iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 5. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1394
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spory bude řešit vedení strany

  0:48 do playlistu

  Spory bude řešit vedení strany
  Neshody a vnitrostranické boje mezi ostravskými sociálními demokraty sílí. Část členů si přeje vyloučit bývalého hejtmana a krajského předsedu strany Miroslava Nováka, )protože prý neplní stanovy. Krajské vedení strany chce, úaby se všichni ostravští sociální demokraté museli znovu zaregistrovat. Z kandidátky do Poslanecké sněmovny zároveň požadují vyškrtnout některá jména. Situací v ostravské ČSSD úse zabývá i vedení strany.

 • Spory bude řešit vedení strany

  3:13 do playlistu

  Spory bude řešit vedení strany
  Živě Michal Kuděla, politolog, Slezská univerzita v Opavě.

 • Kradli navigace

  7:16 do playlistu

  Kradli navigace
  Trojici zlodějů, kteří v Ostravě a v Karviné kradli z aut zabudované navigace, zatkli a obvinili policisté. Během půl roku podle kriminalistů ukradli nejméně 19 navigací. Všechny tři zkušené recidivisty ve věku 34-57 let poslal soudce do vazby.

 • Demonstrace na Masarykově náměstí

  9:02 do playlistu

  Demonstrace na Masarykově náměstí
  Po včerejších demonstracích na několika místech ČR se dnes od 18 hodin znovu koná na Masarykově náměstí v Ostravě demonstrace pod názvem DEMOKRACIE NEPOČKÁ. Ta je výzvou pro prezidenta republiky, aby neodkladně v souladu s Ústavou České republiky vyhověl bez zbytečných odkladů únávrhu předsedy vlády Bohuslava Sobotky a odvolal prvního místopředsedu této vlády a ministra financí Andreje Babiše.

 • Vítkovice Steel jsou bez dluhů

  9:35 do playlistu

  Vítkovice Steel jsou bez dluhů
  Hutní firma Vítkovice Steel je podle jejího ředitele ve výborné kondici a úplně bez dluhů. Údajně tomu napomohlo uzavření ocelárny před dvěma lety a také konsolidace úvěrů akcionáři. Společnost, která zaměstnává zhruba tisícovku lidí, chce do roku 2020 investovat do modernizace výroby více než 1 mld. korun.

 • Olomouc se chystá na konec skládkování

  10:53 do playlistu

  Olomouc se chystá na konec skládkování
  Olomoucký kraj se připravuje na zákaz skládkování, který začne platit v roce 2024. 150 obcí je součástí sdružení, hledá ideální řešení. Spolek plánuje postavit 6 překladišť a vybudovat zařízení, kde se odpad bude zpracovávat. Jenže jde zatím jen o studie.

 • Branné dny v kasárnách

  13:08 do playlistu

  Branné dny v kasárnách
  Ze školních lavic na cvičiště míří celý tento týden žáci základních a středních škol z Opavska. V rámci branných dní, které pořádá zdejší Mendolovo gymnáziu v areálu bývalých Dukelských kasáren, si děti mohou vyzkoušet například střelbu, hod granátem nebo si ověřit své znalosti z oblasti zdravovědy.

 • Odborníci na boreliózu se sešli v Olomouci

  16:02 do playlistu

  Odborníci na boreliózu se sešli v Olomouci
  Přední odborníci na lymskou boreliózu se dnes sešli na konferenci v Olomouci. Každoročně se v ČR nakazí od infikovaných klíšťat několik tisíc lidí, nejčastěji onemocní děti od 5 do 9 let. Borelióza napadá nervový systém, klouby i srdce, léčba pak může trvat i několik měsíců.

 • DP jde proti vandalům

  17:14 do playlistu

  DP jde proti vandalům
  Ostravský dopravní podnik řeší škody ve veřejné dopravě, které mají na svědomí vandalové. Případů poškozování dopravních prostředků i zastávek totiž přibývá. Loni škody dosáhly bezmála 6 mil. korun. Dnes proto vedení dopravního podniku odstartovalo kampaň STOP vandalismu.

 • Rybáři bojují s vydrami

  19:58 do playlistu

  Rybáři bojují s vydrami
  Rybáři si zoufají, přemnožené přísně chráněné vydry jim totiž likvidují ryby v řekách. Zvláště pstruhy obecné a lipany podhorní. Škody jdou podle rybářů do stamilionů korun. Ty ovšem stát nahrazuje jen v případě sádek, líhní nebo třeba tůní, náhrady se netýkají řek a potoků. Rybáři proto volají po zmírnění ochrany vyder. Ministerstvo ŽP ale plošné změny nechystá.

 • Alternativní sochy v galerii PLATO

  22:02 do playlistu

  Alternativní sochy v galerii PLATO
  Socha je mrtvá, ať žije socha. Do polemiky s uměleckým oborem, který je ve své klasické podobě v posledních letech na sestupu, se s tímto sloganem pustila ostravská Galerie Plato. Svou kancelář pro současné umění proměnila v dočasný depozitář. Představuje v něm alternativní sochy českých a polských umělců.

Přehrát vše

Související