iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 12. 2011
10:00 v iVysílání

1 2 3 4 5

3 hlasy
6268
zhlédnutí

Den vědy na pražských vysokých školách - Scientia Pragensis 2011

VŠE hostí již pátý ročník akce pěti pražských univerzit

365 min | další Vzdělávání »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Eva 2.4.2012 14:15 (!) reagovat 0 + - 0

kmenové buňky z pupečníkové krve

Dobrý den,
potěšila mne zpráva o možném využití kmenových buněk z pupečníkové krve a zajímalo by mne, jestli v dnešní době stále záleží na množství odebraných buněk, nebo je již možné buňky laboratorně "namnožit"? Dále bych chtěla upozornit na nepřesnou informaci, která zazněla a týkala se kvality zpracování u jednotlivých "firem". Dle zákona 296/2008 Sb. o lidských tkáních a buňkách každý subjekt, který se odběry pupečníkové krve zabývá musí splnit přísné podmínky dané legislativou - sem patří nařízení zpracovat a uskladnit buněčný materiál na území ČR nebo také schválení a kontrolu laboratoře Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Odebírat a zpracovávat smí pouze zdravotnická zařízení!!! V současné době, pokud vím, podmínky splňuje pouze tkáňová banka CordBloodCenter. Rovněž informace o ceně, která na přednášce zazněla je nepřesná - cena za odběr se nyní pohybuje okolo 10 tisíc. Pěkný den!

Související