iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 6. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
4179
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Českem tam a zpět

  1:17 do playlistu

  Českem tam a zpět
  Prázdninová televizní road show, putování za vámi, našimi diváky. Každý pátek po celé léto zavítáme vždy do jednoho regionu a budeme zvát na turisticky zajímavá místa.

 • V některých školách vysvědčení už dnes

  9:38 do playlistu

  V některých školách vysvědčení už dnes
  Školní rok skončí oficiálně v úterý 30. června, řada škol se ale se svými žáky a studenty loučila už dnes a v pondělí a v úterý dala dětem ředitelské volno. Pro vysvědčení si žáci mohli přijít všichni najednou. Kvůli opatřením a omezením v souvislosti s koronavirovou pandemií ale některé školy od závěrečného rozloučení upustily.

 • Přibývá nakažených v MS kraji

  12:04 do playlistu

  Přibývá nakažených v MS kraji
  V MS kraji za poslední týden výrazně přibylo lidí nakažených koronavirem, nově covidem-19 onemocnělo 235 osob. Minulý pátek přitom týdenní nárůst představoval 132 nových případů. Aktuálně hygienici v kraji evidují od počátku pandemie 2 122 nemocných. Na dole ČSM-Sever ve Stonavě na Karvinsku ráno začalo další plošné testování pracovníků OKD na koronavirus. Potrvá do začátku příštího týdne, skončit by mělo nejpozději v úterý.

 • OU změní systém přijímání studentů

  12:31 do playlistu

  OU změní systém přijímání studentů
  Ostravská univerzita musí změnit systém přijímání studentů na odvolání. Rozhodla o tom Rada Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství. Informovala o tom MF Dnes. Rada projednávala nedostatky zjištěné na univerzitě při kontrole přijímacího řízení z minulých let. Rektor univerzity Jan Lata řekl, že škola bude rozhodnutí respektovat.

 • Znovu hrozí bouřky

  12:57 do playlistu

  Znovu hrozí bouřky
  Živě redaktor Martin Laštůvka.

 • Preventivní kontroly na silnicích

  17:06 do playlistu

  Preventivní kontroly na silnicích
  I když prázdniny oficiálně začnou až za 4 dny, policisté už ode dneška zahájili zvýšené preventivní kontroly na silnicích. Zaměřují se hlavně na dodržování maximální povolené rychlosti, na telefonování za jízdy a také na to, jestli řidiči nejsou pod vlivem alkoholu či drog. Nově se zapojí i letecká služba. Policejní vrtulníky budou o víkendu pomáhat hlídkám s informacemi dopravního zpravodajství a zároveň také budou dokumentovat přestupky.

 • V Šenově nechtějí susičku kalů

  19:08 do playlistu

  V Šenově nechtějí susičku kalů
  Sušárna kalů a pyrolýzní jednotka. Dvě stavby, proti kterým protestují obyvatelé Šenova. Vzniknout by měly v areálu čističky odpadních vod nedaleko města. Důvodem je zákon, který od r. 2023 nařizuje společnosti Severomoravské vodovody a kanalizace nakládat s odpadními kaly jinak než doposud.

 • Stavby čtvrtletí v Čeladné

  21:41 do playlistu

  Stavby čtvrtletí v Čeladné
  Významné stavby moderní architektury na náměstí v Čeladné. Dorazila tam výstava Stavby čtvrtstoletí. Pod názvem se skrývá projekt, který zmapoval to nejvýznamnější z architektury od r. 1993. Do prestižního výběru se dostalo i mnoho budov a rekonstrukcí MS kraje.

Přehrát vše

Související