iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 2. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2996
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nepřehledné a nebezpečné křižovatky

  0:30 do playlistu

  Nepřehledné a nebezpečné křižovatky
  Nepřehledné a nebezpečné křižovatky na jižní Moravě mapují odborníci a odbornice z Centra dopravního výzkumu. Pravidelně vytipují ty nejhorší a doporučují policii a silničářům úpravy.

 • Obchvat Luhačovic

  3:29 do playlistu

  Obchvat Luhačovic
  30 let se na plány obchvatu Luhačovic na Zlínsku prášilo, teď jsou znovu aktuální. Nejznámější lázeňské město na Moravě potřebuje ze svého centra odklonit tisíce aut za den kvůli bezpečnosti obyvatel i hostů, kteří si v Luhačovicích léčí dýchací obtíže.

 • Prodej majetku města

  7:48 do playlistu

  Prodej majetku města
  Dlouhá léta se jich Brno nemohlo zbavit, teď konečně našly využití. Řeč je o prázdných budovách, které donedávna vlastnilo město. Aktuálně dostala novou funkci bývalá škola na Šujanově náměstí. Vznikne v ní tzv. sociální reaktor - zázemí pro mladé firmy z

 • Sčítání ohrožených netopýrů

  10:29 do playlistu

  Sčítání ohrožených netopýrů
  Pravidelné sčítání ohrožených netopýrů v Moravském krasu je u konce. Výsledky budou znát odborníci během několika dní. Populace netopýrů monitorovali celkem v 25 jeskyních - dnes kolem Ochoze u Brna.

 • Zločiny komunismu

  12:51 do playlistu

  Zločiny komunismu
  V těchto dnech si připomínáme 71. výročí převzetí moci v Československu komunistickou stranou - v Brně už proběhly pietní akce na třech místech. Pamětníci a historici začali pietou ve věznici na Cejlu, kde představitelé komunistického režimu věznili i pop

 • Zbytky po výrobě piva a vína

  15:23 do playlistu

  Zbytky po výrobě piva a vína
  Maximálně využít všechny zbytky při potravinové výrobě se snaží tuzemské firmy. Pomáhají jim v tom odborníci z Mendelovy univerzity v Brně, kteří vymýšlejí nové technologické postupy, a to především pro pivovary a vinařství. Právě při výrobě piva a vína t

 • Jarní prázdniny ve Zlínském kraji

  17:37 do playlistu

  Jarní prázdniny ve Zlínském kraji
  Ve Zlínském kraji začínají jarní prázdniny. Pro rodiny s dětmi to může být příležitost vyrazit do hor. Jaké podmínky k lyžování tam můžou čekat, ví redaktor Luboš Dostál.

 • Soutěž v řezu vinné révy

  19:35 do playlistu

  Soutěž v řezu vinné révy
  85 soutěžících se dnes v Sedleci u Mikulova na Břeclavsku utkalo o titul mistra republiky v řezu vinné révy. Už po patnácté se snažili o co nejčistší řez a správné očištění oček.

 • Brněnská filharmonie v Japonsku

  22:19 do playlistu

  Brněnská filharmonie v Japonsku
  Brněnská filharmonie aktuálně koncertuje v Japonsku. Nejnovější turné je pro některé hráče orchestru zároveň návratem domů. Ve filharmonii hrají tři Japonci - můžou si je tak přijít poslechnout i jejich přátelé a rodiny.

Přehrát vše

Související