Onkologická oddělení vítězí nad typy onemocnění, které se ještě před pár lety považovaly za nevyléčitelné. Německý dokument z cyklu TeleMed

Pořad bylo možné přehrát do 30. 11. 2020
Video není k dispozici

Výzkum faktorů, které podporují vývoj rakovinných buněk, a přesná analýza jejich genetických mutací připravily cestu pro nové přístupy k léčbě. Tato zkoumání odhalila, jak se rakovinné buňky liší od normálních buněk a také které faktory způsobují, že se tak rychle dělí, infiltrují zdravou tkáň a šíří do dalších částí těla – proces známý jako metastázy.

Tyto poznatky o zvláštních genetických vlastnostech rakovinných buněk a odlišném metabolismu také odhalily, kde jsou jejich slabiny. A právě na tyto slabé stránky se lékaři, mikrobiologové a farmakologové zaměřují. Vyvíjejí léčby, které ničí zhoubné nádory a současně šetří zdravou tkáň. Dříve to bylo možné jen v omezené míře při použití chirurgického zákroku, chemoterapie nebo radiační terapie. Nyní se zdá, že léčby, které nabízejí větší šanci na zotavení – a které mají méně vedlejších účinků – jsou konečně na dosah. Patří sem specializované vakcíny, nanomedicína a cílené onkologické terapie, podporované přesnou diagnostikou.

Originální názevTEleMed / Groundbreaking Therapies – New Approaches in the Treatment of Cancer
Stopáž28 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD