Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Nina na festivalu v Torontu

8. 9. 2017

V kanadském Torontu začíná prestižní mezinárodní filmový festival (7.-17. 9. 2017), kam byl přijat i koprodukční film ČT Nina slovenského režiséra Juraje Lehotského.

Snímek, který vznikl ve slovensko-české koprodukci (producentské společnosti punchartfilms a endorfilm) měl světovou premiéru na letošním MFF v Karlových Varech. Na 42. ročníku TIFF bude film Nina promítán v sekci Contemporary World Cinema.

Další zprávy:

 • Jedenáct Českých lvů pro ČT

  7. 3. 2016

  Z výsledků 23. ročníku cen Českých lvů lze spočítat, že koprodukční filmy České televize získaly celkem 9 Českých lvů, další dva obdržela ČT za televizní projekty. (Paradoxem je, že dokument Filmová lázeň vidělo první publikum nikoli v televizi, ale na filmovém festivalu v Karlových Varech).

 • Pohádka Anděl Páně 2 směřuje do finále

  7. 3. 2016

  V tomto týdnu skončila hlavní část natáčení volného pokračování jedné z nejúspěšnějších českých pohádek Anděl Páně s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích.

 • Koprodukční film ČT Nikdy nejsme sami vyhrál cenu na Berlinale

  22. 2. 2016

  Nový film režiséra Petra Václava Nikdy nejsme sami získal cenu “Tagesspiegel Readers’ Prize” za nejlepší film sekce Fórum

 • Originální teen romance Ani ve snu zažila svou úspěšnou premiéru na prestižním Berlinale

  17. 2. 2016

  Na právě probíhajícím 66. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Berlinale se 15. února uskutečnila slavnostní světová premiéra filmu Ani ve snu! v Zoo Palast. Snímek byl vybrán do soutěžní sekce Generation 14+, která prezentuje to nejlepší ze současné světové tvorby pro děti a mládež.

 • Očekávaný film režiséra Petra Václava Nikdy nejsme sami je přirovnáván ke slavnému filmu Babel, režiséra Alejandra Inárritu

  11. 2. 2016

  Světová premiéra nového českého filmu režiséra Petra Václava Nikdy nejsme sami, proběhne již tento víkend na festivalu Berlinale. Film se bude promítat v neděli 14. 2. od 20 hod v kině Colosseum.

 • Souboj kin o premiéru Trabantem do posledního dechu vyhrálo kino Centrum v Havířově

  11. 2. 2016

  Už od půlky prosince soutěžilo 61 českých kin o premiéru filmu cestovatele Dana Přibáně Trabantem do posledního dechu. V internetovém hlasování, ukončeném 10. února, zvítězilo s bezmála dva a půl tisíci hlasy kino Centrum v Havířově.

 • FILMOVÁ NADACE: čas na odevzdání soutěžních scénářů se krátí

  28. 1. 2016

  Praha, 28. ledna 2016 – Už jen měsíc mají zájemci z řad renomovaných i začínajících autorů původních scénářů, aby přihlásili svá díla do soutěže FILMOVÉ NADACE v kategorii literární příprava celovečerních hraných filmů – dosud nerealizovaný scénář.

 • Ceny filmové kritiky rozdány

  25. 1. 2016

  Každoroční štafeta rozdávání filmařských cen postoupila v sobotu 23. ledna do dalšího kola Cenami filmové kritiky. V druhém kole hlasovalo 41 filmových publicistů. Z přehledné tabulky zveřejněné na webu (filmovakritika.cz) lze přesně zjistit, kdo jak hlasoval.

 • Přesilovka koprodukcí ČT v nominacích na České lvy

  21. 1. 2016

  Česká filmová a televizní akademie vybírala ze 27 hraných a animovaných filmů a 15 celovečerních dokumentů nominace na České lvy za rok 2015. Z titulů, které se utkají o o ceny pro nejlepší snímky loňského roku, může mít Česká televize oprávněnou radost.

 • Další filmová koprodukce ČT na Berlinale!

  21. 1. 2016

  Nový film Petra Václava Nikdy nejsme sami s Karlem Rodenem a Lenkou Vlasákovou v hlavních rolích bude mít světovou premiéru na festivalu Berlinale, který proběhne 11. – 21. února 2016. Film bude uveden v sekci Forum, zaměřené na počiny s výrazným autorským rukopisem.

 [ 51 - 60 ]  [ 61 - 70 ]  [ 71 - 80 ]  [ 81 - 90 ]  [ 91 - 100 ]