Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Ocenění televizní a filmové tvorby pro děti České televize

14. 10. 2005

Na 37. dětském televizním a filmovém festivalu Oty Hofmana, který proběhl od 11. do 14. října v Ostrově u Karlových Varů, získaly:

Cenu Oty Hofmana za nejlepší dílo v kategorii pro diváky do 12 let Trampoty vodníka Jakoubka scenáristy Jiřího Chalupy a režiséra Víta Olmera Cenu Oty Hofmana v kategorii pro diváky od 13 do 18 let O dvě slabiky pozadu, koprodukční film České televize Televizního studia Brno, Slovenské televize a společnosti Trigon Production, scenáristky a režisérky Kataríny Šulajové Křišťálový šaton v kategorii do 12 let, udělený dětskou porotou Království potoků, pohádka scenáristy Romana Ludvy, kterou v Televizním studiu Ostrava natočil režisér Pavel Jandourek Zlatého dudka za nejlepší dívčí herecký výkon - Marty a Zlatého dudka za nejlepší chlapecký herecký výkon, udělené dětskou porotou Ester Geislerová za roli protivné sestry Marty a Jiří Mádl za roli Jáchyma ve filmu Snowboarďáci, koprodukčním snímku České televize a společností Whisconti a Česká produkce, scenáristy a režiséra Karla Janáka Hlavní Cenu dětského diváka - Poklad na Sovím hrádku pohádka režiséra scenáristky Květy Kuršové a režiséra Zdeňka Zelenky. Internetová anketa rozhodla o tom, že cenu Zlatý dudeček za nejoblíbenější film z tematické přehlídky filmů zařazených mimo soutěž získal scenárista a režisér Zdeněk Zelenka za filmovou pohádku Nesmrtelná teta, koprodukční snímek České televize a společnosti BONTON. Martin Krafl Tiskový mluvčí ČT

Další zprávy:

 • Ocenění Český lev pro koprodukční filmy ČT a jejich tvůrce

  27. 2. 2006

  V přímém přenosu České televize byly v sobotu 25. února v pražském Paláci Lucerna předány výroční filmové ceny Český lev 2005, udělované Českou filmovou a televizní akademií, kterými byly oceněny tyto koprodukční snímky ČT a jejich tvůrci v kategoriích:

 • Fimfárum 2 přichází do kin

  22. 2. 2006

  Po úspěšném animovaném filmu Fimfárum Jana Wericha přichází do kin Fimfárum 2 čtyři zbrusu nové pohádky "pro chytré děti a chytré dospělé" z oblíbené knihy Jana Wericha nový celovečerní animovaný film natočený v koprodukci České televize, hlavního producenta MAUR filmu a společností Universal Production Partners, Krátký film Praha, Samuelson Lighting Prague.

 • Experti přicházejí do kin

  9. 2. 2006

 • Koprodukční snímky ČT nominované na ceny Český lev 2005

  2. 2. 2006

  Česká televize odvysílala ve středu 1. února na ČT2 od 20.00 hod. přímý přenos nominačního večera výročních filmových cen Český lev 2005, udělovaných Českou filmovou a televizní akademií.

 • Ceny TRILOBIT BEROUN 2005 pro tvůrce pořadů ČT

  30. 1. 2006

  Cenami TRILOBIT BEROUN 2005, které uděluje Český filmový a televizní svaz FITES, Nadace ČLF a Město Beroun byly 28. ledna 2006 oceněni tito tvůrci pořadů České televize:

 • Film O dvě slabiky pozadu přichází do kin

  13. 1. 2006

 • Další ocenění koprodukčnímu filmu O dve slabiky pozadu

  20. 12. 2005

  Koprodukční film, na kterém se podílelo i brněnské studio České televize, O dve slabiky pozadu, získal v letošním roce už třetí festivalovou cenu.

 • Ocenění filmové tvorby České televize

  1. 12. 2005

  Film Snowboarďáci, který vznikl v koprodukci společnosti Whisconti a České Produkce a České televize, získal na varšavském mezinárodním filmovém festivalu Multimedia Audiovisual Film Festival for Teens and Kids hlavní cenu Golden Elephant.

 • Film Štěstí režiséra B. Slámy získal další festivalový vavřín

  24. 10. 2005

  Nový celovečerní koprodukční film České televize a společnosti Negativ s.r.o. scenáristy a režiséra Bohdana Slámy Štěstí získal další významné ocenění - hlavní cenu za nejlepší film na 34. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Montrealu.

 • Ocenění filmu Kousek nebe režiséra Petra Nikolaeva

  19. 10. 2005

  Film scenáristy Jiřího Stránského a režiséra Petra Nikolaeva Kousek nebe získal Hlavní cenu festivalu na letošním 7. ročníku Mezinárodního filmového festivalu ve švédském Norrkopingu.

 [ 551 - 560 ]  [ 561 - 570 ]  [ 571 - 580 ]  [ 581 - 583