iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 4. 2009
16:55 na ČT2

1 2 3 4 5

59 hlasů
13043
zhlédnutí

Tisíc let české myslivosti

Preparátoři — Mufloni na Jablonecku — Valašský vodní koutek

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Preparátoři

  0:38 do playlistu

  Preparátoři
  Preparátorství má obecně více významů. Je využíváno jako prvek výchovy v oblasti myslivosti a vůbec zoologie, slouží vědeckým účelům a v neposlední řadě zachycuje pro myslivce neopakovatelné okamžiky úspěšného lovu. K našim špičkovým preparátorům patří Radek Franc ze Šakvic, v jehož preparátorské dílně se typická zvěř našich polí a lesů střídá s exotickými exempláři z celého světa.

 • Valašský vodní koutek

  13:54 do playlistu

  Valašský vodní koutek
  Zvláštní zálibu má myslivec Ota Rosůlek - sbírá kachny (živé!) z celého světa, které chová nedaleko Valašských Klobouk. Jeho pestré a barevné společenství čítá již přes dvacet druhů a teď už jen čeká, jestli se objeví v tomhle koutě Moravy také jejich potomstvo.

 • Mufloni na Jablonecku

  16:39 do playlistu

  Mufloni na Jablonecku
  Chceme-li mít v našich lesích a polích kvalitní, zdravou zvěř, neobejde se to dnes již bez pomoci člověka, především tedy myslivců, kteří prakticky jako jediní pomáhají v čase zimní nouze, ale také předkládají léčiva a snaží se zlepšovat životní prostředí nejen pro zvěř. Konkrétně o muflony se takhle pečlivě - a s dobrými výsledky - starají v jednom mysliveckém sdružení na Jablonecku.

Přehrát vše