Co uvidíte v cyklu Vodáckých putování s Lukášem Pollertem

Klikněte pro větší obrázek „Odemykáme Tě řeko zas, na ten krásný a dlouhý letní čas.....!“ Tak nebo nějak podobně se každoročně nejen u nás odemykají řeky a pomyslně je tím zahájena vodácká sezóna. Každý rok se plaví po krásných českých, moravských a slezských řekách tisíce vodáků, od velezkušených vyznavačů tohoto sportu, přes rodiny s dětmi, až třeba po školní či pracovní kolektivy. Věk přitom nerozhoduje, a tak se z této volnočasové aktivity stává záležitost, která prochází napříč všemi generacemi.

Vodáctví nabízí hned několik prožitků: sportovní, pobyt v přírodě, setkávání se zajímavými lidmi, objevování čarokrásných zákoutí řeky, a zejména na českých tocích poznávání přilehlého okolí - historických a kulturních objektů i přírodních krás. Každoročně vodáci plánují svá putování, vymýšlejí programy, shánějí informace o náročnosti či sjízdnosti řeky, o možnostech, které jim její okolí nabízí k nejrůznějším výletům. Při hledání vycházejí zpravidla ze dvou zdrojů a těmi jsou především vlastní znalosti, případně zkušenosti kamarádů, nebo z knihy „Kilometráž českých řek“, která je neodmyslitelnou součástí každého vodáka před i v průběhu sjezdu řeky. Co vodákům ovšem chybí zcela je vizuální informace o řekách. A právě tady se nabízí široký prostor pro náš televizní cyklus, který tento „servis zajímavostí“ v desetidílném seriálu zpracovává a pro diváky poutavou formou zprostředkovává.

Klikněte pro větší obrázek Moderátorem a průvodcem celého pořadu je známý a populární vodák MUDr. Lukáš Pollert. Průvodcovskou dvojici tvoří ještě vždy s některým z herců ze spřízněného hraného vodáckého seriálu Proč bychom se netopili. Zlatý olympionik z Barcelony bezprostředním způsobem přiblížuje jednotlivé aspekty vodáctví a tím nás-diváky de facto nenásilně zasvěcuje do kouzelného světa vodáckých putování. S vodáctvím navíc v tomto cyklu souvisí spousta dalších atraktivních věcí, na které vás upozorníme a ukážeme: turistické výlety do okolní přírody, ale i obcí a měst, přírodovědné zajímavosti, kulturní fenomény (hudba, literatura, film apod.),

Vydejte se tedy s Lukášem Pollertem po 10 českých a moravských vodácky nejvděčnějších řekách, ve kterých se vám dostane servis rad, tipů a pohledů na nástupy, tábořiště, klidná i riziková místa, legendární hospůdky, kulturní a historické objekty, krajinné zvláštnosti, fakultativní výlety či túry atd. Zároveň vám zprostředkujeme setkání se zajímavými známými osobnostmi, pro něž se sjíždění řek stalo životní vášní i radostí.

Vodácká putování jsou zábavnou sérií o řekách, vodácích a zajímavostech tohoto způsobu rekreace, zároveň ale nabízejí, kromě nezbytného základního servisu informací pro sjíždění daných toků, i poznávací exkurzy krajiny, včetně lokalit, kterými řeky protékají a tvoří tak jedinečné okolí často zapomenutých luhů a hájů, které jsme pro vás-diváky znovu objevili a zpřístupnili.