29. 1. 2007
Cenami TRILOBIT BEROUN 2006, které uděluje Český filmový a televizní svaz FITES, Nadace ČLF a Město Beroun byly 27. ledna oceněni tito tvůrci pořadů České televize: TRILOBIT Kristina Vlachová, režisérka a scenáristka časosběrného dokumentu České televize Kauza Uherské Hradiště, zabývajícího se kauzou tří vyšetřovatelů StB z Uherského Hradiště – Aloise Grebeníčka, Vladimíra Zavadilíka a Ludvíka Hlavačky. Tomáš Kudrna režisér a scenárista filmu Wichterle, koprodukčního snímku ČT, ADR PRODUCTIONS, a Armada Films, s.r.o., ztvárňujícího osud a čestné občanské postoje význačného vědce a prezidenta ČSAV, který v různých peripetiích naší historie 20. století nikdy neustoupil nátlakům moci. Jan Šikl režisér a scenárista dokumentu Nízký let z cyklu Soukromé století, koprodukčního snímku ČT a spol. PRAGAFILM, který je strhujícím svědectvím, podávajícím skrze jeden konkrétní lidský osud bezútěšný obraz epochy komunistického režimu. Jana Hádková režisérka a scenáristka snímku České televize Legenda o Kischovi dokumentárního portrétu, mapujícího souvislosti života a tvorby spisovatele a novináře Egona Ervína Kische. Kolektiv tvůrců (autoři projektu: Lenka Poláková a Luděk Navara, kamera: Petr Kožušník, režie: Ján Novák, průvodce cyklem: Jaroslav Hutka) dokumentárního cyklu ČT – Televizního studia Ostrava Příběhy železné opony, který oživuje naši historickou paměť a dokládá touhu lidí po svobodě, jež v éře totalitní moci mohla znamenat ztrátu života. ZVLÁŠTNÍ CENA POROTY Erika Hníková režisérka dokumentu ČT – Televizního studia Brno Sejdeme se v Eurocampu, zobrazujícího evropskou realitu české vesnice Běšiny, která nemá hospodu na návsi, ale Eurocamp za obcí. ČESTNÉ UZNÁNÍ Scenárista a režiséri Aleš Kisil a kameraman Diviš Mare dokumentu Blázen jsem ve své vsi, koprodukčního snímku ČT, Galerie Zdeněk Sklenář a spol. Kisil Aleš – KISINEMA, vyprávějícího legendu o básníkovi a výtvarníkovi Bohuslavu Reynkovi, žijícím ve františkánské pokoře a zobrazující tak život a dílo tohoto velkého solitéru české kultury. Petr Jančárek režisér dokumentu Zenta… osud rakousko-uherského křižníku, koprodukčního snímku ČT a Zdeňka Partyngla, mapujícího příběh potopeného křižníku Zenta z první světové války prostřednictvím záběrů z mořských hlubin, které pořídila česká potápěčská expedice. Kolektiv tvůrců vedený Aurelem Klimtem animovaného loutkového filmu Fimfárum 2 pohádek "pro chytré děti a chytré dospělé" z oblíbené knihy Jana Wericha, který vyrobila ČT spolu se společnostmi Maur film, Universal Production Partners, Krátký film Praha a Samuelson Lighting Praha. Martin Krafl Tiskový mluvčí ČT
28. 7. 2022
Jednou z filmařských met je dostat se na festival do Cannes, Benátek či Berlína. V Benátkách letos mají světovou premiéru dva hrané filmy, které vznikly v koprodukci ČT: Oběť a Běžné selhání.
11. 7. 2022
Letošní 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary proběhl od 1. července do 9. července 2022 jako nespecializovaný festival se dvěma soutěžními sekcemi.
V průběhu festivalu se uskutečnilo 453 filmových představení, bylo uvedeno celkem 170 filmů, z toho 108 celovečerních hraných, 24 celovečerních dokumentárních a 38 krátkých filmů. Z filmů uvedených na 56. MFF Karlovy Vary mělo na festivalu 35 světovou, 6 mezinárodní a 4 evropskou premiéru. 158 projekcí osobně uvedla delegace tvůrců. Uskutečnilo se 86 projekcí pro novináře a filmové profesionály.
Českou televizi zastupovalo v hlavním programu 10 koprodukcí, 2 dokumenty měly premiéru v rámci speciálních projekcí ČT a jeden zaujal porotu posuzující snímky ve fázi vývoje v rámci Works in Progress.
28. 6. 2022
Na letošním karlovarském festivalu má ČT v hlavní soutěži dvě koprodukce, jeden dokument v soutěži Proxima, tři snímky v sekci Zvláštní uvedení, po jednom titulu v Pragueshorts, v sekci První podání a Horizontech. Dokonce i film, který uvede letošní festival k poctě Boleslavu Polívkovi, vznikl v koprodukci ČT.
Detaily a termíny uvedení jsou přehledně uvedeny v brožuře ČT, kterou dostanou všichni akreditovaní hosté festivalu i hosté Domu ČT. Celkem se rozdá 4 500 kusů brožury, která vznikla ve Filmovém centru.
23. 5. 2022
Na letošním 19. ročníku Neiße Filmfestivalu, který se konal 19.- 21.května v německo-polsko-českém trojmezí, získaly koprodukční filmy ČT čtyři ceny. Jeden z filmů - snímek Kdyby radši hořelo - měl premiéru i na italském Riviera International Film Festivalu a poté zamířil do Cannes.
20. 5. 2022
Na Mezinárodním festivalu animovaného filmu Anifilm v Liberci byly uděleny dvě ceny filmové koprodukci ČT.
8. 3. 2022
Osm Českých lvů pro Zátopka, tři pro Okupaci, po jednom pro film Chyby, pro dokument Jednotka intenzivního života, pro hraný snímek Muž se zaječíma ušima a pro animovaný snímek Myši patří do nebe.
7. 2. 2022
Sdružení české filmové kritiky zveřejnilo výsledky 12. ročníku své ankety.
27. 1. 2022
Francouzská Filmová umělecká akademie (L’Académie des Arts et Techniques du Cinéma) vyhlásila nominace 47. ročníku filmových cen César. Dva ze tří filmů, nominovaných v kategorii celovečerních animovaných filmů, jsou tituly, na nichž se koprodukčně podílela Česká televize.
18. 1. 2022
„Kdyby radši hořelo“ je filmovou komedií debutujícího režiséra Adama Kolomana Rybanského o dobrovolných hasičích s Miroslavem Krobotem, Michalem Isteníkem nebo Annou Polívkovou. Sbor hasičů jedné vesnice v ní čelí úplně jiné výzvě, než přináší obvyklý oheň. Klidný a spokojený život ve vsi totiž zničí podezření na akci teroristů.
17. 1. 2022
81 z 87 možných nominací získaly filmy, které vznikly v produkci České televize, nebo v koprodukci s ČT. Z toho 69 nominací obdržely koprodukční filmy a 12 televizní projekty ČT.