Whisky

2. 10. 2016

Ze země dobrého piva teď vyrazíme do státu, kde se pije whisky. Určitě tušíte, že to bude Irsko.

videoIrsko: whisky
...
video video

Irsko: whisky

Mapa

Přejít na obsah dílu


Carricgferrgus

23. 1. 2011

Míříme teď na sever Irského ostrova, do nejvýchodněji položených oblastí do města Kerykfergas. Tak mu říkají v angličtině a tak ho zná celý svět. Irsky se bezmála třicetitisícovému přístavu na pobřeží říká Karyk Áérehase, což znamená Fergasova skála, a pro úplnost zbývá dodat, že Fergas, tedy Fergas Mór mak Ýryk, byl v šestém století legendárním králem Dál Riády. Jeho země zahrnovala především podstatné území dnešního Skotska. To jsme ale zahnuli z Kerykfergasu hodně daleko a to i v čase. Místo má zajímavou taky nedávnou moderní historii a samozřejmě i současnost.

videoIrsko: Carricgferrgus
...
video video

Irsko: Carricgferrgus

Mapa

Přejít na obsah dílu


Dublin

12. 4. 2009

Město u vody – tak přibližně to v překladu znamená Dublin. I když názory překladatelů se různí. To ale vůbec nevadí. Nás teď bude zajímat hlavně město samotné a jeho zvláštní kouzlo. Pokud ho jednou navštívíte, tak prý už ho v srdci máte napořád. Vy teď mimo jiné budete mít možnost třeba ochutnat pravou irskou snídani. Anebo se projít po dublinské botanické zahradě. Ale samozřejmě, že nepřijdete ani o ta klasická místa, která prostě musí každý turista navštívit.

videoIrsko: Dublin
...
video video

Irsko: Dublin

Mapa

Přejít na obsah dílu


Irština

3. 8. 2008

Irsko, zelený ostrov poznamenaný pohnutými dějinami, je dnes známý především jako premiant sjednocené Evropy. Jako země, která dokázala využít naplno svůj potenciál. Irsko není ovšem bohaté jen svým hrubým domácím produktem. Tuhle sympatickou zemi rozhodně zdobí její historie a její lidé. My vám teď nabízíme třeba ochutnávku irštiny, která zní stále jako jazyky starověkých Keltů, a nebo dávné dějiny křesťanství – starší než mnohde na kontinentu.

videoIrsko
...
video video

Irsko

Přejít na obsah dílu


Zelený ostrov

27. 7. 2008

Zelený ostrov plný domků s doškovými střechami, příjemné hospůdky, typická hudba, humor, nebo poezie. Takové je Irsko. Země, která na první pohled uchvátí návštěvníky sytou zelení. Také se o Irsku říká, že je to krajina dokonalé krásy, krajina, která nabízí nespoutaný prostor a pocit okouzlení. Možná jste v Irsku byli a souhlasíte. A pokud jste to štěstí neměli, s Objektivem tam můžete zamířit.

videoIrsko
...
video video

Irsko

Přejít na obsah dílu