Detektiv Kurzor

Publikace ke stažení

Tiskové zprávy — Televizní studio Brno — Česká televize

Televizní studio Brno

Televizní studio Brno

  • vysílá od října 2016 z moderního televizního komplexu v Brně-Líšni
  • svou tvorbou pomáhá zajišťovat 20% podíl regionální produkce ve vysílání ČT

12. 1. 2011

Česká televize představila seriál Znamení koně

Nový televizní seriál z prostředí koňské farmy a dostihů Znamení koně představila novinářům Česká televize. Seriál má 13 dílů a ČT1 ho bude vysílat od 11. února 2011 každý pátek od 20 hodin. Režisér Milan Cieslar obsadil do hlavních rolí Vilmu Cibulkovou, Richarda Krajča, Jiřího Mádla, Igora Bareše, Vandu Károlyi, Terezu Voříškovou, Valerii Zawadskou, Oldřicha Navrátila a další herce.

  Příběh seriálu se odehrává mezi dvěma rodinnými farmami. Jedna se zabývá trénováním koní a má výsledky v dostizích (Jan Hora), druhá se specializuje na chov anglického plnokrevníka (Marcel Kalina). Dobré umisťování Horových koní na závodech vzbuzuje v Kalinovi žárlivost a zášť.

  Horův syn z prvního manželství David se v Praze zaplete do podivných obchodů a pronásledují ho vymahači dluhů. Přesto, že farmu svého otce (který se znovu oženil a má dalšího syna Lukáše) David téměř nenavštěvoval, teď za otcem přijíždí. Potřebuje půjčit peníze. Otec mu ale půjčku odmítne. Tak velké peníze nemá. David se vrátí do Prahy a dovídá se, že jeho otec ještě týž večer zemřel na srdeční selhání. Na farmu se proto záhy vrací i s 14letou dcerou Adélou, která odmítla odletět se svou matkou do Bruselu. Davida pronásleduje minulost a Adéla je pro něj v téhle situace přítěží. Navíc na farmě není všechno zdaleka tak idylické, jak by se na první pohled zdálo. Konkurence nespí, chovatel Kalina usiluje stále drsnějšími prostředky o odkoupení Horovy farmy. Dáša, druhá manželka Hory, je ostře proti. David s Lukášem se tajně domlouvají o prodeji
za jejími zády, což vyvolá Dášin silný odpor vůči Davidovi. Dášu navíc sužují pochybnosti, zda její muž zemřel přirozenou smrtí. Některé indicie posilují její podezření, že Janovi do hrobu někdo pomohl. Ukáže se, že Hora měl intenzivní milostný poměr s veterinářkou Bety a v bance si vzal úvěr, který teď Dáša nemá z čeho splácet. Podá trestní oznámení a znovu otevře vyšetřování manželovy smrti. Nic však objasněno není.

  David prochází peklem, když vymahači objeví jeho úkryt na farmě a zapálí jeho luxusní auto. Má strach o Adélu. Nicméně nakonec se jeho problémy podaří vyřešit, zůstane na farmě a pokusí se ji postavit na nohy. Nejde to hned, musí překonat několik překážek. Od onemocnění koní až po Kalinovy intriky. Usiluje také o otevření chovu anglického plnokrevníka. A Kalina dělá všechno pro to, aby mu v tom zabránil. David se na farmě potýká i s milostnými problémy. Nejdřív má krátký intenzivní poměr s veterinářkou Bety, ale když se dozví, co bylo mezi ní a jeho otcem, vztah ukončí. Trvale se pak zamiluje do dcery svého konkurenta Kaliny, což samozřejmě přinese řadu dramaticky vypjatých situací.

  Seriál je hlavně o koních a lidech kolem nich. Detektivní linka kolem Horovy smrti vnáší mezi postavy napětí. Koně působí jako uklidňující prvek, který vyvažuje lidský svět závisti a sobectví.

  Racionální David nikdy neplánoval, že by se na farmě svého otce trvale usadil, přesto v sobě nakonec objeví Horovy geny a stane se z něho zodpovědný a úspěšný chovatel. Pokračuje v odkazu svého otce. Přesto, že se za Janova života téměř nevídali, sejdou se otec se synem symbolicky až ve chvíli, kdy už si spolu nemohou vyjet na koních.

 Seriál se natáčel na Zlínsku, například ve Slušovicích a v napajedelském hřebčíně. Koproducentem seriálu České televize, který vznikl v Centru dramatické tvorby brněnského studia, jsou Filmové ateliéry Zlín.

Režie: Milan Cieslar

Scénář: Roman Kopřivík, Marcela Kopecká

Dramaturgie: Magdaléna Turnovská, Marek Horoščák

Kamera: Ervín Sanders

Střih: Alois Fišárek

Zvuk: Petr Forejt

Hrají: Vilma Cibulková, Richard Krajčo, Jiří Mádl, Igor Bareš, Vanda Károlyi, Tereza Voříšková, Valerie Zawadská, Oldřich Navrátil, Kara Němečková, Petr Franěk, Karel Dobrý, Boleslav Polívka a další.

Hana Orošová

tisková mluvčí ČT TS Brno

Přílohy

Znamení koně (48 kB)

Znamení koně (49 kB)

Znamení koně (53 kB)

Znamení koně (39 kB)

25. 1. 2011Uchem jehly – nedělní podvečerní talk show na ČT2 od 30. 1.
24. 1. 2011Televizní premiéra Mužů v říji - neděle 30. 1. 2011, ČT1
12. 1. 2011Česká televize představila seriál Znamení koně
10. 1. 2011Tchyně a uzený – ČT1, 16. ledna 2011, 20:00
30. 12. 2010Filip Renč natáčí v Brně film Krutá nevěra

« | | 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 | | » (37)