iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 10. 2020
09:55 na ČT sport

1 2 3 4 5

2 hlasy
4083
zhlédnutí

Spurt

Mistrovství České republiky v BMX v Benátkách nad Jizerou

27 min | další Sport »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Spurt

  • 00:00:01 SPURT
  • 00:00:14 -V polovině září
    se v Benátkách nad Jizerou
  • 00:00:17 konalo mistrovství
    České republiky BMX.
  • 00:00:19 Byla to skutečně
    hodně povedená akce.
  • 00:00:22 Navíc v nádherném areálu,
  • 00:00:25 v areálu, který je zasvěcen
    tomuto olympijskému sportu.
  • 00:00:29 V areálu, který také
    doplnila i velká novinka,
  • 00:00:34 protože poprvé se startovalo
  • 00:00:36 z osmimetrového startovního
    pahorku,
  • 00:00:40 tedy alespoň co se týká
    kategorií Junior a Elite.
  • 00:00:46 Více než 400 jezdců
    přijelo do Benátek,
  • 00:00:50 někteří z nich si tedy
    mohli vyzkoušet
  • 00:00:53 i tento nový startovní kopec,
    tento nový startovní pahorek,
  • 00:00:58 který byl vybudován
    v loňském roce,
  • 00:01:01 jednak tedy z finančních
    prostředků města
  • 00:01:04 Benátky nad Jizerou,
  • 00:01:06 také za pomoci
    Středočeského kraje
  • 00:01:08 a Nadačního fondu Škoda Auto.
  • 00:01:14 Právě mistrovství
    České republiky,
  • 00:01:16 Strabag mistrovsví
    České republiky jednotlivců,
  • 00:01:19 bylo tou akcí,
  • 00:01:21 při které byl slavnostně
    uveden
  • 00:01:23 tento startovní pahorek
    v život.
  • 00:01:25 Takže nechybělo
    ani to symbolické stříhání pásky.
  • 00:01:38 Závodníci BMX
    v České republice
  • 00:01:41 mají zase
    o něco lepší podmínky.
  • 00:01:49 Tohle byl už takový
    slavnostní úvod,
  • 00:01:52 symbolická trikolóra,
  • 00:01:55 která otevřela celý areál
    v Benátkách nad Jizerou.
  • 00:02:05 Bylo to štěstí,
    že se podařilo uskutečnit
  • 00:02:08 ještě tohle mistrovství
    České republiky,
  • 00:02:12 dřív než se znovu vrátila
    druhá vlna covidové pandemie
  • 00:02:17 do České republiky,
  • 00:02:20 než se znovu zpřísnila
    pravidla.
  • 00:02:26 Mistrovství České republiky
    v bikrosu tak mohlo
  • 00:02:29 proběhnout
    opravdu v úžasné atmosféře,
  • 00:02:32 včetně té alespoň, řekněme,
    základní divácké kulisy,
  • 00:02:36 co se týká rodičů,
    těch nejbližších,
  • 00:02:41 doprovodu jezdců.
  • 00:02:43 Také se tedy závodilo
    ve všech možných kategoriích.
  • 00:02:47 Celkem 22 kategorií
    bylo připraveno na startu.
  • 00:02:51 22 mistrovských titulů
    se rozdávalo,
  • 00:02:54 od těch nejmenších,
    od šestiletých kluků a holek,
  • 00:02:57 až zase po tu kategorii
    Masters,
  • 00:03:02 to znamená spíš už legend
    českého BMX, českého bikrosu.
  • 00:03:08 Samozřejmě tito nejmenší
    kluci a holky,
  • 00:03:11 ti startovali z té nižší
    startovní věže,
  • 00:03:14 z toho nižšího startovního
    kopce.
  • 00:03:16 Ten osmimetrový byl určen
  • 00:03:18 pouze pro juniory
    a pro Elite kategorii.
  • 00:03:26 Samozřejmě jednotlivé
    kategorie nejprve absolvovaly
  • 00:03:29 své rozjížďky.
  • 00:03:32 Poté také podle počtu
    závodníků a závodnic
  • 00:03:36 buď čtvrtfinále,
    nebo přímo semifinále, tak,
  • 00:03:40 aby se vždy vyeliminovala
    ta finálová osmička.
  • 00:03:49 Byly to někdy hodně líté boje.
    Opravdu kolo na kolo.
  • 00:04:01 Opravdu od začátku
    se bojovalo o každý výsledek.
  • 00:04:05 V té kvalifikační části
    je důležitý opravdu každý bod.
  • 00:04:09 Ta kvalifikační část se jede
    na tři rozjížďky,
  • 00:04:12 jejich výsledky se sčítají.
  • 00:04:20 Ti, kteří mají nejnižší
    součty výsledků,
  • 00:04:23 tak potom postupují
    do vyřazovacích bojů.
  • 00:04:28 Odpovídalo tomu i to,
  • 00:04:31 jak povzbuzovali diváci
    a fanoušci
  • 00:04:33 jednotlivé závodníky
    a závodnice.
  • 00:04:42 Pády samozřejmě k bikrosu
    také patří.
  • 00:04:45 Důležité je,
  • 00:04:47 aby závodník či závodnice
    v klidu odešli po svých.
  • 00:04:53 Je pravda, že dráha,
  • 00:04:55 která je vybudovaná
    v Benátkách nad Jizerou,
  • 00:04:59 skutečně je pestrá,
    jsou tam krásné klopenky,
  • 00:05:02 krásné zatáčky,
    technické pasáže.
  • 00:05:19 Postupně se tedy během dne
  • 00:05:22 prošlo jednotlivými fázemi
    kvalifikací.
  • 00:05:25 A dorazilo se tedy postupně
    i k té vyřazovací části,
  • 00:05:31 tedy ke čtvrtfinálovým
    a semifinálovým jízdám.
  • 00:05:34 Samozřejmě ty nejmenší
    kategorie byly také
  • 00:05:37 početně nejobsazenější.
  • 00:05:39 Už jsem říkal,
  • 00:05:41 co se týká šestiletých
    kluků a holek,
  • 00:05:43 tak tam se nakonec na startu
    prezentovalo 37 závodníků,
  • 00:05:47 31 závodníků a závodnic
    bylo v kategorii sedmiletých.
  • 00:05:54 V osmiletých dokonce
    42 závodníků.
  • 00:06:04 V těch elitních kategoriích
  • 00:06:06 už přece jenom ta situace
    byla poněkud početně nižší.
  • 00:06:13 Toto jsou třeba chlapci
    a také dívky do 11 let.
  • 00:06:26 Jak slyšíte,
  • 00:06:28 tak se opravdu fandilo
    velmi bouřlivě.
  • 00:06:32 I když tedy vzhledem
    k hygienickým opatřením
  • 00:06:36 nebyl otevřen prostor
    pro diváky,
  • 00:06:40 tak doprovod stačil k tomu,
  • 00:06:43 aby nějakým způsobem připravil
    podmínky pro všechny.
  • 00:06:52 Tady už je právě
    ta kategorie 40+.
  • 00:06:59 Také velmi dobře obsazená.
    Celkem 25 závodníků.
  • 00:07:11 Tady se díváme právě
    na první semifinále,
  • 00:07:13 ze kterého
    do té finálové osmičky
  • 00:07:16 postoupili Robert Boček...
  • 00:07:22 Také Martin Žerava,
    Radek Milníček.
  • 00:07:24 A z toho druhého semifinále
  • 00:07:26 také doplnil další
    Pavel Podolský,
  • 00:07:28 který výborně odstartoval.
  • 00:07:30 V podstatě vyhrál
    toto semifinále způsobem
  • 00:07:33 start-cíl.
  • 00:07:41 Před Hufem...
    Byl tam také Fejfar.
  • 00:07:50 Pavel Podolský z Benátek,
    Radomír Huf.
  • 00:07:58 Miroslav Pekař ještě v závěru
    se propadl až na čtvrté místo.
  • 00:08:02 Pavel Smrček se dokázal
    dostat na třetí místo.
  • 00:08:05 Ale to bylo vlastně jedno,
  • 00:08:07 protože to už je potom
    jenom o tom,
  • 00:08:10 kdo si bude vybírat
    startovní prostor.
  • 00:08:16 Tady už je první
    finálová jízda v té kategorii
  • 00:08:20 nejmladších chlapců a dívek.
  • 00:08:23 Jan Očenášek, domácí závodník,
    odstartoval ze všech nejlépe.
  • 00:08:27 On byl opravdu suverénní
    během celého dne,
  • 00:08:30 vyhrál všechny tři rozjížďky,
    vyhrál čtvrtfinále,
  • 00:08:32 vyhrál semifinále
  • 00:08:34 a také ve finále se hned
    v úvodu dostal dopředu.
  • 00:08:37 Za ním potom Florián Hošek.
  • 00:08:39 Ještě tam bojovali
  • 00:08:42 také Mikuláš Linhart
    a Martin Komenda.
  • 00:08:50 Mikuláš Linhart z Uničova
  • 00:08:52 ještě při té předposlední
    rovince držel třetí místo.
  • 00:08:56 Jan Očenášek suverénně
    na první pozici.
  • 00:09:03 Nakonec tedy svoji dominanci
    během celého dne potvrdil.
  • 00:09:08 Získal mistrovský titul.
  • 00:09:10 Před Floriánem Hoškem
    a Martinem Komendou,
  • 00:09:13 který v závěru ještě
    předstihl Mikuláše Linharta.
  • 00:09:16 Pátý pak byl Vít Uher,
    šestá Michaela Nováčková,
  • 00:09:18 sedmý Max Roškot
    a osmý Markus Grund.
  • 00:09:25 Tohle už je kategorie do 7 let.
  • 00:09:28 Ondřej Průcha, Denis Krejčí,
    Vít Rekl, Jiří Kelar,
  • 00:09:32 Vojtěch Kokošek,
    Štěpán Janeček,
  • 00:09:34 Miroslav Dreiseitl
    a Artur Kohoutek.
  • 00:09:38 Tady to byl velký souboj
  • 00:09:40 mezi Denisem Krejčím
    a Ondřejem Průchou.
  • 00:09:42 To byli dva závodníci,
  • 00:09:45 kteří byli určitě
    velkými favority.
  • 00:09:49 Oba vyhráli svůj
    semifinálový souboj.
  • 00:09:54 Deník Krejčí tady dobře
    zvolil stopu.
  • 00:09:57 Krásně zvládl
    i tu předposlední rovinku.
  • 00:10:00 Ještě poslední zatáčka.
  • 00:10:02 I když se Ondřej Průcha hodně
    snažil ještě v závěru útočit,
  • 00:10:07 tak už to na Denise Krejčího
    nestačilo.
  • 00:10:10 Denis Krejčí tedy
    vybojoval zlato,
  • 00:10:12 před Ondřejem Průchou
    a Vítem Reklem.
  • 00:10:23 Celkem logicky se posouváme
    do kategorie osmiletých.
  • 00:10:27 Jan Ponocný a Daniel Frydrych,
  • 00:10:30 to byli dva vítězové
    semifinálových jízd.
  • 00:10:36 V té 42členné skupině
    osmiletých kluků a dívek
  • 00:10:40 také byli hlavními favority,
    i ve finále.
  • 00:10:43 Samozřejmě do finále
    už postoupilo
  • 00:10:45 jenom těch osm nejlepších.
  • 00:10:50 Daniel Frydrych z Vyškova
    opravdu odstartoval výborně.
  • 00:10:56 Dokázal si vybojovat
    velký náskok.
  • 00:11:01 Nakonec tedy svou pozici
    potvrdil.
  • 00:11:04 Také Daniel Frydrych
    vyhrál vlastně všechny jízdy,
  • 00:11:07 do kterých nastoupil,
    včetně finále.
  • 00:11:09 Jan Ponocný nakonec
    na druhém místě,
  • 00:11:12 Benjamin Fojtik třetí,
    před Alexem Ančincem,
  • 00:11:15 Filipem Bartošákem,
    Vojtěchem Podhorou,
  • 00:11:18 Tomášem Lohsem
    a Petrem Novákem.
  • 00:11:28 Také jsme na tom nižším
    startovacím kopci.
  • 00:11:34 Tady to bylo docela zajímavé
    už vlastně v těch rozjížďkách
  • 00:11:39 a ve čtvrtfinálových
    a semifinálových jízdách,
  • 00:11:43 protože Matyáš Vrkoč
    vyhrál semifinále,
  • 00:11:46 to druhé semifinále pak vyhrál
    Adam Peterek.
  • 00:11:52 Ale tady výborně vyrazil
    Jakub Dlouhý.
  • 00:11:54 Tam jste viděli právě
    tu chybičku,
  • 00:11:58 která nakonec stála
    Adama Peterka lepší umístění.
  • 00:12:06 Jakub Dlouhý,
  • 00:12:08 stíhaný Matyášem Vrkočem
    a Sebastianem Pňovským.
  • 00:12:12 Nakonec vyrazili
    do cílové rovinky.
  • 00:12:15 V tomto pořadí už také dojeli.
  • 00:12:18 Čtvrtý byl Matyáš Krnáč,
    pátá Veronika Žáčková.
  • 00:12:25 24 závodníků a závodnic
  • 00:12:28 se přihlásilo do kategorie
    do 10 let.
  • 00:12:30 Proto se tedy jelo pouze
    semifinále a finále.
  • 00:12:34 Matěj Pavka, to je opravdu
    závodník,
  • 00:12:37 který má i mezinárodní
    zkušenosti.
  • 00:12:40 Je to člen české reprezentace.
  • 00:12:42 Tuhle svoji pozici nakonec
    dokázal potvrdit
  • 00:12:47 i v tomto finálovém souboji,
  • 00:12:50 protože hned od začátku
    za sebou nechal Jana Strýčka.
  • 00:13:00 Třetí byl v tuto chvíli
    Matyáš Buzek.
  • 00:13:02 Ale ještě v závěru
  • 00:13:04 ho tam dokázal přesprintovat
    Ondřej Lux.
  • 00:13:07 Takže Matěj Pavka první,
    Jan Strýček druhý
  • 00:13:10 a Ondřej Lux nakonec
    na třetím místě.
  • 00:13:12 Před Matyášem Buzkem,
    Dominikem Dvořákem,
  • 00:13:14 Tomášem Otevřelem,
    Adamem Sedláčkem
  • 00:13:16 a Vojtěchem Reklem.
  • 00:13:23 Tohle už je kategorie
    Cruiser Mini.
  • 00:13:29 Vynikající formu ve finále
    potvrdila Sabina Košárková.
  • 00:13:33 Tady se vlastně jely
    jenom tři rozjížďky.
  • 00:13:36 Podle nich se pak postupovalo
    do finále.
  • 00:13:38 Sabina Košárková ukázala...
  • 00:13:45 Že je schopná porážet
    i pánskou konkurenci.
  • 00:13:55 Nakonec tedy Sabina Košárková
    vyhrála,
  • 00:13:57 před Matějem Bukvou
    a Martinem Hufem.
  • 00:14:10 Pouze čtyřčlenné bylo finále
    kategorie Cruiser TOP.
  • 00:14:14 Ono se přihlásilo pouze
    pět závodníků
  • 00:14:16 do této kategorie.
  • 00:14:18 Takže čtyři z nich
    se dostali do finále.
  • 00:14:24 V tomto případě měli
    nejlepší start
  • 00:14:26 Erik Votava
    a také Daniel Havela.
  • 00:14:29 Erik Votava krásně zaskákal
    tu rytmickou sekci.
  • 00:14:36 Daniel Havela už sice
    má doma mistrovské tituly,
  • 00:14:40 ale tentokrát další nepřidal.
  • 00:14:45 Erik Votava už si
    své vítězství nenechal vzít.
  • 00:14:47 Právě před Danielem Havelou
    a Stanislavem Axmannem.
  • 00:14:53 Opravdu to v Benátkách
    nad Jizerou bylo hodně nabité.
  • 00:15:01 Jsme v kategorii Cruiser 30/39.
  • 00:15:05 Jiří Holub, vynikající start.
  • 00:15:10 V té první klopence
    zkontroloval svoji pozici.
  • 00:15:14 Za ním tam pak bojovali
  • 00:15:16 Jakub Skřejpek
    s Karlem Dvořákem.
  • 00:15:21 Ondřej Svoboda,
    domácí závodník,
  • 00:15:24 se ještě snažil dostat
    na stupně vítězů.
  • 00:15:28 Ale Jiří Holub nakonec
    ukázal svoji sílu,
  • 00:15:32 svoji kvalitu.
  • 00:15:34 V závěru ještě velký souboj
    mezi Jakubem Skřejpkem
  • 00:15:37 a Karlem Dvořákem,
  • 00:15:39 který nakonec pro sebe
    rozhodl Jakub Skřejpek.
  • 00:15:42 Třetí byl Karel Dvořák
    a čtvrtý Ondřej Svoboda.
  • 00:15:54 Tady už jsme v kategorii
    jedenáctiletých,
  • 00:15:57 kde měl Vojtěch Bečka
    velmi dobrý start.
  • 00:16:02 Šimon Svátek.
  • 00:16:05 Teď měl trochu problémy.
  • 00:16:08 To ho stálo lepší umístění,
  • 00:16:10 protože dopředu se dostal
    Tobias Bleier.
  • 00:16:20 Tobias Bleier,
  • 00:16:22 který byl vítězem
    všech předchozích jízd,
  • 00:16:25 stejně jako Vojtěch Bečka,
    takže bylo jasné,
  • 00:16:27 že jeden z nich si udrží
    svoji neporazitelnost.
  • 00:16:30 Byl to Tobias Bleier,
  • 00:16:32 který nakonec zvítězil
    před Vojtěchem Bečkou
  • 00:16:34 a Janem Votočkem.
  • 00:16:45 Jdeme zase o rok výš.
  • 00:16:48 Albert Vlček jako hlavní
    favorit kategorie do 12 let.
  • 00:16:52 Také nejlépe odstartoval.
  • 00:16:54 V této dynamické disciplíně,
  • 00:16:57 kde opravdu tihle kluci
    zvládnou trať
  • 00:17:01 za nějakých 45, 46 sekund,
    ti nejlepší,
  • 00:17:05 třeba právě Albert Vlček,
    který měl číslo 999.
  • 00:17:10 V tuhle chvíli už bylo jasné,
  • 00:17:12 že jenom jeho vlastní chyba
    by ho mohla připravit
  • 00:17:15 o titul mistra republiky.
  • 00:17:20 Druhou pozici kontroloval
  • 00:17:22 a až do cíle dorazil
    Jan Herrman.
  • 00:17:25 A ještě se bojovalo
    o třetí místo.
  • 00:17:27 To nakonec bral
    Jaromír Honzák.
  • 00:17:33 Bikrosové závody jsou
    vždycky nabité adrenalinem,
  • 00:17:37 je to velmi akční podívaná.
  • 00:17:39 Samozřejmě výjimkou nebyla
    ani kategorie do 13 let.
  • 00:17:53 Viktor Chudoba z Uničova
    měl vynikající start.
  • 00:17:57 Okamžitě všem soupeřům
    ukázal záda.
  • 00:17:59 Za ním tam pak bojovali
    Stloukal s Heřmanem.
  • 00:18:02 Ještě se tam snažil
    také Jakub Topinka.
  • 00:18:10 Ale teď se podívejte.
    Vít Stloukal.
  • 00:18:12 Takhle se přes něj
    Viktor Chudoba dokázal dostat.
  • 00:18:18 Viktor Chudoba,
    který vybojoval titul
  • 00:18:21 mistra republiky v kategorii
    do 13 let,
  • 00:18:25 právě před Vítem Stloukalem
    a Petrem Heřmanem.
  • 00:18:34 Kategorie do 14 let.
  • 00:18:44 Jan Pořízek a skvělý start.
  • 00:18:46 Ale byl to
    velmi vyrovnaný souboj,
  • 00:18:48 protože Michal Hrazdíra
    se tam snažil
  • 00:18:50 rychle dotáhnout.
  • 00:18:52 A také Lukáš Kadlec
    ještě bojoval o medaili.
  • 00:18:57 Jan Pořízek výborně zvládl
    předposlední zatáčku.
  • 00:19:02 I tu poslední.
  • 00:19:04 A bylo jasné,
  • 00:19:06 že v tuto chvíli míří
    za titulem mistra republiky.
  • 00:19:09 I když Michal Hrazdíra
    se snažil, seč mohl,
  • 00:19:11 tak už to nakonec na lepší
    než druhé místo nestačilo.
  • 00:19:14 Třetí Lukáš Kadlec,
    potom Jakub Klement,
  • 00:19:16 Adam Quarda
    a Sabina Košárková.
  • 00:19:21 Patnáctiletí.
  • 00:19:24 Suverén všech tří rozjížděk
    Vilém Sokol
  • 00:19:27 měl také
    skvělý start do finále.
  • 00:19:32 Tomáš Charvát.
  • 00:19:36 Tam se snažil.
  • 00:19:38 V tuto chvíli
    je na třetím místě,
  • 00:19:40 ale nevyšla mu tato
    technická sekce.
  • 00:19:43 V zatáčce se nechal
    vytlačit až na vnější okraj,
  • 00:19:46 zatímco Vilém Sokol
    si jel pro vítězství.
  • 00:19:48 Na druhém místě
  • 00:19:50 už v tuto chvíli
    byl Pavel Vyroubal,
  • 00:19:53 který si jel pro stříbro.
  • 00:19:55 Nakonec ještě také
    jeho bratr Antonín
  • 00:19:59 na místě třetím.
  • 00:20:08 Matyáš Mentlík skvěle
    odstartoval do finále
  • 00:20:11 šestnáctiletých hochů.
  • 00:20:20 Tam byl pro Marka Neužila
    nepříjemný pád.
  • 00:20:23 Ale vepředu už to bylo
    v tuto chvíli celkem jasné.
  • 00:20:27 Matyáš Mentlík na první pozici.
  • 00:20:30 Na místě druhém
    Ondřej Matějík.
  • 00:20:33 A Lukáš Vesecký ještě bojoval
    o třetí místo.
  • 00:20:36 Dotíral tam na něj Martin Malkus
    a také Karel Hána.
  • 00:20:40 Ale nakonec se jim nepodařilo
    dosáhnout na medaili,
  • 00:20:43 takže pořadí
    mezi šestnáctiletými:
  • 00:20:45 Mentlík, Matějík a Vesecký.
  • 00:20:57 A tady už je ta kategorie
    nad 17 let.
  • 00:21:00 Vynikající start
    Tomáše Veseckého.
  • 00:21:03 Celkem 18 závodníků
  • 00:21:05 bylo v této kategorii
    v rozjížďkách.
  • 00:21:08 Tomáš Vesecký vyhrál
    všechny tři své rozjížďky.
  • 00:21:11 Tuhle sérii nakonec
    prodloužil i ve finále.
  • 00:21:18 Štěpán Hladík se tam ještě
    snažil zabojovat o medaili.
  • 00:21:21 Byl tam taky Vojtěch Kašpar,
    byl tam Ondřej Plaček.
  • 00:21:24 To vítězství Tomáše Veseckého
    bylo opravdu suverénní.
  • 00:21:27 Na druhém místě nakonec
    Vojtěch Kašpar.
  • 00:21:29 Pro bronz si dojel
  • 00:21:31 Ondřej Plaček
    v této kategorii 17+.
  • 00:21:40 Tak tohle už je zase
    kategorie 40+, tedy Master.
  • 00:21:45 A Lukáš Tamme, který má
    doma i sbírku titulů
  • 00:21:49 z eliťácké kategorie,
    ukázal své zkušenosti.
  • 00:21:58 Trenér reprezentace
    Lukáš Tamme
  • 00:22:00 teď svým svěřencům ukázal,
  • 00:22:03 jak se jezdí
    v mistrovské trati.
  • 00:22:05 Nakonec si tedy vybojoval
    titul v této kategorii
  • 00:22:09 nad 40 let.
  • 00:22:11 I když je pravda,
  • 00:22:13 že to nebyla čistá kategorie
    nad 40 let,
  • 00:22:16 protože třeba Martin Barabáš
    nebo Karel Dvořák,
  • 00:22:19 ti ještě nesplňují
    ten věkový limit.
  • 00:22:25 Jsme na kopci,
  • 00:22:27 odkud odstartovala
    elitní kategorie žen.
  • 00:22:30 Nádherný souboj hned na začátku
  • 00:22:33 mezi Michaelou Hájkovou
    a Eliškou Bartuňkovou.
  • 00:22:35 Eliška Bartuňková s číslem 213,
    Michaela Hájková s číslem 614.
  • 00:22:42 Eliška Bartuňková zvládla
    lépe tuto sekci.
  • 00:22:49 Ovšem Michaela Hájková,
  • 00:22:51 která je věkově stále
    ještě juniorka,
  • 00:22:53 se za ní držela
    v těsném kontaktu.
  • 00:22:56 Bylo jasné, že to ještě
    bude souboj o zlato.
  • 00:23:00 Eliška Bartuňková
    a Michaela Hájková.
  • 00:23:03 Nakonec v těsném dojezdu.
  • 00:23:05 Eliška Bartuňková uhájila
    první pozici,
  • 00:23:07 před Michaelou Hájkovou.
  • 00:23:12 Třetí Michaela Beráková.
  • 00:23:21 Eliťáci muži.
  • 00:23:23 Finále, do kterého
    se probojovala osmička,
  • 00:23:27 ve které nechyběli
    ani dva junioři.
  • 00:23:29 Matěj Fabisz a Matěj Linhart.
  • 00:23:32 Ale ten souboj o zlaté medaile
    nakonec nebyl tentokrát
  • 00:23:36 v juniorské režii,
    ale v režii eliťáků.
  • 00:23:40 Tady jste viděli,
  • 00:23:42 že už se jela
    ta náročnější mužská trať.
  • 00:23:44 Mikuláš Nevrkla zvládl
    skvěle nástrahy
  • 00:23:47 této mistrovské trati.
  • 00:23:49 V Benátkách nad Jizerou.
    Jel si pro mistrovský titul.
  • 00:23:53 Před Dominikem Topinkou
    a Lukášem Mentlíkem.
  • 00:23:56 Čtvrtý Tomáš Haluza
  • 00:23:58 a pátý nejlepší z juniorů
    Matěj Fabisz.
  • 00:24:01 Jak vy to vidíte do budoucna,
  • 00:24:03 ať už co se nějakých závodů
    týká,
  • 00:24:05 nebo případně těch šancí?
  • 00:24:07 A jestli máte třeba zprávy,
  • 00:24:09 co už se jede
    a co se případně zrušilo?
  • 00:24:12 -Minulý týden jsme začali
    ten první mezinárodní závod
  • 00:24:17 v italské Veroně.
  • 00:24:19 To byl vlastně už druhý závod,
  • 00:24:22 kde jsme mohli sbírat
    nějaké body.
  • 00:24:25 Umístila jsem se tam...
    Dostala jsem se do finále.
  • 00:24:28 Bylo to úspěšné pro mě.
  • 00:24:30 Příští týden se měl jet
    další Evropský pohár,
  • 00:24:35 který nám bohužel zrušili
    kvůli koronaviru.
  • 00:24:38 Takže na další body
    si budu muset počkat
  • 00:24:40 někdy do budoucna.
  • 00:24:42 Ještě nevíme,
    kdy budou další závody.
  • 00:24:45 -Pokud by se tedy rozhodovalo
    ze sedla, ne od stolu,
  • 00:24:48 tak jak vidíte reálně
    svoji šanci
  • 00:24:49 na to se kvalifikovat
    na příští rok na olympiádu?
  • 00:24:52 -Reálně si moc nevěřím,
    že bych se mohla kvalifikovat,
  • 00:24:57 to je spíš taková naděje,
    že to nějak vyjde.
  • 00:25:00 Moje šance jsou hodně nízké.
    Ale stát se může cokoliv.
  • 00:25:06 -Dobře, já vám děkuji
    a gratuluji.
  • 00:25:08 -Děkuji.
    -Díky moc.
  • 00:25:10 -Díky! Čau!
  • 00:25:15 -Jak vypadá nějaká budoucnost,
  • 00:25:17 co se těch kvalifikačních
    závodů týká?
  • 00:25:19 Už třeba máte nějaké zprávy,
    které závody se odjedou
  • 00:25:22 a které případně už byly
    zrušeny?
  • 00:25:24 -Za 14 dní měly být závody
    ve Francii,
  • 00:25:27 kde se měly sbírat
    další olympijské body.
  • 00:25:29 Ale včera ty závody bohužel
    zrušili.
  • 00:25:31 Takže je to otázka,
  • 00:25:33 na kterou já v tuto chvíli
    neumím odpovědět.
  • 00:25:36 Rád bych, abych mohl závodit,
    sbírat ty body,
  • 00:25:38 věděl bych, co dál,
  • 00:25:40 ale v tuto chvíli ty závody
    prostě nejsou.
  • 00:25:43 Já se dál musím držet
    v tom kolotoči,
  • 00:25:45 být každý den na kole,
  • 00:25:47 kdyby náhodou se ty závody
    objevily,
  • 00:25:49 abych byl připravený.
  • 00:25:51 -Tím, že jste přešel
    na dráhovou cyklistiku,
  • 00:25:53 tak jaká je třeba
    čistě teoreticky možnost,
  • 00:25:56 že byste se kvalifikoval
    na olympiádu
  • 00:25:58 přes tuto disciplínu?
  • 00:26:00 -Já si myslím,
  • 00:26:02 že teď v tuto chvíli možnost
    už tam není,
  • 00:26:04 protože dráhová kvalifikace
    na olympiádu
  • 00:26:06 už je uzavřena od nějakého
    20. března,
  • 00:26:08 dejme tomu, myslím.
  • 00:26:10 Takže olympiáda na dráze,
    možná za čtyři roky v Paříži.
  • 00:26:16 -Poslední otázka,
  • 00:26:18 jak vy osobně vidíte
    reálně své šance
  • 00:26:20 na to se kvalifikovat
    na olympiádu
  • 00:26:23 do disciplíny bikros?
  • 00:26:25 -Reálně nevím,
    ale musím tomu věřit,
  • 00:26:28 kdybych tomu nevěřil,
  • 00:26:30 tak bych v životě o to nemohl
    ani usilovat.
  • 00:26:33 Takže nevím,
    jaké jsou reálné šance,
  • 00:26:35 ale když tomu budu věřit,
    tak věřím, že to vyjde.
  • 00:26:38 -Já vám děkuji, díky moc,
    přeji hodně štěstí do budoucna.
  • 00:26:41 -Díky, jasně!
  • 00:26:55 Skryté titulky: Petra Kinclová
    Česká televize, 2020