iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 6. 2009
17:45 na ČT2

1 2 3 4 5

53 hlasů
9307
zhlédnutí

Tisíc let české myslivosti

Myslivost a povodně — Nejmladší myslivci — Kamzíci kontra sjezdovky

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Myslivost a povodně

  0:37 do playlistu

  Myslivost a povodně
  S myslivci ze Štětí a okolí se ve vzpomínkách vrátíme k tragickým povodním v roce 2002, které způsobily obrovské škody i v přírodě - především na zvířatech a zvěři, která většinou přes všechnu snahu a pomoc zainteresovaných lidí neměla šanci se před velkou a rychlou vodou zachránit. Přes archivní smutné záběry z likvidace škod, na kterých se myslivci výrazně podíleli, se dostaneme i k jejich ? dlouhodobému a úspěšnému ? úsilí vrátit stavy drobné i spárkaté zvěře zpátky na ?předpovodňovou? úroveň.

 • Nejmladší myslivci

  9:50 do playlistu

  Nejmladší myslivci
  Na konci minulého století, kdy komerce zasáhla, logicky a nenávratně, také myslivost, skončily svou činnost, až na výjimky, stovky kroužků mladých ochránců přírody a myslivců, které po celé republice vedly děti k poznání přírody a úctě k ní. Pro své vedoucí znamenaly totiž jen povinnosti navíc s jediným efektem ? dobrým pocitem z práce s dětmi. Proto se patří smeknout před těmi, kdo se dnes snaží tuto dobrou tradici obnovovat ? jako mladí myslivci z Dolní Dobrouče.

 • Kamzíci kontra sjezdovky

  18:20 do playlistu

  Kamzíci kontra sjezdovky
  Myslivci z honitby Rudolfka v Jeseníkách mají už tak dost starostí s péčí o zvěř ve svém rozsáhlém revíru a s tím, jak získat prostředky na vysoký pronájem. Teď jim ale přibyla jedna navíc ? uprostřed honitby, v dosud klidných místech nepostižených turistickým ruchem, kde zvěř nacházela v každém ročním období svá nerušená stávaniště, má vyrůst nová sjezdovka. Všechny návrhy, jak zmírnit dopad tohoto projektu na místní přírodu, vyznívají do ztracena ? a tak zřejmě bude přežití místní populace vzácného kamzíka vážně ohroženo.

Přehrát vše