Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Česká televize přiveze do Varů Modré stíny i Blue Effect

28. 6. 2016

Česká televize uvede v letošním roce do kin 31 nových koprodukčních snímků. Jedenáct z nich se divákům představí na nadcházejícím ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. V jeho oficiálním programu se letos ale objeví i díla televizní.

„Česká televize má jako největší tuzemský koproducent tradičně v programu karlovarského festivalu několik zástupců z řad svých koprodukčních snímků. V sekci České filmy se letos ale objeví i díla, jež vznikala jako ryze televizní projekty, Já, Mattoni Marka Najbrta a Modré stíny Viktora Tauše. Tento posun nás velmi těší. Jsou to dva zcela odlišné žánry, za nimiž stojí i dvě výrazné režisérské osobnosti, které skvěle ilustrují šíři současných tvůrčích přístupů k televizní produkci,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Vedle historické ságy Já, Mattoni a minisérie Modré stíny se na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary představí i další televizní novinky. V  Domě České televize na Divadelním náměstí tak budou moci diváci například v premiéře zhlédnout první díl chystané série Rapl s Hynkem Čermákem. Prostor dostanou i koprodukční projekty, jako je nový film Učitelka, jejž představí režisér Jan Hřebejk, nebo Vlk z Královských Vinohrad, o kterém bude s návštěvníky Domu ČT diskutovat Jiří Mádl. Každý večer se pak pódium na Divadelním náměstí promění v hudební stage, na níž vystoupí oceňované české kapely včetně Vltavy, Blue Effect, Zrní nebo formace Bratři Orffové.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary pak Česká televize přenese i do vysílání. Divákům tak ČT art nabídne například dva snímky s Willemem Dafoem, Narozen 4. července a oscarového Anglického pacienta, loňského vítěze Fóra nezávislých, americkou transgenderovou komedii Transdarinka, nebo Intimní osvětlení režiséra Ivana Passera. (Seznam pořadů naleznete v příloze.)

Slavnostní zakončení festivalu pak Česká televize odvysílá v přímém přenosu v sobotu 9. 7. Od 20:00 na svém prvním programu.

Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize

Přílohy:

Další zprávy:

 • Česká televize přiveze do Varů Modré stíny i Blue Effect

  28. 6. 2016

  Česká televize uvede v letošním roce do kin 31 nových koprodukčních snímků. Jedenáct z nich se divákům představí na nadcházejícím ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. V jeho oficiálním programu se letos ale objeví i díla televizní.

 • Jan Hřebejk začal natáčet „nové Pelíšky“

  27. 6. 2016

  Aňa Geislerová, Klára Melíšková a Gabriela Míčová, to jsou herečky, které ztvární tři sestry v nové české filmové trilogii Zahradnictví. Ta časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Jedna ze sester je manželkou Jindřicha, postavy, kterou nezapomenutelným způsobem ztvárnil Jiří Kodet. V Zahradnictví bude Jindřicha hrát herec Martin Finger.

 • Vlk z Královských Vinohrad

  31. 5. 2016

  Film Jana Němce v hlavní soutěži karlovarského festivalu

 • Digitálně restaurovaný film Baron Prášil míří na velká plátna

  26. 5. 2016

  55 let uplynulo od doby, kdy se film Baron Prášil režiséra Karla Zemana poprvé promítal v českých kinech. Fantastický příběh o lásce nyní opět ožil díky projektu Čistíme svět fantazie, aby potěšil a inspiroval diváky po celém světě. Kmotrem digitálně restaurovaného snímku se stal legendární americký režisér Terry Gilliam, který již v dokumentu Filmový dobrodruh Karel Zeman prozradil, že Zemanův film byl prvotní inspirací vlastní verze slavného příběhu.

 • Zlatí ledňáčci pro koprodukce ČT

  25. 4. 2016

  Z letošního festivalu Finále Plzeň si ČT odnesla celkem 8 cen: 5 statutárních a 3 studentské. Obě hlavní ceny - Zlaté ledňáčky – si odvezly koprodukční filmy ČT.

 • Úspěchy českého filmu v USA

  13. 4. 2016

  Tři tituly podporované Českou televizí se úspěšně uplatňují v zámoří.

 • Hong Kong ocenil dokument V paprscích slunce

  6. 4. 2016

  Na 40. mezinárodním filmovém festivalu v Hong Kongu se v úterý 4. 4. 2016 rozdělovaly ceny. V dokumentární sekci získal Cenu poroty dokument V paprscích slunce režiséra Vitalije Manského. Jeho miniaturnímu štábu se podařil husarský kousek – jako jedni z mála získali severokorejské povolení natáčet.

 • Uspěje drama nebo pohádka? FILMOVÁ NADACE se znovu chystá oceňovat scenáristy

  6. 4. 2016

  Praha, 6. dubna 2016 – Celkem 109 filmových scénářů od 120 žadatelů se letos uchází o podporu FILMOVÉ NADACE v kategorii literární příprava celovečerních filmů – dosud nerealizovaný scénář. Mezi přijatými pracemi jsou v největší míře zastoupena dramata (51), následovaná komediemi (25) a pohádkami společně s rodinnými filmy (23). Scenáristé, jejichž díla v soutěži uspějí, si mezi sebou rozdělí částku 800 tisíc korun.

 • Chystáte se na Jeden svět?

  9. 3. 2016

  V rámci festivalu srdečně zveme také na projekce osmi dokumentárních filmů, které vznikly v koprodukci s Českou televizí:

 • Dokument o Divadle Sklep míří v květnu do kin

  7. 3. 2016

  Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa je název nového českého dokumentu, který v květnu zamíří do českých a moravských kin. Je tomu již neskutečných 45 let, kdy se zrodil fenomén české divadelní a kulturní scény Divadlo Sklep.

 [ 51 - 60 ]  [ 61 - 70 ]  [ 71 - 80 ]  [ 81 - 90 ]  [ 91 - 100 ]