22. 9. 2017
Snímek režiséra Jana Hřebejka a scénáristy Petra Jarchovského, který vznikl v koprodukci s Tvůrčí producentskou skupinou Kateřiny Ondřejkové, začátkem září úspěšně vstoupil do americké, kanadské, argentinské, estonské a italské distribuce, v říjnu přijde na řadu francouzská. Učitelky si aktuálně všiml také britský portál BBC a zařadil ji na první místo do výčtu deseti filmů, které je třeba v září letošního roku vidět. Snímek tak předběhl například Matku Darona Aronofského či novou adaptaci bestselleru Stephena Kinga To.
Scénář Učitelky si dokonce vyžádala oscarová Knihovna Akademie filmových umění a věd, aby ho zařadila do své stálé klíčové kolekce celkem patnácti tisíc amerických i zahraničních scénářů od roku 1910 až po současnost, a aktuálně projevila o natočení remaku snímku Čína. Tvůrcům se tak potvrdilo, že Učitelka nemusí nutně sloužit jako obžaloba nedemokratického režimu, ale dá se vnímat jako film o osobním selhání.
Hřebejkův snímek v hlavní roli se Zuzanou Mauréry vypráví příběh zdánlivě empatické a laskavě vyhlížející učitelky, která manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči za účelem osobního obohacení. Hned od své premiéry Hřebejkovo drama sklízí velké úspěchy u nás (Mezinárodní festival Karlovy Vary, Slavonice Fest, 9 nominací na Českého lva) i v zahraničí (Slnko v sieti, Gijón). Uveden byl jak v evropských kinech, tak například v Izraeli, Austrálii nebo Argentině. Mezinárodní přesah snímku potvrzuje i fakt, že se dostal s padesáti dalšími filmy do širší nominace na Evropskou filmovou cenu.
Učitelka sklízí také pozitivní ohlasy zahraniční kritiky. Kenneth Turan z Los Angeles Times na snímku oceňuje, že "obsahuje lekci o korupci v socialistické společnosti" a "krásně funguje na mnoha úrovních coby příběh o charakterech se společenským přesahem" a dle jeho slov je postava učitelky Zuzanou Mauréry "brilantně zahraná".
8. 7. 2018
Dva koprodukční snímky České televize byly oceněny na letošním třiapadesátém ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Nejlepším dokumentem se stali Svědkové Putinovi, které natočil Vitalij Manskij, cenu za nejlepší režii si odnesl Olmo Omerzu, jenž stojí za snímkem Všechno bude.
30. 6. 2018
6 soutěžních filmů, 2 zvláštní uvedení, 8 světových premiér a 9 dalších filmů v programu - to je účast ČT na koprodukčních snímcích v rámci MFF KV
2. 5. 2018
Festivalové ceny pro koprodukční filmy ČT
16. 4. 2018
Distribuční premiéra nového koprodukčního filmu České televize a 1. veřejnoprávní
26. 3. 2018
Korupce dostupná pro každého, důchody jako v Německu a kostka másla a lithium do každé domácnosti. Tonda Blaník naslibuje hory doly i divákům České televize. Televizní premiéru satirické komedie Prezident Blaník uvede ČT1 v neděli 8. dubna od 20:15 hodin.
12. 3. 2018
Na slavnostním vyhlášení 25. výročných cen České filmové a televizní tvorby Český lev v sobotu 10. března 2018 bylo oceněno 5 koprodukčních filmů ČT.
7. 3. 2018
26. 2. 2018
Cena byla udělena v pátek 23. února při příležitosti světové premiéry filmu Martina Šulíka Tlumočník v den režisérových osmdesátých narozenin.
21. 2. 2018
29. 1. 2018
Předskokan Českého lva – i tak jsou vnímány Ceny české filmové kritiky, které se rozdávaly v sobotu v přímém přenosu na ČT art. Udělovaly se v celkem devíti kategoriích, sedm z nich přitom vyhrály snímky vzniklé ve spolupráci s Českou televizí.