Zajímavé části země

11. 6. 2017

Na Novém Zélandě asi neexistuje místo, které by nestálo za návštěvu. Dnes budeme trochu sportovat, vyrazíme do jeskyně a hlavně se něco dozvíme. Autor následující reportáže Jan Svoboda je toho zárukou.

videoNový Zéland: Zajímavé části země
...
video video

Nový Zéland: Zajímavé části země

Mapa

Přejít na obsah dílu


Východní pobřeží

2. 4. 2017

Nádherné údolí i hory, čistá voda v jezerech. Zelený ostrov, který je známý úchvatnou přírodou, která v trilogii Pán prstenů hrála jednu z hlavních úloh. Určitě víte, že je řeč o Novém Zélandu. My dnes vyrazíme na jeho východní pobřeží.

videoNový Zéland: Východní pobřeží
...
video video

Nový Zéland: Východní pobřeží

Mapa

Přejít na obsah dílu


Nejkrásnější místa

22. 1. 2017

Hned na úvod vyrazíme na druhý konec světa. Čeká nás západní pobřeží Nového Zélandu a místa, která prý patří mezi ty nejkrásnější.

videoNový Zéland: nejkrásnější místa
...
video video

Nový Zéland: nejkrásnější místa

Mapa

Přejít na obsah dílu


Příroda a lidé

21. 8. 2016

Pokud od následující reportáže očekáváte krásnou přírodu a lidi, kteří si ji umí vychutnat, určitě vás první reportáž nezklame.

videoNový Zéland: příroda a lidé
...
video video

Nový Zéland: příroda a lidé

Mapa

Přejít na obsah dílu


Adrenalin

7. 8. 2011

A teď už je před námi další dávka adrenalinu, takže připravte se, vyrážíme za dalším dobrodružstvím. A to přímo do hlavního centra adrenalinových sportů na Novém Zélandu. Nejprve se spolu s H2Omaniaks projedeme na tryskovém člunu. Jízda je to prý tak divoká, že se vám až tají dech. A zkoušeli jste někdy bungee jumping? Tak tady si můžete skočit z nejvyššího místa na Jižní polokouli. Dají vám pak i certifikát a tričko na památku. A aby toho dobrodružství nebylo málo, tak takové pohoupání na největší houpačce na světě asi taky nebude úplně k zahození, ale i to je skutečně jen pro dobrodružné povahy.

videoAdrenalin
...
video video

Adrenalin

Přejít na obsah dílu


Rozhovor

7. 8. 2011

Vladimíra Fořta, jednoho z party českých kajakářů, jsme poprosili o jeho reflexi putování u protinožců a zajímali jsme se i o to, jaké plány má team na tyto prázdniny…

videoRozhovor
...
video video

Rozhovor

Přejít na obsah dílu


H2Omaniaks

7. 8. 2011

Dnešní speciální Objektiv strávíme s partou českých dobrodruhů. Je to parta kamarádů, která si říká H2Omaniaks. Je vám určitě jasné, že většinu času tráví na vodě. Proto bude cestování s nimi tak trochu netypické. Vydáme se na okružní jízdu Novým Zélandem. Sjíždět budou v kajaku divoké řeky, padat z výšek vodopádů, vypravíme se s nimi do hor a dokonce budeme i létat vzduchem. Ale to není zdaleka všechno. Seznámí vás třeba i s typickými zélandskými ptáky Kivi.

videoH2Omaniaks
...
video video

H2Omaniaks

Mapa

Přejít na obsah dílu


H2Omaniaks

11. 10. 2009

Tahle parta si říká H2Omaniaks. A jak už název napovídá, má co do činění s vodou. I proto je cestování s českými kajakáři trošku netypické; točí se samozřejmě hodně kolem vody. My se s nimi teď vydáme na okružní výpravu na Nový Zéland a abychom vás o nic neošidili, tak se dnes s maniaky vypravíme i na hory, a dokonce budeme létat i vzduchem.

videoNový Zéland: H2Omaniaks
...
video video

Nový Zéland: H2Omaniaks

Mapa

Přejít na obsah dílu


Venkov a město

5. 4. 2009

Dvě různá místa na Novém Zélandě. Jsou od sebe vzdálená asi 300 kilometrů, není to zase až tak moc, ale jak sami v Objektivu uvidíte, jsou to dva skutečně rozdílné světy. Jejich odlišnost vám ukážeme na docela obyčejné věci – a sice na životě mladých lidí. Ve vesničce Takaka jsou mladí lidé nadšení z toho, že se narodili na venkově, radují se třeba z toho, že jejich kráva získá na výstavě skotu medaili. To o zmiňovaných 300 kilometrů dál mají mladí úplně jiné starosti a radosti – ve městě Christchurch je téměř nutností umět surfovat.

videoNový Zéland: venkov a město
...
video video

Nový Zéland: venkov a město

Mapa

Přejít na obsah dílu


Poklady novozélandské přírody

3. 8. 2008

Na Nový Zéland se v Objektivu vrátíme v krátké době už potřetí. Seznámili jsme se s životem původních obyvatel ostrovů i s taji místní kuchyně. Tentokrát nás čekají poklady novozélandské přírody. Řekli byste, že může být dřevo vzácné třeba jako drahokamy? Na Zélandu to možné je, zvlášť když se to dřevo dobývá ze země a jeho stáří se počítá na tisíciletí. A pokud vás řezbářská práce znaví, pak tu máme opravdovou specialitu – surfování na žhavém písku.

videoNový Zéland
...
video video

Nový Zéland

Přejít na obsah dílu