 • Mánes se bude rekonstruovat

  9:39 do playlistu

  Mánes se bude rekonstruovat
  Jednu z dominant vltavských břehů - Výstavní síň Mánes - čeká rekonstrukce. Pražskou ikonu funkcionalismu už totiž delší dobu trápí nevyhovující technické podmínky. Na plánovanou opravu si ale musela počkat kvůli patnáctiletým sporům o vlastnictví.

 • Oprava hradeb a sanace svahu pod Kramářovou vilou

  11:24 do playlistu

  Oprava hradeb a sanace svahu pod Kramářovou vilou
  Část Novoměstských hradeb v Praze 2, která se před několika dny zřítila, chce město opravit do poloviny dubna. Statik už má řešení, jak otvor v hradební zdi zacelit. Havárie se ale podle něj může na jiném místě kdykoliv opakovat. Na hradební stěnu totiž tlačí val pětimetrové navážky. V současné době se také sanuje skalní masiv pod sídlem českých premiérů - Kramářovou vilou.

 • Stavba roku v Karlíně

  13:34 do playlistu

  Stavba roku v Karlíně
  Naposledy se pražská moderní architektura prosadila Tančícím domem. Teď je tu velké vítězství v prestižní mezinárodní soutěži MIPIM Awards. Nejzdařilejší administrativní budovou se stal objekt, který právě dokončují v Karlíně. Karlínská budova investora PSJ Invest a architektonického ateliéru DaM porazila více než stovku konkurentů ze 47 zemí. Tým vedený architektem Jiřím Hejdou ozvláštnil fasádu barevnými vertikálními pilíři. Výrazná červená odráží barvu pražských střech.

 • Michelinské hvězdy
 • Změny v dopravě na Václavském náměstí

  16:56 do playlistu

  Změny v dopravě na Václavském náměstí
  Václavské náměstí čeká v dubnu revoluce v dopravě. Značky zákazu vjezdu, ze země vyjížděcí sloupky a policejní hlídky - právě těmito opatřeními radnice Prahy 1 zneprůjezdní Jindřišskou ulici a zároveň nechá uzavřít vjezd do spodní poloviny náměstí, aby zde vznikla pěší zóna.

 • Orloj je kompletní, Praha objektivem tajné policie, Komiksová výstava
 • Po stopách Jaroslava Ježka

  19:46 do playlistu

  Po stopách Jaroslava Ježka
  Letos uplynulo 70 let od smrti skladatele Jaroslava Ježka. Reportáž Petra Sojky mapuje místa, kde tento fenomenální umělec v Praze pobýval a působil.

 • Pozvánky na víkend

Přehrát vše