Publikace ke stažení

Tiskové zprávy — Televizní studio Brno — Česká televize

Televizní studio Brno

Televizní studio Brno

  • vysílá od října 2016 z moderního televizního komplexu v Brně-Líšni
  • svou tvorbou pomáhá zajišťovat 20% podíl regionální produkce ve vysílání ČT

26. 3. 2024

Pěšky do Říma

Poutní cestou z italské Sieny až do věčného města na řece Tibeře se mohou o velikonočních svátcích vydat diváci České televize. Premiéru dokumentu Každý krok se počítá: Řím vysílá ČT2 v neděli 31. března v 15:05. Režie Tadeáš Daněk.

Snímek je volným pokračováním příběhu, ve kterém se poutníci před dvěma lety vydali do Santiaga de Compostela. „Drželi jsme se osvědčeného konceptu a tři zástupce moderní generace opět vystavili zatím nepoznanému zážitku. Vyslali jsme je tentokrát na nejstarší evropskou poutní stezku do Říma a po celou dobu jejich pěší cesty jsme kromě fyzických utrpení sledovali i jejich sestup do hlubin vlastní duše,“ říká kreativní producent brněnského studia České televize Patrick Diviš. „Opět se ukázalo, že pouť, jakkoliv neduchovní na začátku, vždy přinese hlubokou duchovní proměnu.“

Herečka Sára, podnikatel David a youtuber Honza jsou tři odlišní mladí lidé s různými životními zkušenostmi a sny. Co je spojuje, je odvaha podniknout dalekou poutní cestu, a porozumět tak okolnímu světu i sami sobě. „Asi nejvíc mě překvapilo, že i když cesta byla fyzicky dost náročná, tak jsem si psychicky strašně odpočinul. Po dlouhé době jsem se dokázal odpojit od práce a užívat si přírodu a přítomný okamžik,“ vzpomíná jeden z účastníků cesty David Špunar. V kontrastu k jejich cestě prochází ve snímku režisér Zdeněk Troška svojí zahradou a reflektuje, proč nevyužil pozvání a na pouť se nakonec nevydal spolu s ostatními. Všechno má svůj čas.

„Mým hlavním cílem je motivovat lidi, aby se na pouť sami vydali,“ zamýšlí se režisér Tadeáš Daněk a zdůrazňuje proč: „Po desítkách kilometrů totiž každý účastník odloží svoji pomyslnou masku a musí být sám sebou, protože na vytváření dalších masek nemá sílu.“

Film vznikl v koprodukci České televize a společnosti Bumerang. K vidění bude na iVysílání ČT a také na platformě www.filmana.cz.

Přílohy

Každý krok se počítá (1865 kB)

Každý krok se počítá (1785 kB)

Každý krok se počítá (1528 kB)

4. 6. 2024Franz Kafka – příběh člověka ve stínu fikce
13. 5. 2024Fandíte hokeji a fotbalu? Sledujte AZ-kvíz a soutěžte!
24. 4. 2024Veselá a hravá architektura. To jsou Archouni!
26. 3. 2024Pěšky do Říma
4. 3. 2024Václav Žmolík znovu objevuje vinařské regiony. Tentokrát na Slovensku
1. 3. 2024Dokument o mužích, kteří propadli vášni závodních motorek
29. 2. 2024Pohled do života pěstounských rodin podruhé – dokumentární cyklus Plné hnízdo má nové díly
8. 1. 2024Touha po věčnosti
4. 12. 2023Svoboda v podzemí
1. 12. 2023Moderátoři z Brna nabídnou kávu, která pomáhá

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | | » (41)