Domů

neděle 10. 12. 2006

ČT1 21:50 StarDance ...kolem dokola

P4:3 
Stopáž: 3 minuty
Rok výroby: 2006

Přidat do Osobního programu
Nastavit připomenutí

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

 

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 29688

Novinky

3. večer - jaké to bylo a jak vše hodnotila porota

19. 11. 2006

3. taneční večer se tančil jive a tango.

3. večer
3. večer
 

První vystupovali Václav Vydra s Petrou Kostovčíkovou. Václav Vydra byl prý minulý týden na Sympoziu kopyt, a tak se většina vtipkování na jeho adresu nesla v tomto duchu. Tento pár tančil jive a troufáme si tvrdit (i podle reakcí v diskusi), že svým vystoupením nás příjemně překvapili. Sestřih z tréninků sice naznačoval, že si užijeme hodně legrace, ale bylo vidět, že sebou Václav i slušně mrská, takže tancechtivé publikum se těšilo. A měli na co.

Ukázka

Pro Evu Bartuňkovou byl ale Vaškův jive moc málo lehký, Michael Kocáb ocenil Vaškův rytmus a Zdeňka Chlopčíka pak jeho výkon přímo nadchl. Vlastimil Harapes přidal radu, aby Václav také koně více pozoroval, ne jen na nich jezdil, a pak mu to prý půjde ještě lépe.

3. večer
3. večer
 

Druzí tančili Jan Čenský s Terezou Bufkovou - tango. V sestřihu z tréninků jsme viděli, jak Tereza Honzu chválí a ten přiznal, že tango se mu vždy od pohledu líbilo a že je zvědav, zda se bude dát koukat i na něj. Dramatizace byla výborná - Tereza s vějířem, Honza s maskou přes oči, obojí letělo v průběhu tance do kouta. A co na to porota?

Ukázka

Vlastimil Harapes Honzu upozornil, že s těmi počátečními otočkami by se do baletu Národního divadla nedostal a také, že v tanci bylo málo erotiky. Evě Bartuňkové se svojí dramatičností líbil úvod jejich tance, ale v dalším průběhu prý viděla v Honzovi spíše pochodujícího vojáka.

Nakonec Jan Čenský upozornil porotce, že ty devítky drží obráceně a musíme připustit, že si to vzali k srdci, protože hodnocení s číslem devět se dnes večer několikrát skutečně objevilo.

3. večer
3. večer
 

Třetí se na parketu objevili Jana Švandová a Zdeněk Fenčák s jivem. V sestřihu z tréninků se Jana svěřila, že si myslí, že ji porotce Zdeněk Chlopčík asi nemá rád, ale že se nedá. Zdeněk Fenčák nám na Janu prozradil, že si myslela, že umí jive, ale že to není pravda a že toto poznání bylo pro Janu kruté. Zdeněk pro jejich tanec inscenoval Janu do role panenky na klíček.

Ukázka

Zdeňka Chlopčíka na jejich tanci nadchl začátek s natahováním panenky a také konstatoval, že oproti minule byl Jany výkon o hodně jistější. Michael Kocáb přiznal svoji slabost pro Janu Švandovou a ocenil její odvahu, se kterou do soutěže jde. Také prozradil, že Zdeňkovi Chlopčíkovi říká kat Mydlář.

3. večer
3. večer
 

Čtvrtí přišli zatančit své tango Roman Vojtek s Kristýnou Coufalovou. V sestřihu z tréninků nám Roman prozradil, že už si na sebe více dovolují. A jak vypadalo tango tohoto romanticky vyhlížejícího páru? Marek Eben o něm řekl, že mělo grády. A podle reakcí diváků v diskusi, jsou Roman s Kristýnou jedněmi z adeptů na vítězství.

Ukázka

Vlastimil Harapes řekl, že to mělo skvělý náboj, napětí a kontakt s partnerkou a přidal radu pro zvedačky - Roman má prý více pracovat s koleny. Zdeněk Chlopčík se svěřil, že mu běhal mráz po zádech. Kladně ohodnotil zejména rytmus, rovnováhu, kontakt tanečníků a celkový výraz tanga.

3. večer
3. večer
 

Pátí tančili Tomáš Dvořák s Kamilou Tománkovou. Bookmakeři sázkových kanceláří prý právě tento pár tipují na nejpravděpodobnější vítěze soutěže. V sestřihu z tréninku na sebe prozradili, že jejich komunikace je už klidnější a to zejména proto, že jsou unavení. Kamila s Tomášem trénují opravdu tvrdě. A na parketu je to znát.

Ukázka

Eva Bartuňková zhodnotila jejich tanec jako lehký, hravý, ale bohužel si všila, že ve střední pasáži Tomáš trochu vypadl z rytmu a to jí pokazilo dojem. Michael Kocáb se soustředil hlavně na Tomášovy nohy a ty mu připadaly mnohem lepší než minule a rytmické a aby byl ještě lepší, poradil Michael Kocáb dřít, dřít a dřít.

3. večer
3. večer
 

Šestí svůj tanec předvedli Jolana Voldánová s Janem Tománkem, tančili tango. Při sestřizích z tréninků jsme se dozvěděli, že Jan Tománek je na Jolanu kreativní až až a že hodně trénovali fackování (Jan přiznal, že jich při tréninku dostal asi 140). Dramatická úvodní část diváky na tango dobře naladila. A nakonec Jolana přiznala, že tentokrát ani neměla trému a tango si užila.

Ukázka

Pro Vlastimila Harapese to bylo herecky přesvědčivé, Jolana se podle něj vyřádila, jen by uvítal měkčí kolena. Pro Evu Bartuňkovou mají Jolanina vystoupení vzrůstající tendenci, upozornila však Jolanu, že tangová chůze se chodí přes paty.

3. večer
3. večer
 

Sedmí se nám s jivem představili Mahulena Bočanová s Jaroslavem Kunešem. Ze sestřihů z tréninků jsme se dozvěděli, že Mahulena s Jardou trénují téměř nepřetržitě. A stejně jako u Tomáše s Kamilou je to na výsledku znát. I když Mahulena tvrdí, že je to čím dál tím horší, protože tance, se kterými mají vystupovat, jsou čím dál složitější. Jarda k tomu dodal, že jive je sice fyzicky náročný, ale že jemu s Mahulenou se líbí.

Ukázka

Zdeňkovi Chlopčíkovi se výkon Mahuleny natolik líbil, že jí navrhl, že by se mohla dát na taneční dráhu. Obdivoval zejména její rychlé nohy. Pro Michaela Kocába je Mahulena rozená tanečnice, která se zahrabala u filmu a u divadla. Ocenil také choreografii jako nejhezčí toho večera a požádal Mahulenu a Jardu, jestli by „to nedali ještě jednou“.

Taneční pár Tanec Vlastimil Harapes Eva Bartuňková Michael Kocáb Zdeněk Chlopčík Celkem
Taneční párJana Švandová,
Zdeněk Fenčák
jive 6 4 5 4 19
Taneční párRoman Vojtek,
Kristýna Coufalová
tango 8 7 8 9 32
Taneční párMahulena Bočanová,
Jaroslav Kuneš
jive 9 9 9 8 35
Taneční párJan Čenský,
Tereza Bufková
tango 6 6 7 6 25
Taneční párVáclav Vydra,
Petra Kostovčíková
jive 7 6 6 6 25
Taneční párTomáš Dvořák,
Kamila Tománková
jive 9 7 7 6 29
Taneční párJolana Voldánová,
Jan Tománek
tango 7 6 6 7 26

Po sečtení diváckých SMS a hodnocení poroty soutěž ve 3. večeru opustili Jan Čenský a Tereza Bufková.