Novinky

Osmým párem StarDance je Tomáš Verner a Kristýna Coufalová

16. 6. 2021

V jedenácté řadě StarDance bude tančit krasobruslař Tomáš Verner, kterého na tanečním parketu doprovodí tanečnice a první vítězka StarDance Kristýna Coufalová.

Rozhovor s Tomášem Vernerem

Od seznamovací tiskové konference uplynulo už několik týdnů. Uvažoval jste, koho vám produkce StarDance přidělí?
Nechtěl jsem si to představovat, jelikož jsem šťastně ženatý a nechtěl jsem fantazírovat o žádné tanečnici. Plně důvěřuju Markovi Zelinkovi, že ti profíci, kteří jsou vybráni do soutěže, jsou skvělí a báječní. My jsme se jen s Markem krátce bavili o tom, jaké by moje partnerka měla mít charakterové rysy a tam padly jasné, konkrétní údaje. Podle všeho jsem dostal takovou partnerku, jakou jsem si přál a já mám z Kristýnky opravdu radost.

Můžete prozradit nějaké charakterové rysy, které jste požadoval?
Bylo jich několik. Říkal jsem, že jsem sportovec tělem i duší, tedy tělem teď méně, takže spíš duší. Nicméně bych se rád naučil tancovat opravdu dobře. Chci partnerku, která umí učit, umí být přísná, potřebuji tvrdé vedení. A i když bude o hodně mladší než já, tak nemám žádnou potíž poslouchat příkazy mladší partnerky. Taková byla základní charakteristika. Do StarDance jdu jako sportovec. Zúčastnit se, to je sice hezké, ale vyhrát by bylo ještě hezčí. Vím, že je to zábavný pořad a kdybych se nedostal nikam za ta první kola, tak bych se stejně rád naučil tancovat.

Jak se na StarDance těšíte?
Já už se takřka nemůžu dočkat. Do té doby mě ještě čeká dost zásadních událostí během léta, některé z nich spojené i s olympiádou. StarDance pro mě představuje výzvu k tomu znovu makat, což mi poslední dobou malinko chybělo. Jako trenér sice člověk maká u příprav a u rozmýšlení a jako vedoucí několika organizací se člověk zapotí u administrativy. Ale není tam ten fyzický základ, takže se těším, až se pustím do tréninku. A i přestože mě všichni varovali, že to bude hrozný zápřeh, tak já se na něj velice těším.

Kristýna Coufalová hádala, s kým bude tančit, netipla si ale správně. Každopádně má pocit, že taneční partner, kterého jí přidělili, je milý. „Přála jsem si, aby si můj taneční partner chtěl zatančit a neměl to tak, že jde do práce. Zkoušeli jsme takový freestyle a myslím, že ten nám rozhodně půjde. Mojí ambicí je neotrávit Tomášovi tanec a opravdu bych si přála, aby ho to bavilo.“