21. 6. 2021
Po 28 letech získaly na prestižním Mezinárodním filmovém festivalu animovaných filmů ve francouzském Annecy dva české filmy ceny v hlavní soutěži a třetí film byl zařazen do speciálního festivalového výběru.
Česká režisérka Michaela Pavlátová si z hlavní soutěže nejvýznamnějšího světového festivalu animovaných filmů odvezla Cenu poroty za svůj celovečerní snímek Moje slunce Mad, francouzská režisérka Florence Miailhe za svůj celovečerní debut Přes hranici získala v hlavní soutěži Ocenění poroty.
Celovečerní snímek české režisérky Michaely Pavlátové Moje slunce Mad vypráví příběh mladé dívky Heleny alias Herry, která opouští Prahu, aby se v Kábulu z lásky vdala za svého spolužáka Nazira. Českým producentem filmu je negativ.
Francouzská režisérka Florence Miailhe se ve svém celovečerním debutu Přes hranici, pro který byl inspirací skicák její maminky, rozhodla pro techniku olejomalby na sklo, kterou dosud žádný celovečerní film nevznikl. Velkou část animace zajistila česká strana v čele s Lucií Sunkovou. Animátoři pracovali ve studiích v Praze, Toulouse a Drážďanech. Českým producentem filmu je Maurfilm.
Nejvýznamnější světový festival animovaných filmů ve francouzském Annecy zařadil do svého oficiálního výběru světovou premiéru celovečerního filmu český film - Myši patří do nebe režisérů Denisy Grimmové a Jana Bubeníčka. Českým producentem snímku je společnost Fresh Films.
Všechny tři snímky vznikly v koprodukci České televize.
20. 5. 2022
Na Mezinárodním festivalu animovaného filmu Anifilm v Liberci byly uděleny dvě ceny filmové koprodukci ČT.
8. 3. 2022
Osm Českých lvů pro Zátopka, tři pro Okupaci, po jednom pro film Chyby, pro dokument Jednotka intenzivního života, pro hraný snímek Muž se zaječíma ušima a pro animovaný snímek Myši patří do nebe.
7. 2. 2022
Sdružení české filmové kritiky zveřejnilo výsledky 12. ročníku své ankety.
27. 1. 2022
Francouzská Filmová umělecká akademie (L’Académie des Arts et Techniques du Cinéma) vyhlásila nominace 47. ročníku filmových cen César. Dva ze tří filmů, nominovaných v kategorii celovečerních animovaných filmů, jsou tituly, na nichž se koprodukčně podílela Česká televize.
18. 1. 2022
„Kdyby radši hořelo“ je filmovou komedií debutujícího režiséra Adama Kolomana Rybanského o dobrovolných hasičích s Miroslavem Krobotem, Michalem Isteníkem nebo Annou Polívkovou. Sbor hasičů jedné vesnice v ní čelí úplně jiné výzvě, než přináší obvyklý oheň. Klidný a spokojený život ve vsi totiž zničí podezření na akci teroristů.
17. 1. 2022
81 z 87 možných nominací získaly filmy, které vznikly v produkci České televize, nebo v koprodukci s ČT. Z toho 69 nominací obdržely koprodukční filmy a 12 televizní projekty ČT.
4. 1. 2022
Mezi nominovanými jsou hrané, animované i dokumentární filmy vloni promítané v kinech, doplněné o televizní projekty a krátké filmy. Nejvíc nominací má koprodukční snímek ČT - Okupace.
13. 12. 2021
Koprodukční film ČT Moje slunce Mad režisérky Michaely Pavlátové je vedle tří disneyovek (Encanto, Luca a Raya a drak a filmu Flee) nominován na Zlaté glóby v kategorii animovaný film.
29. 11. 2021
Festivalové úspěchy koprodukčních filmů ČT napříč světovými kontinenty
9. 11. 2021
Evropská filmová akademie (EFA) vyhlásila další nominace na 34. ročník Evropských filmových cen. V kategorii Nejlepší celovečerní animovaný film je jedním z nominovaných filmů i český snímek Myši patří do nebe režisérů Denisy Grimmové a Jana Bubeníčka.