28. 5. 2004
Z koprodukčních projektů prvního kola výběrového řízení, jejichž předkladatelé deklarovali v termínu do 15. května 2004 zájem o věcné plnění, vybrala komise 11 projektů z celkového počtu 18. Kritéria výběru se řídila především uměleckou kvalitou předloženého scénáře, finančními nároky projektu, jeho využitelností na obrazovce ČT a v neposlední řadě i posláním veřejnoprávního média pomáhat vzniknout filmovým dílům nekomerčního charakteru. Ke konečnému pořadí vybraných projektů dospěla výběrová komise tajným hlasováním. Počet projektů, jimž by ČT byla schopna nabídnout věcné plnění, byl poměřován kapacitními možnostmi výroby. Vybraným projektům, respektive jejich předkladatelům bude nabízeno věcné plnění podle pořadí, na kterém se projekt umístil. Seznam vybraných projektů: 1. Hezké chvilky předkladatel Čestmír Kopecký, První veřejnoprávní 2. Sluneční stát aneb hrdinové dělnické třídy předkladatel Čestmír Kopecký, První veřejnoprávní 3. Milenci a vrazi předkladatel Prague International Films, s.r.o. 4. Skřítek předkladatel Vorel Film, spol. s r.o. 5. Hrob K předkladatel Vachler art Company 6. Indián a sestřička předkladatel Cineart Tv Prague, spol. s r.o. 7. Goldbergovy variace předkladatel L. Němec, Easy House, a.s. 8. Šílení předkladatel Athanor společnost pro filmovou tvorbu, s.r.o. 9. Poslední léto předkladatel Kateřina Černá, Negativ, s.r.o. 10. Fimfárum 2 MAUR film, s.r.o., Martin Vandas, Aurel Klimt 11. Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí předkladatel Jiří Konečný Martin Krafl Tiskový mluvčí ČT
12. 2. 2008
7. 2. 2008
Přímý přenos nominačního večera výročních filmových cen za rok 2007 odvysílá Česká televize v sobotu 9. února na ČT2 od 20.00 hodin.
1. 2. 2008
Režisér Jiří Vejdělek a herec Jan Budař přivítali 30. ledna 2008 v Praze 250 000. diváka snímku Václav, který měl v kinech premiéru 6. prosince 2007. Svou návštěvností se řadí mezi nejúspěšnější české filmy loňského roku.
17. 12. 2007
Režisérka Vlasta Pospíšilová dokončuje v těchto dnech ve studiu Hafan film svůj nový loutkový film O kloboučku s pérem sojčím.
14. 12. 2007
11. 12. 2007
7. 12. 2007
6. 12. 2007
29. 11. 2007
Koprodukční snímek České televize a Golden Dawn, s.r.o., komedie debutujícího režiséra a scenáristy Martina Dolenského, vypráví příběh muže, který se ocitne na vrcholu manželského trojúhelníku a čeká ho perný den.
12. 11. 2007