5. 10. 2010
Zvláštní uznání Evropské dětské poroty získala pohádka režiséra Milana Cieslara Dešťová víla na 15. mezinárodním filmovém festivalu pro děti a mládež Schlingel (27. 9. – 3. 10. 2010) v německém Chemnitzu.
Výpravný film Dešťová víla se ve stejnou dobu promítal i v Kanadě na Mezinárodním festivalu dětských filmů Caroussel International du Film de Rimouski. Kromě filmu Dešťová víla měla Česká televize na festivalu Schlingel i další zastoupení. V kategorii krátkých filmů soutěžil film režisérky Marii Procházkové Zrcadlo a v animovaných filmech zastupoval ČT večerníček Králík Fiala – díl Díra až do Austrálie režiséra Davida Súkupa. Dešťová víla Mezi lidmi se vytrácí láska a dobro. Za to je stihne trest: nastane sucho. Květuška (Vica Kerekes) s Ondrou (Jakub Gottwald) se snaží vrátit světu déšť... Klasickou romantickou pohádku na motivy novely Theodora Storma napsal Jan Míka. Kamera Karel Fairaisl. Výtvarník scény Václav Novák. Výtvarnice kostýmů Evženie Rážová. Masky Lukáš Král. Hudba Petr Hapka. Zvuk Zdeněk Taubler. Střih Milan Cieslar. Snímek vznikl v koprodukci Happy Celluloid, Česká televize, Postprodukce Praha. www.ceskatelevize.cz/ specialy/destovavila/,www.ceskatelevize.cz/film/ Ladislav Šticha Tiskový mluvčí ČT
3. 3. 2011
V sobotu 5. března na Jedničce od 20:00 odvysílá Česká televize přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen Český lev 2010, udělovaných Českou filmovou a televizní akademií. Slavnostní večer z pražského Paláce Lucerna moderuje Jan Budař. Režie Adam Rezek a Petr Vachler.
www.ceskatelevize.cz/program
2. 3. 2011
Více než rok po premiéře se film Pouta opět vrací do českých kin. Od 3. března 2011 bude k vidění ve více než 40 kinech po celé zemi.
1. 3. 2011
Projekcemi pro děti a mládež a Dnem České televize ve čtvrtek 3. března 2011 přispívá brněnské studio ČT do letošní programové skladby filmového festivalu Cinema Mundi, který se koná v Brně od 2. do 9. března 2011.
28. 2. 2011
Strhující příběh o muži, který se stane proti své vůli najatým vrahem. Scénář filmu oceněného deseti Českými lvy (1998) napsal Jiří Křižan, režie Vladimír Michálek. Hrají: O. Lubaszenko, B. Linda, J. Bartoška, A. Siteková, V. Chramostová a další. Filmový večer zahájí 1. března ve 20:00 na Jedničce dokument z cyklu Rozmarná léta českého filmu o hlavních událostech roku 1998.
24. 2. 2011
Vladimír Menšík (1929–1988), legendární komik, vynikající herec velkých dramatických rolí, mistr televizní zábavy, nepřekonatelný vypravěč. Salvy smíchu i slzy dojetí s plným nasazením rozdával mnoha generacím vděčných diváků. Česká televize připravila na předjarní nedělní odpoledne od 27. února na ČT1 čtyři filmové komedie z šedesátých let. Vladimír Menšík v nich září nejen jako vynikající komik, ale i jako citlivý představitel psychologicky složitějších postav.
21. 2. 2011
Tagesspiegel Readers’ Prize, nestatutární cenu získal dokument režisérky Eriky Hníkové Nesvatbov v rámci MFF Berlinale (10. – 20. 2. 2011).
21. 2. 2011
100. narozeninám nestora českého filmu a legendárního režiséra se Česká televize věnuje průběžně po celý únor.
21. 2. 2011
Libuše Šafránková a Ondřej Vetchý ve filmové komedii podle známého románu Michala Viewegha (1997). Režie Petr Nikolaev. Filmový večer zahájí 22. února ve 20:00 na Jedničce dokument z cyklu Rozmarná léta českého filmu o hlavních událostech roku 1997.
18. 2. 2011
Českému filmovému dokumentu se daří: diváků v kinech v roce 2010 výrazně přibylo, premiér neubývá – Česká televize na tom má výrazný podíl.
15. 2. 2011
Režisér Vít Klusák, známý jako spoluautor snímků Český sen a Český mír, nazval svůj časosběrný dokument Vše pro dobro světa a Nošovic groteskou „o poli, na kterém rostou auta“. Koprodukční dokument České televize má v kinech premiéru ve čtvrtek 17. února 2011.