ČT nemá práva k poskytování obsahu online
Obsah dílu
Držák pro natěrače — Obojživelný autobus — Blikající trojúhelník — Lenčino háčkování
Části dílu
01:52
Držák pro natěrače
Profesionální natěrač Martin Fišer zdědil tento držák po svém dědečkovi. Když zjistil, že by po zlepšováku mohla být poptávka, rozhodl se ho vyrábět a prodávat. Peníze investorů potřeboval na rychlou expanzi tak, aby konkurenční výrobci neměli čas vyrobit v Asii kopie. Racionální zhodnocení situace na trhu i samotný nápad se investorům líbili. Celý byznys jim ale připadal kvůli tomu, že stál na jednom jediném produktu, malý a bez potenciálu. Nepřesvědčila je ani vize expanze do zahraničí, kde by byl větší trh než v Česku. Když se navíc ukázalo, že Martin a Hana bez zaváhání nedokážou říct, jaký podíl a obrat mají ve firmě, Tomio Okamura se vyděsil. Ze zbývajících investorů udělal částečnou nabídku Michael Rostock, ale protože ostatní odmítli, zůstal s ní osamocen a investice se nakonec nekonala.
11:44
Obojživelný autobus
Známý televizní bavič Petr Novotný svojí přítomností investory překvapil. Nabídnout jim přišel investici do turistické atrakce – obojživelného autobusu, který by část vyhlídkové jízdy po Praze zvládl i po Vltavě. Nejvíc připomínek měl specialista na cestovní ruch Tomio Okamura, který nedostal uspokojivou odpověď na otázku, jak by svoji službu Petr Novotný propagoval a získával zákazníky. Autobus mu nepřišel ani dostatečně unikátní. Michael Rostock jako obyvatel centra zase razantně vyjádřil svůj odmítavý postoj k cizincům v Praze: „Kdybyste byl schopen ty turisty nakládat a uprostřed řeky je házet do vody, tak by se mně to líbilo mnohem víc.“ Široký záběr aktivit Petra Novotného i fakt, že investorům neodprezentoval celou svoji vizi, jíž byl autobus jen malou součástí, nakonec vedl k tomu, že nikdo z nich neměl zájem.
23:03
Blikající trojúhelník
Student Zdeněk Mašek doma vyrobil blikající výstražný trojúhelník nabíjený čtyřmi tužkovými bateriemi. Dobře míněný nápad, který by měl zachránit lidské životy na silnicích, ale investoři podrobili silné kritice. „Vždyť je to příšerný jak to vypadá, to nemůžete myslet vážně,“ rozohnil se Ivan Pilný. Mnohem horší než provedení ale bylo, že Zdeněk si neudělal dostatečnou rešerši na internetu. Zadal do vyhledávače název „blikající trojúhelník“ jen česky a tak netušil, že ve světě se podobný výrobek již prodává. Chyběl mu i dostatečný byznys plán a tak ho nakonec všichni investoři rychle odmítli. Podpořil ho jen Michael Rostock: „Já mám rád lidi, co vymýšlej nový věci. Až vymyslíte nějakou novou věc, dejte mi vědět. Do té doby nemám zájem.“
31:20
Lenčino háčkování
Lenka Šátková je uznávanou autorkou desítek návodů na unikátní háčkované výrobky. Příbuzní Lenku od návštěvy Dne D zrazovali, ale protože Lenka to se svým háčkováním myslí vážně, překonala svoji plachost a předstoupila před investory. Až dosud neměla štěstí na obchodní partnery a ze své práce měla vždy jen malý finanční zisk. Ráda by to změnila a vydávala nejen návody, ale také vedla kurzy háčkování. Investoři však její plán odmítli jako naivní a nedostatečně připravený. Marta Nováková jí sice nabídla spolupráci na dodávání návodů pro dětský časopis chystaný v rámci projektu Krkouni, nekompromisní odmítnutí od pánské části investorů ale Lenku rozhodilo natolik, že se neubránila slzám. Byli na ni investoři příliš přísní? Nepochopili princip jejího podnikání? Anebo je Lenka na podnikání příliš naivní? Z doupěte odešla bez investice a s obavou, že se jí národ u obrazovek vysměje tak, jak ji varovalo její nejbližší okolí. Udělala chybu, že se do Dne D přihlásila? Má se stydět a nebo být naopak hrdá? Jaký je váš názor?
ČT nemá práva pro internet
Stopáž46 minut
Epizoda 3/13
Přehled dílů
Omlouváme se, tento pořad momentálně nemá žádné přehratelné díly.