Řidiči v Ústí nad Labem si připlatí za parkování. Dříve stál celý den 70 Kč, od 1. září je celodenní stání za 200 Kč. V Hradci Králové začíná mezinárodní letecká přehlídka CIAF. Mezi letošní magnety budou patřit ukrajinské stroje SU-24 a SU-27.

Obsah dílu

Podpis hejtmana zabrzdil stavbu

Podpis hejtmana na podporu stavby univerzitního kampusu v Hradci Králové přípravu paradoxně zdrží.

Protest učitelů

Učitelé dnes před Betlémskou kaplí v Praze protestovali kvůli platům. Pokud v pondělí koaliční rada neodsouhlasí růst mezd státních zaměstnanců, hrozí stávkovou pohotovostí. Učitelské odbory žádají 15procentní zvýšení a to od listopadu. Ministr financí Iv

Ve školách vrcholí přípravy na začátek školního roku.

Tentokrát půjdou žáci a studenti porvé až 4. září. Před rokem nastoupilo do základních škol přes 906 tisíc žáků a bezmála půl milionu studentů středních škol.

Podle ústředního automotoklubu má být nejvíc billboardů - 388 odstraněno právě z dálnice D1

Redakotr Radovan Daněk zjišťoval, jak to na dálnici D1 vypadlo 1. září. Většina konstrukcí billboardů zůstává stát, některé jsou ale přelepené na bílo nebo českou vlajkou.

Máte Hromadu Důvodů

Dopravní podniky spustily reklamní kampaň Máte Hromadu Důvodů. Ta má zlepšit image veřejné dopravy v Česku a přilákat tak víc cestujících. Lidem ukazuje, že cestování MHD je levné, rychlé, pohodlné nebo ekologické. Příprava kampaně stála 600 tisíc korun

Řidiči v Ústí nad Labem si od dnešního dne připlatí za parkování

V Ústí nad Labem od dnešního dne přibyly další tři ulice, kde řidiči připlatí o desetikorunu navíc za hodinové parkování.

Czech International Air Fest

Do Hradce Králové se slétávají vojenská i civilní letadla. Zítra tam začne mezinárodní přehlídka letecké techniky Czech International Air Fest.

Posily pro českolipskou nemocnici

Českolipskou nemocnici do konce září posílí dvanáct nových lékařů. Nejvíc z nich nastoupí na chirurgii, kde v minulosti dokonce museli odložit některé plánované operace. Nabídku pracovního místa zatraktivnily benefity.

V malých obcích v Pardubickém kraji ubývá zubařů

Problém je v ordinacích, odkud zubní lékaři odcházejí do důchodu. Sem je pak těžké nové dentisty sehnat, protože mladí lékaři se bojí, že by si v malých městech moc nevydělali.

Oprava a bourání stadionu

Desítky let slibovaná přestavba fotbalového stadionu v Hradci Králové může začít. Město už má většinu stavebních povolení na novou arénu. Stavba vyjde na víc než půl miliardy. Práce tu ale začali netradičně – opravou.

Lepší ochrana pro Rysa ostrovida

Lepší ochrana rysa ostrovida v šesti evropských zemích. Cíl nového projektu s názvem Trilynx, do kterého se zapojila i Česká republika. Jako první chtějí státy lépe zmapovat, kde všude se tato šelma vyskytuje. To má zajistit rozsáhlá síť fotopastí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD