Kauzy

Sekačka
11. 5. 2016

Koupil si sekačku s prodlouženou pětiletou zárukou. Když po čtyřech letech přestala fungovat, dozvěděl se od prodejce, že na reklamaci nemá nárok. Může zákazník věřit prodloužené záruce?

Alarm
9. 5. 2016

Na začátku byla snaha ochránit majetek. Jenže se to úplně nepovedlo. Místo vysněného bezpečnostního alarmu, který by hlídal chatu, přišel její majitel o čtyři tisíce a chata zůstává nezabezpečená.

Okap
5. 5. 2016

Prasklý okap se dá snadno opravit. Jenže pokud se neopraví včas, začne do domu zatékat. A když do domu zatéká už dva roky, je jasné, že škody rostou.

Dřevostavba
4. 5. 2016

Už během stavby domu se ukázalo, že práce neprobíhají kvalitně. A potvrdily to tři znalecké posudky. Proto se majitel budoucího domu rozhodl, že nebude platit zálohy tak, jak se původně se stavitelem dohodl. A jak to dopadlo?

Bezpečnostní dveře
2. 5. 2016

Když chceme do bytu kvalitní bezpečnostní a protipožární dveře, počítáme s tím, že nás vyjdou draho. Co když se ale časem ukáže, že dveře ve skutečnosti bezpečnostní nejsou?

Bazén
28. 4. 2016

Líbila se mu nejen cena bazénu, ale i prodloužená sedmiletá záruční doba. Jenže když se na bazénu po pěti letech objevila vada, najednou byla prodloužená záruka k ničemu.

E-shop
27. 4. 2016

O internetových obchodech, které vybraly peníze od zákazníků, zakoupené zboží neposlaly, ale zato s penězi zmizely, jsme vysílali mnohokrát. Zajímalo nás proto, jestli zakládání e-shopů podléhá nějaké kontrole.

Balík
26. 4. 2016

Když posíláme poštou balík, většinou si jeho obsah také pojistíme. A když se zásilka cestou poškodí, očekáváme, že nám pošta pojistnou částku samozřejmě vyplatí.

Dům
25. 4. 2016

Mají syna alergika. Protože bydleli ve starším domě, kde se obávali vzniku plísní, koupili si jiný dům. Po nastěhování v něm objevili závažné závady včetně plísní. Co dělat, když prodávající nechce odstranit vady?

Zámečníci
21. 4. 2016

Když seniorům na dveře zaklepali zámečníci a nabízeli jim pomoc, neváhali. Nechtěli být vykradeni jako jejich soused, a proto souhlasili s montáží nového zámku. Jenže pak jim došlo, že devět tisíc korun je cena přemrštěná, a proto od smlouvy odstoupili.

Další stránky:
 1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  » 

Vyhledávání v archivu reportáží