iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 2. 2020
12:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
12572
zhlédnutí

Z metropole

Josef Fanta a jeho dílo — Bombardování Prahy — Procházka rozbitou Prahou — Dezinfekce tramvají — Lennonova zeď — Letenský masopust — Hradčanský masopust — 45 let Kotvy — Výzva na Zátory — Obnova památníku Rozloučení — Dům U Turkovy hlavy

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

  • Josef Fanta a jeho dílo

    0:41 do playlistu

    Josef Fanta a jeho dílo
    Oprava Fantovy budovy Hlavního nádraží v plném proudu. Jaké další stavby jsou architektovým dílem?Wikipedie: Josef Fanta

  • Bombardování Prahy

    6:07 do playlistu

    Bombardování Prahy
    14. února 1945 proběhl v Praze nejničivější nálet II. světové války. A Pražany překvapil. Do té doby se totiž velké útoky městu spíš vyhýbaly a na samém sklonku války už málokdo věřil, že by se něco takového mohlo stát. Nálet netrval déle než 3 minuty. Přišlo při něm o život přes 700 lidí.ČT24: Šok Pražanů v únoru 1945: Během pár minut zmizely desítky domů

  • Procházka rozbitou Prahou

    8:16 do playlistu

    Procházka rozbitou Prahou
    Bombardování částečně proměnilo tvář Prahy. Některé budovy musely k zemi. A mnohdy trvalo i desítky let, než v prolukách znovu vyrostly domy.

  • Dezinfekce tramvají

    10:07 do playlistu

    Dezinfekce tramvají
    Pražský dopravní podnik nově dezinfikuje vnitřní prostory tramvají ozonem. Právě tato metoda je podle něj účinnější a také trvalejší než každodenní běžná likvidace virů nebo bakterií. Dopravní podnik tak reaguje na stávající chřipkovou epidemii a fakt, že nemoci se často rychle šíří právě ve vozech MHD.ČT24: Lepší než savo. Pražský dopravní podnik kvůli chřipce vydezinfikuje tramvaje ozonem

  • Lennonova zeď

    11:20 do playlistu

    Lennonova zeď
    Na Lennonově zdi se opět začaly objevovat nápisy sprejerů. Místo přitom už téměř dva měsíce funguje jen jako venkovní galerie. Lidé by tak na ni podle nových pravidel měli psát pouze fixou, a navíc jen na určených, vyhrazených místech.

  • Letenský masopust

    12:59 do playlistu

    Letenský masopust
    Už posedmé proběhl v ulicích Holešovic a Letné masopust. Účastníci v maskách měli do muzeí po cestě vstup zdarma.Praha 7: Letenský masopust & Letenské prase 2020

  • Hradčanský masopust

    15:14 do playlistu

    Hradčanský masopust
    A masopustní průvod se o uplynulém víkendu prošel i Hradčany. S čerty, hastrmanem nebo třeba s hasičstvem se zastavil a zazpíval u sochy Tomáše Garrigue Masaryka. Už tradiční akce se zúčastnili členové mnoha místních spolků.ČT24: Vodník a zajíci pod dohledem Masaryka. Centrem Prahy prošel masopustní průvod

  • 45 let Kotvy

    15:53 do playlistu

    45 let Kotvy
    Nakupování jako relax i společenské vyžití socialistického člověka: obchodní dům Kotva slaví pětačtyřicáté výročí otevření. Slavná stavba manželů Machoninových vznikla v ceněném stylu brutalismu. Na návštěvu Kotvy se pořádaly zájezdy a stala se i dějištěm slavných filmových scén.ČT24: Kotva přivítala před 45 lety první zákazníky. Nedávno se stala památkou a příští rok se plánuje rekonstrukce

  • Výzva na Zátory

    18:28 do playlistu

    Výzva na Zátory
    Pro obsáhlejší reportáž hledáme pamětníky, kteří žili v oblasti starých Holešovic zvané Zátory. Zároveň uvítáme jakýkoliv obrazový materiál z této oblasti. Za vaši pomoc předem děkujeme!

  • Obnova památníku Rozloučení

    18:49 do playlistu

    Obnova památníku Rozloučení
    Měla to být pocta rodičům Wintonových dětí, osm měsíců to ale byla hlavně připomínka vandalského činu. Památník Rozloučení na Hlavním nádraží je opět bez poškození, opravil ho sklář Jan Huňát. Replika vlakových dveří připomíná rodiče, kteří své děti poslali vlaky do Anglie. Tím je zachránili před nacisty, většina dospělých pak zemřela v koncentračních táborech.ČT24: Na opraveném památníku jsou znát už jen otisky Wintonových dětí, ne stopy vandala

  • Dům U Turkovy hlavy

    21:00 do playlistu

    Dům U Turkovy hlavy
    Říká se mu U Turkovy hlavy. Příběh domu na Pětikostelním náměstí. Má velmi zajímavou historii a živou současnost. A opřádají ho i báje a pověsti.Národní památkový ústav: Dům U Turkovy hlavy

Přehrát vše