Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Koprodukční snímky ČT nominované na ceny Český lev 2005

2. 2. 2006

Česká televize odvysílala ve středu 1. února na ČT2 od 20.00 hod. přímý přenos nominačního večera výročních filmových cen Český lev 2005, udělovaných Českou filmovou a televizní akademií.

Devět nominací, Cenu filmových kritiků a Cenu časopisu Premiere získal film scenáristy a režiséra Bohdana Slámy Štěstí, natočený v koprodukci České televize a společnosti Negativ, s.r.o. Pět nominací Kousek nebe scenáristy Jiřího Stránského a režiséra Petra Nikolaeva, koprodukční snímek České televize a společnosti Luxor, s.r.o. Čtyři nominace Sluneční stát scenáristy Jiřího Leščáka a scenáristy a režiséra Martina Šulíka, koprodukční film České televize a společnosti První veřejnoprávní. Dvě nominace Skřítek režiséra Tomáše Vorla, koprodukční snímek České televize a společnosti VOREL FILM, s.r.o. Dvě nominace Šílení režiséra Jana Švankmajera, koprodukční film společnosti ATHANOR, s.r.o. a České televize, k němuž plakát, vytvořený nedávno zesnulou Evou Švankmajerovou, ocenila ČFTA jako Nejlepší filmový plakát. Po jedné nominaci v některé z dvanácti kategorií získaly filmy: Krev zmizelého scenáristy Vladimíra Kőrnera a režiséra Milana Cieslara, koprodukční snímek ČT a společnosti HAPPY CELULOID FILM, (za výkon Vilmy Cibulkové v hlavní roli), Mír jejich duši scenáristy Ivana Arsenjeva a scenáristy a režiséra Pavla Štingla, koprodukční snímek České televize a společnosti K2, s.r.o. (za střih Toničky Jankové), film České televize Sametoví vrazi režiséra Jiřího Svobody (za kameru Martina Šáchy). Kteří tvůrci a díla získají výroční filmové ceny Český lev 2005 se diváci mohou dozvědět v průběhu slavnostního večera z pražského Paláce Lucerna, který Česká televize uvede přímým přenosem v sobotu 25. února na ČT1 od 20.00 hod. Martin Krafl Tiskový mluvčí ČT

Další zprávy:

 • Sluneční stát má dva České lvy

  27. 2. 2006

  Na slavnostním udílení cen Český lev 2005 získal dvě tato ocenění film Sluneční stát, na němž se podílelo i Televizní studio Ostrava.

 • Ocenění Český lev pro koprodukční filmy ČT a jejich tvůrce

  27. 2. 2006

  V přímém přenosu České televize byly v sobotu 25. února v pražském Paláci Lucerna předány výroční filmové ceny Český lev 2005, udělované Českou filmovou a televizní akademií, kterými byly oceněny tyto koprodukční snímky ČT a jejich tvůrci v kategoriích:

 • Fimfárum 2 přichází do kin

  22. 2. 2006

  Po úspěšném animovaném filmu Fimfárum Jana Wericha přichází do kin Fimfárum 2 čtyři zbrusu nové pohádky "pro chytré děti a chytré dospělé" z oblíbené knihy Jana Wericha nový celovečerní animovaný film natočený v koprodukci České televize, hlavního producenta MAUR filmu a společností Universal Production Partners, Krátký film Praha, Samuelson Lighting Prague.

 • Experti přicházejí do kin

  9. 2. 2006

 • Koprodukční snímky ČT nominované na ceny Český lev 2005

  2. 2. 2006

  Česká televize odvysílala ve středu 1. února na ČT2 od 20.00 hod. přímý přenos nominačního večera výročních filmových cen Český lev 2005, udělovaných Českou filmovou a televizní akademií.

 • Ceny TRILOBIT BEROUN 2005 pro tvůrce pořadů ČT

  30. 1. 2006

  Cenami TRILOBIT BEROUN 2005, které uděluje Český filmový a televizní svaz FITES, Nadace ČLF a Město Beroun byly 28. ledna 2006 oceněni tito tvůrci pořadů České televize:

 • Film O dvě slabiky pozadu přichází do kin

  13. 1. 2006

 • Další ocenění koprodukčnímu filmu O dve slabiky pozadu

  20. 12. 2005

  Koprodukční film, na kterém se podílelo i brněnské studio České televize, O dve slabiky pozadu, získal v letošním roce už třetí festivalovou cenu.

 • Ocenění filmové tvorby České televize

  1. 12. 2005

  Film Snowboarďáci, který vznikl v koprodukci společnosti Whisconti a České Produkce a České televize, získal na varšavském mezinárodním filmovém festivalu Multimedia Audiovisual Film Festival for Teens and Kids hlavní cenu Golden Elephant.

 • Film Štěstí režiséra B. Slámy získal další festivalový vavřín

  24. 10. 2005

  Nový celovečerní koprodukční film České televize a společnosti Negativ s.r.o. scenáristy a režiséra Bohdana Slámy Štěstí získal další významné ocenění - hlavní cenu za nejlepší film na 34. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Montrealu.

 [ 551 - 560 ]  [ 561 - 570 ]  [ 571 - 580 ]  [ 581 - 584