iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 1. 2010
16:40 na ČT2

1 2 3 4 5

72 hlasů
11813
zhlédnutí

Tisíc let české myslivosti

Nejstarší český myslivec — Malí myslivci ze Štětí — Kuna

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nejstarší český myslivec

  0:36 do playlistu

  Nejstarší český myslivec
  V Praze žije nejstarší český myslivec - Jan Pinc. V roce 2009 oslavil již 102 let, a tak má opravdu na co vzpomínat! Jeho vzpomínky, tak jako celý jeho život, jsou samozřejmě úzce spjaty s lesem a myslivostí, která doznala za těch sto let mnoha změn. On sám byl mimo jiné i vrchním lovčím pražského arcibiskupství a myslivost ho přivedla také k setkání s naším prvním prezidentem T. G. Masarykem.

 • Malí myslivci ze Štětí

  14:33 do playlistu

  Malí myslivci ze Štětí
  Co má společného Myslivecký spolek Texal Radouň a Myslivecký kroužek při Domě dětí a mládeže ve Štětí vedený Michaelou Kubánkovou? Spolupráci, při které děti z 1. ZŠ třeba sbírají kaštany nebo staré pečivo, aby pomohly při zimním přikrmování, a myslivci je na oplátku berou na posedy a vůbec je seznamují s přírodou a životem zvěře, aby si tak vychovali své potenciální následovníky.

 • Kuna

  23:40 do playlistu

  Kuna
  V posledních letech se zvyšují stavy kun a tím i škody, které tahle drobná šelma napáchá na zvěři - a často i na domácích zvířatech. Leckterý chalupář také ví, jaké to je trápení, když mu kuna na půdě vyvede mladé. Tak se na její život v přírodě podíváme...

Přehrát vše