Detektiv Kurzor

Publikace ke stažení

Tiskové zprávy — Televizní studio Brno — Česká televize

Televizní studio Brno

Televizní studio Brno

  • vysílá od října 2016 z moderního televizního komplexu v Brně-Líšni
  • svou tvorbou pomáhá zajišťovat 20% podíl regionální produkce ve vysílání ČT

25. 1. 2011

Uchem jehly – nedělní podvečerní talk show na ČT2 od 30. 1.

Významné a zajímavé osobnosti z dosud neznámého úhlu pohledu představuje nový cyklus České televize nazvaný Uchem jehly. S lidmi, kteří ve své profesi a zálibách dosahují mimořádných úspěchů, výsledků a popularity, a přitom nezapomínají na duchovní rozměr lidského života, se diváci ČT2 mohou setkávat vždy v neděli vpodvečer.

Uchem jehly je nová talk show, v níž se střídají dva moderátoři: evangelický farář Pavel Klinecký a Zbigniew Czendlik, který vede katolickou faru v Lanškrouně. Pořad vzniká v Centru náboženské tvorby brněnského televizního studia. "Oslovili jsme dvě velmi charismatické osobnosti, aby do žánru talk show vnesly nový způsob tázání a tím, doufejme, také zajímavé odpovědi hostů. Pánové Czendlik a Klinecký nejsou profesionálními moderátory, umí ale otevírat lidská srdce," říká šéfdramaturg Patrick Diviš.

Pořad patří do kategorie těch, kterými chtějí lidé z Centra náboženské tvorby oslovovat nejen věřící diváky. Cílem je motivovat diváky k dobrému a přinášet naději, vsazovat aktuální témata duchovního života do širších souvislostí a obecných rámců, představovat tradiční a osvědčená etická a hodnotová schémata a prezentovat současné trendy v oblasti duchovního života a kultury. „Přitom nezapomínáme na snahu o posilování respektu k duchovnímu bohatství minulosti i současné doby, ke každé lidské osobnosti, k právům lidí nejrůznějším způsobem handicapovaných i úctu k hodnotám menšin,“ dodává Patrick Diviš.

V nejbližším dílu pořadu Uchem jehly vysílaném 30. ledna v 17.15 si bude Pavel Klinecký povídat s novinářem, komentátorem deníku Mladá fronta DNES, spisovatelem Martinem Komárkem, synem bývalého politika a prognostika Valtra Komárka. Jejich rozhovor se bude týkat nejen soukromého života a ožehavých otázek, které přináší novinářská praxe, ale dotkne se i víry v existenci Boha. Martin Komárek, je totiž autorem knihy plné provokativních otázek, která má název Bůh nezná budoucnost? O týden později, 6. února,  přivítá Zbigniew Czendlik herce a režiséra Jiřího Stracha. Na povídání Pavla Klineckého s hercem, režisérem, podnikatelem a senátorem Tomášem Töpferem se pak diváci mohou těšit v neděli 13. února. Z hostů dalších připravovaných dílů jmenujme například hudebníka Petra Jandu a zpěváka Láďu Kerndla.

Hana Orošová, tisková mluvčí TS Brno

Přílohy

Uchem jehly (457 kB)

25. 1. 2011Uchem jehly – nedělní podvečerní talk show na ČT2 od 30. 1.
24. 1. 2011Televizní premiéra Mužů v říji - neděle 30. 1. 2011, ČT1
12. 1. 2011Česká televize představila seriál Znamení koně
10. 1. 2011Tchyně a uzený – ČT1, 16. ledna 2011, 20:00
30. 12. 2010Filip Renč natáčí v Brně film Krutá nevěra

« | | 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 | | » (37)