Černé ovce

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 13551  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kauzy

7. 10. 2014
Komín

Pan Pasztorek si postavil nový dům, jehož součástí je komín s keramickou vložkou. Jelikož se blíží topná sezóna, koupil nová krbová kamna a nechal je nainstalovat kominíkem. Ten práci odvedl tak, že revizní technik spalinových cest zakázal připojená kamna užívat.

6. 10. 2014
Zrušená dovolená

Alena Drábová si letos v dubnu koupila u cestovní kanceláře Conti zájezd pro dva na Sicílii. Deset dnů před odletem cestovka zkrachovala. Pořadatelem zájezdu ale byla jiná cestovní kancelář a tak byla paní Drábová přesvědčena, že se jí problém nijak nedotkne a na dovolenou odletí. Spletla se.

6. 10. 2014
Rok výroby

Když chceme auto nové, koupíme si ho v autosalónu. Když chceme auto použité, zajdeme si pro ně do autobazaru. A kdo nechce auto ani použité, ani nové, musí pro ně do Českých Budějovic. Tam se totiž dá koupit auto, které je sice nové, ale taky trochu staré.

2. 10. 2014
Katetry

Když jdeme k lékaři, předpokládáme, že ho bude zajímat hlavně naše zdraví. Co ale dělat, když nám chce určovat, od kterého dodavatele máme odebírat zdravotní pomůcky? Pacientka z reportáže trvala na svém právu dodavatele si vybrat sama. A lékař? Odmítl ji dál ošetřovat.

30. 9. 2014
Telefon

Pan Kulík z Brna si koupil drahý mobilní telefon a očekával, že bude bezvadně fungovat. Jenže telefon nefungoval, a tak očekával, že mu bude uznána záruka. Jenže ani v tomhle případě se ničeho nedočkal. Reklamace se táhne už více než půl roku a pan Kulík marně čeká na její kladné vyřízení.

29. 9. 2014
Myčka

Když po roce a půl Mamulovým přestala fungovat myčka nádobí, tak si mysleli, že oprava bude rychlá. Byla totiž v záruce. Když se ale od servisního technika dozvěděli, že žádná záruční oprava nebude, protože myčku špatně obsluhovali, byli nemile překvapeni. A to nebylo zdaleka jediné překvapení, které je v této souvislosti ještě čekalo.

29. 9. 2014
Auto

Když už jednou za něco zaplatíte a podepíšete kupní smlouvu, dalo by se předpokládat, že jste se stali majiteli dané věci. Příběh pana Dudky je dokladem toho, že ne všechno je vždy takhle jednoznačné. A to ani v případě koupě nového vozu u autorizovaného dealera.

25. 9. 2014
Přetočený tachometr

Manželé Báňovi si koupili 7 let starý Volkswagen Golf. Na tachometru si přečetli, že má najeto 127 tisíc km. Autobazaru věřili. Ale při kontrole v autorizovaném servisu je pak čekalo nepříjemné překvapení. Technik zjistil, že auto má přetočený tachometr. Zhruba o 100 tisíc kilometrů.

23. 9. 2014
Úvěr

Auto na úvěr od společnosti ESSOX se paní Věře Sýkorové z Kolína pěkně prodraží. Z nového auta se radovala jen půl roku, pak ji ho někdo ukradl. A přestože bylo pojištěné a ona nic nezavinila, má podle úvěrové společnosti zaplatit o 120 tisíc korun víc.

22. 9. 2014
Dědictví

V následující reportáži ukážeme, jak se dá elegantně a v souladu se zákonem vyvést majetek z firmy. Může k tomu sloužit notářský zápis a na jeho základě vedená exekuce. V našem příběhu jde ale o majetek v hodnotě několika milionů korun. O velký rodinný dům.

Další stránky:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | »

Stopáž: 13 minut – Rok výroby: 2014 – P  ST
Žánr: Magazín
Další díly ve vysílání
XI.3
7
8
9
14
15
16
17
21
22
23
28
29
30
Související pořady
Edice ČT
Dlužník v Paláci knih Luxor

V pondělí 6. října proběhl v Paláci knih Luxor v Praze křest a autogramiáda knihy Vlado Štancela Dlužník a jiné povídky z natáčení.