Kauzy

Bazén
28. 4. 2016

Líbila se mu nejen cena bazénu, ale i prodloužená sedmiletá záruční doba. Jenže když se na bazénu po pěti letech objevila vada, najednou byla prodloužená záruka k ničemu.

E-shop
27. 4. 2016

O internetových obchodech, které vybraly peníze od zákazníků, zakoupené zboží neposlaly, ale zato s penězi zmizely, jsme vysílali mnohokrát. Zajímalo nás proto, jestli zakládání e-shopů podléhá nějaké kontrole.

Balík
26. 4. 2016

Když posíláme poštou balík, většinou si jeho obsah také pojistíme. A když se zásilka cestou poškodí, očekáváme, že nám pošta pojistnou částku samozřejmě vyplatí.

Dům
25. 4. 2016

Mají syna alergika. Protože bydleli ve starším domě, kde se obávali vzniku plísní, koupili si jiný dům. Po nastěhování v něm objevili závažné závady včetně plísní. Co dělat, když prodávající nechce odstranit vady?

Zámečníci
21. 4. 2016

Když seniorům na dveře zaklepali zámečníci a nabízeli jim pomoc, neváhali. Nechtěli být vykradeni jako jejich soused, a proto souhlasili s montáží nového zámku. Jenže pak jim došlo, že devět tisíc korun je cena přemrštěná, a proto od smlouvy odstoupili.

Sociální pojištění
20. 4. 2016

Když podepsala pracovní smlouvu s novým zaměstnavatelem, radovala se, že si vydělá víc. Po čase se ale ukázalo, že zaměstnavatel za ní neplatil sociální pojištění.

Seznamka
20. 4. 2016

Chtěla najít partnera přes internetovou seznamku, která nabízela měsíční členství za necelých 150 korun. Mělo to ale háček, členství nakonec stálo mnohonásobně víc.

Studna
19. 4. 2016

Majitelům chaty zmizela ze studny voda ve stejné době, kdy si nechal vyvrtat novou studnu jejich soused. Jak dokázat, že nový vrt způsobil ztrátu vody?

Zásilky
18. 4. 2016

V neobjednaných zásilkách přišly seniorce pilulky. Teď dodavatel po adresátce vymáhá víc než pět set korun. Musíme platit za nevyžádané zásilky?

Vozík
18. 4. 2016

Pacientka potřebuje invalidní vozík se speciálními vlastnostmi. Zdravotní pojišťovna jí ale schválila nový pouze v základní verzi přesto, že původní vozík vyhovující příslušenství měl. Kdo rozhoduje o tom, na co má klient právo?

Další stránky:
 1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  » 

Vyhledávání v archivu reportáží