Kauzy

Předváděcí akce
21. 9. 2016

O praktikách prodejců na předváděcích akcích jsme už vysílali mockrát a radili jsme, že nejlepší je nic nekupovat, případně na takové akce vůbec nechodit. Přesto jsou předváděcí akce stále populární a jejich organizátoři vymýšlejí další fígle, jak z lidí dostat peníze.

Kuchyňská linka
20. 9. 2016

Zaplatila zálohu na novou kuchyňskou linku. Nedočkali se jí ani po půl roce. Dnes výrobce tvrdí, že zákaznici alespoň vrátí peníze. Dodnes to ale neudělal.

Navážka
19. 9. 2016

Povolil sousedovi, aby si navýšil pozemek. Netušil ale, že za pár let mu za plotem vyroste kopec, se kterým by předtím nikdy nesouhlasil. Pomoc hledal u stavebního úřadu. Prý je ale všechno v pořádku.

Stavební spoření
19. 9. 2016

Před lety uzavřel smlouvu o stavebním spoření s výhodným úrokem. Stavební spořitelna se úrok od té doby několikrát snažila snížit. Nakonec klientovi vypověděla smlouvu. Má na to ale právo?

Balík
13. 9. 2016

Poslal do Švédska vlastnoručně vyrobenou knihu. Zásilka ale dorazila poškozená. Jak jsou poštovní zásilky pojištěné?

Byt
15. 9. 2016

Koupila si byt do osobního vlastnictví. Soud ale po žalobě dědiců původní majitelky rozhodl, že prodej je neplatný. Přestože kupující nic nezanedbala, nemá dnes kde bydlet a o zaplacené peníze se musí soudit.

Divočáci
13. 9. 2016

Přemnožená divoká prasata devastují zahrady i fotbalová hřiště. Přes velký počet poškozených se situace nelepší. Kdo by měl nahradit škody na majetku? Myslivecká sdružení, obce nebo stát?

Televize
12. 9. 2016

Koupil si balíček televizních programů od telefonního operátora. Televizi ale nemohl sledovat, zvuk nebyl synchronní s obrazem. Službu půl roku neúspěšně reklamoval. Co se změnilo po našem vysílání?

Kupní smlouva
12. 9. 2016

Zaplatili milión korun jako zálohu na koupi bytu. Původní majitelka s nimi ale nikdy neuzavřela kupní smlouvu. Dnes nemají ani byt, ani peníze. Za co vlastně platíme provize realitním kancelářím?

Letenky
8. 9. 2016

Koupili si letenky za zvýhodněnou cenu, jenže se to nevyplatilo. Nejenže nikam neletěli, ale nedostali ani zpět své peníze. A jak se ukázalo, zdaleka nebyli první obětí zprostředkovatele prodeje letenek.

Další stránky:
 1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  » 

Vyhledávání v archivu reportáží