Trinidad

1. 10. 2017

Kuba, země rumu, tabáku, starých aut, typické hudby a barev. My všechno uvidíme v nevelkém městě uprostřed ostrova. Trinidad je jedno z nejstarších a nejkouzelnějších měst na celé Kubě. Návalu turistů se tu ale bát nemusíte.

videoKuba: Trinidad
...
video video

Kuba: Trinidad

Mapa

Přejít na obsah dílu


Santiago

11. 12. 2016

S první reportáží vyrážíme na Kubu. Zemi, kterou kdysi objevil Kryštof Kolumbus, po desetiletí ovlivňovaly jiné historické postavy. Před nedávnem se Kubánci rozloučili s Fidelem Castrem. My vyrážíme do města, které měl vůdce kubánské revoluce velmi rád a kde ho pohřbili. Politiku ale řešit nebudeme.

videoSantiago
...
video video

Santiago

Mapa

Přejít na obsah dílu


Havana

29. 5. 2016

Za měsíc začnou letní prázdniny a mnoho z vás už určitě plánuje dovolené. My vás teď na jednu vezmeme. Náš spolupracovník Miloš Brunner vyrazil na Kubu. Před 8 lety ho prý tato země neoslovila. Jak sám tvrdí, možná proto, že se s ním místní moc nebavili. Teď už jo a stálo to za to.

videoHavana
...
video video

Havana

Mapa

Přejít na obsah dílu


Žraloci

9. 8. 2015

Nebezpečný predátor na dosah. Spolu nyní vyrazíme za žraloky. Nepřijde vám to jako nejlepší nápad? Češka Lenka nám ukáže, že se těchto zvířat nemusíme bát. Musíme je ale respektovat. A není na škodu mít pro žraloka připravené něco malého na zub.

videoŽraloci
...
video video

Žraloci

Mapa

Přejít na obsah dílu


Doutníky

11. 1. 2015

V první reportáži vás dnes Objektiv zavede na Kubu. Natočit baliče doutníků při práci není vůbec jednoduché. Autor reportáže Martin Mikyska měl ale štěstí a jeden z baličů, se kterým se setkal, udělal výjimku a umění balení doutníků mu poodhalil a jak uvidíte za malou chvíli, není to vůbec jednoduchá záležitost.

videoDoutníky
...
video video

Doutníky

Mapa

Přejít na obsah dílu


Valle de Viňáles

28. 10. 2012

První reportáž nás vezme na Kubu. Do údolí Valle de Viňáles. Prý je to jedno z nejkrásnějších míst Kuby vůbec. A Objektiv vás vezme i na jednu vskutku netradiční prohlídku jeskyně. Jen si to představte, máte pocit, že jste úplně první člověk, který se kdy do jeskyně dostal, jaké to asi musí být, co myslíte? Ale to není všechno. Představte si, že místní průvodce jeskyní vám zahraje na krápníky. Ano, zní to neuvěřitelně, ale je to skutečně tak. I to je na Kubě, v údolí Valle de Viňáles, možné.

videoValle de Viňáles
...
video video

Valle de Viňáles

Mapa

Přejít na obsah dílu


Město Trinidad

21. 10. 2012

Trinidad je město ve střední části Kuby. Je to vůbec jedno z nejstarších kubánských měst. A je krásné. Barevné a romantické. Na konci osmdesátých let se dostalo na seznam světového dědictví UNESCO, a to díky své koloniální architektuře. Je to město, které turisté milují. Je tu i díky nim úplně jiná atmosféra, než třeba v Havaně. A jak uvidíte za malou chvíli, každý večer se tu tančí v rytmu populární salsy. Kroky se prý za pomoci ochotných Kubánců za chvíli naučí skoro každý a pak už mu unebrání nic v tom protančit celou noc. Ale i pak, když se rozední, je tady rozhodně co obdivovat.

videoMěsto Trinidad
...
video video

Město Trinidad

Mapa

Přejít na obsah dílu


Karibské domovy

22. 4. 2012

Snad se žádný z českých vlastenců neurazí, když si pro následující reportáž vypůjčím titul národní hymny. Kde domov můj? To je dilema, které často řeší mnoho Kubánců. Čeká nás teď zcela neobyčejná cesta na ostrov, kterému se paradoxně říká ostrov svobody. Na ostrov, který nenechá nikoho chladným. Podíváme se do centra staré Havany i tam, kam kroky obyčejných turistů nesměřují - na periferii. Čeká nás Kuba z velmi odlišné perspektivy mladého hiphopera i Češky, která se sem přistěhovala před více než 40 lety. Kde domov můj na karibský způsob od našeho amerického zpravodaje Michala Kubala.

videoKaribské domovy
...
video video

Karibské domovy

Mapa

Přejít na obsah dílu


Guantánamo

30. 8. 2009

Guantánamo – nechvalně známá věznice na Kubě. Jak všichni víme, tak v této svého času nejstřeženější věznici byly drženy osoby podezřelé z terorismu. A právě za zdi tohoto obávaného zařízení se teď můžete podívat s Michalem Kubalem. Ten říká, že kdo se dostal do tamních cel, tak doslova přestal pro svět existovat. Byl to zkrátka svět, který měl svá jasně daná, přísná pravidla. Dnes už je ale všechno jinak a vojenská základna se stala spíše turistickou atrakcí.

videoKuba: Guantánamo
...
video video

Kuba: Guantánamo

Mapa

Přejít na obsah dílu


Guantánamo

4. 1. 2009

Jméno Guantánamo se v lednu 2002 dozvěděli i ti, kteří ho ještě neznali. Tohle jméno se nejdřív stalo symbolem války proti terorismu, brzy poté ztělesněním její odvrácené tváře. Guantánamo ale není jenom nechvalně proslulá věznice. Je to především vojenská základna, jediná, kterou Američani mají na území komunistického státu. Nabízíme vám exkluzivní pohled na netušené stránky malebného kubánského zálivu, kam se hned tak někdo nedostane. My naštěstí máme reportéra Michala Kubala, který pro nás podnikl tuhle výpravu osobně.

videoKuba: Guantánamo
...
video video

Kuba: Guantánamo

Mapa

Přejít na obsah dílu