iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 11. 2008
12:50 na ČT1

1 2 3 4 5

48 hlasů
6016
zhlédnutí

Dobrá rada nad zlato

Fuchsie — Věci z kukuřičného šustí — Bylina kongurango — Medicinální vína — Adventní věnec — Betlém Josefa Jíry

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Fuchsie

  1:46 do playlistu

  Fuchsie
  V rubrice Zahrada si připomeneme, že je nejvyšší čas postarat se o fuchsie, pakliže chceme, aby nám příští rok znovu krásně vykvetly. Co s nimi musíme před zimou udělat, to nám v libereckém zahradnictví vysvětlí pan Pevný.

 • Věci z kukuřičného šustí

  4:25 do playlistu

  Věci z kukuřičného šustí
  Hostem pořadu je paní Jaroslava Jarkovská z Třebechovic. Vytváří nádherné věci z kukuřičného šustí. S Jiřinou Bohdalovou diváky naučí, jak si ze šustí udělat ptáčka.

 • Bylina kongurango - medicinální vína

  9:31 do playlistu

  Bylina kongurango - medicinální vína
  Protože asi nastává doba, kdy budeme dávat přednost bylinkám před drahými léky, seznámíme se s bylinou, kterou k nám sice dovážíme, ale je výborná pro posílení organismu. Říká se jí kongurango.A pak se už ocitáme v jednom smíchovském provozu, kde se již sto let vyrábějí medicinální vína, prospěšná zdraví. Dr. Michal Karas představuje víno železité i víno žaludeční, objasňuje, kolik je v nich alkoholu ve formě sladového vína, proč tato vína musíme pít po malých dávkách atd.

 • Zateplování oken
 • Adventní věnec

  17:09 do playlistu

  Adventní věnec
  A protože se blíží první adventní neděle, florista pan Hruška v Tvůrčí dílně poradí, jaký krásný věnec lze vyrobit z roští břízy, břečťanu, mechu, jablíček, ořechů i dalších obyčejných produktů přírody.

 • Betlém Josefa Jíry

  21:18 do playlistu

  Betlém Josefa Jíry
  Na návštěvu zajedeme do Kryštofova údolí, nejen proto, že zde každoročně instalují překrásný Betlém Josefa Jíry, ale letos zde navíc spustili první vesnický orloj v České republice. S jedním z autorů, panem Chaloupkou, hovoří Jiřina Bohdalová o tom, jak orloj vznikal a proč stálo těch 2 000 hodin práce zato.

Přehrát vše