iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 8. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1540
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Čtyři případy liščí tasemnice v Opavě

  0:44 do playlistu

  Čtyři případy liščí tasemnice v Opavě
  Zákeřná infekce podobná nádoru. Liščí tasemnice je vzácným a životu nebezpečným onemocněním. Čtyři nakažené pacienty má nyní ve své péči infekční oddělení opavské nemocnice. Parazit se do lidského těla může dostat například konzumací lesního ovoce. Řada lidí ale o zákeřné infekci nemusí dlouho vůbec vědět. Pokud se neléčí, nemoc je smrtelná.

 • Čtyři případy liščí tasemnice v Opavě

  3:10 do playlistu

  Čtyři případy liščí tasemnice v Opavě
  Živě Petr Kümpel, primář Infekčního oddělení, Slezská nemocnice v Opavě.

 • Soud povolil reorganizaci Vítkovice Mechanika

  9:58 do playlistu

  Soud povolil reorganizaci Vítkovice Mechanika
  Krajský soud v Ostravě povolil reorganizaci společnosti Vítkovice Mechanika. Firma má podle své mluvčí závazky ve výši zhruba 416 milionů korun a její ekonomické problémy tak má vyřešit strategický investor - společnost Supermetal. O práci by neměl přijít ani jeden ze současných téměř dvou-set padesáti zaměstnanců. Insolvenční návrh na sebe koncem července podala sama firma.

 • Další zákazy odběru vody v Olomouckém kraji

  10:23 do playlistu

  Další zákazy odběru vody v Olomouckém kraji
  Zákaz odběru povrchových vod k zalévání zahrádek nebo napouštění bazénů platí kvůli suchu na několika dalších místech v Olomouckém kraji. Vydaly ho šternberská radnice i olomoucký magistrát. Důvodem je nízký stav vody v místních tocích, který se pohybuje pod hranicí sucha již několik dní. Zákaz se netýká zásobování obyvatel pitnou vodou.

 • Vědci zkoumají na Bílém Kříži sucho

  10:47 do playlistu

  Vědci zkoumají na Bílém Kříži sucho
  Sucho a oxid uhličitý. Problémy, které se v budoucnu dotknou i ekosystému v Česku. Globální změny klimatu a jejich vliv na přírodu zkoumají vědci na Bílém Kříži v Beskydech. Právě tam, 900 metrů nad mořem, je už dvacet let unikátní experimentální ekosystémová stanice. Nová měření a vzorky tam odebírali vědci záměrně tento týden – po měsíci extrémních teplot.

 • Senioři si zdokonalují řidičské schopnosti

  13:10 do playlistu

  Senioři si zdokonalují řidičské schopnosti
  Vyšší podíl řidičů v seniorském věku a zvyšující se nároky na bezpečnost v dopravě. Až 4 tisíce řidičů starších 65 let mohou zdokonalit své schopnosti za volantem v jednom z osmi center bezpečnostní jízdy napříč celou republikou.

 • Do sadů a zahrad se vracejí staré odrůdy

  15:46 do playlistu

  Do sadů a zahrad se vracejí staré odrůdy
  Sadaři a zahrádkáři se pořád častěji vracejí k pěstování starých odrůd stromů a plodin. Daří se tak udržovat historii krajiny. Původní odrůdy mají navíc mnohdy zajímavější chuť i větší odolnost vůči extrémům počasí než odrůdy běžné. Jen v Moravskoslezském kraji už existuje sedm takzvaných genofondových sadů, které obsahují výhradně původní druhy stromů.

 • Před 90 lety zemřel Leoš Janáček

  18:35 do playlistu

  Před 90 lety zemřel Leoš Janáček
  Přesně před devadesáti lety odvezla sanitka hudebního skladatele Leoše Janáčka z rodných Hukvald. Čtyři a sedmdesátiletý skladatel o dva dny později pavilonu ostravské nemocnice zemřel. Na skladatelovu počest se v neděli uskuteční z Hukvald do Ostravy cyklojízda. Na koncertě na skladatelovu počest pak na Jiráskově náměstí vystoupí sólistka ostravské opery Eva Dřízgová-Jirušová.

 • Před 90 lety zemřel Leoš Janáček

  21:30 do playlistu

  Před 90 lety zemřel Leoš Janáček
  Živě s Evou Mikuláškovou, dramaturgyní operního souboru Národního divadla moravskoslezského.

Přehrát vše

Související