Nataša Novotná

tanečnice

narozena 29. října 1977

Nataša Novotná se narodila v Opavě a své dětství prožila v moravské vesnici Dobroslavice. Absolvovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, byla v angažmá v nizozemském juniorském souboru Nederlands Dans Theatre 2, působila ve švédském souboru Göteborgse Ballet a v roce 2002 se stala členkou Nederlands Dans Theater 1. Nizozemskými kritiky byla dvakrát nominována jako Best Dancer.

Během své taneční kariéry spolupracovala s předními světovými choreografy: J. Kyliánem, W. Forsythem, O. Naharinem, M. Ekem, P. Lightfootem, S. Teshigawarou nebo Crystal Pythe.

Nyní se věnuje současnému tanci, pracuje nezávisle, především jako tanečnice hostuje v souborech a představeních po celém světě. Příležitostně působí jako taneční mistr a pedagog. V roce 2007 v Praze založili společně s choreografem Václavem Kunešem a Ondřejem Kotrčem vlastní taneční soubor 420PEOPLE.

Z první produkce souboru získala Nataša ocenění kritiků tanečního magazínu Dance Europe za nejlepší taneční výkon v choreografii Small Hour a v téže roli i prestižní Cenu Thálie 2008. V rámci festivalu Tanec Praha 2009 jí byl udělen titul Tanečník roku 2009.

Odkazy

Fotografie