Zpravodajství Ostrava

Na výměnu řidičského průkazu se dnes v Ostravě čeká i dvě hodiny

Velikost textu:

Ostrava – Řidiči, kteří si zákonnou výměnu řidičského průkazu nechali na poslední chvíli, musí počítat s frontami. „Na odboru dopravně správních činností magistrátu se dnes čekací doba na vyřízení nového dokladu pohybuje až kolem dvou hodin,“ řekl vedoucí oddělení prezentace a vztahů k veřejnosti Michal Bayer.

Registr řidičských průkazů
Registr řidičských průkazů

„Deset minut po otevření přepážek se vytvořila fronta čítající zhruba sto lidí. Stejný počet lidí čekal na přepážkách i okolo 10:00. Od rána bylo zatím odbaveno přibližně 250 lidí," upřesnil Bayer.

V Ostravě a obcích ve správní působnosti města stále chybí vyměnit přes 6700 řidičských průkazů z původních 24.274. Město přitom řidiče na nutnost výměny opakovaně upozorňovalo. Úřad dokonce rozšířil úřední hodiny a přepážky lidem otevřel i jednu sobotu.

Fronta na registru
Fronta na registru

Na zákonnou výměnu řidičských průkazů vydaných od 1. ledna 2001 do 30. dubna 2004 mají jejich držitelé už jen necelé dva dny. Úředníci odboru dopravně správních činností, který má sídlo v ulici 30. dubna, jim budou k dispozici dnes do 17:00. Přepážky se otevřou i na Silvestra, a to od 07:30 do 15:30 hodin. „Provoz během hodinové polední přestávky je nepřerušen, pouze omezen," podotkl Bayer.

Registr řidičských průkazů
Registr řidičských průkazů

Řidiči obdrží potvrzení o zahájení výměny, které platí nejdéle 20 dnů nového roku. Tak dlouho trvá vydání nového řidičského průkazu. „Řidiči, kteří si začnou vyřizovat nový řidičský průkaz po 1. lednu 2014, zaplatí správní poplatek ve výši 50 korun a navíc by neměli do doby vydání nového dokladu usednout za volant. Za řízení s neplatným řidičským průkazem jim hrozí pokuta," uvedl Bayer.

Žadatelé o nový průkaz musí mít s sebou doklad totožnosti, řidičský průkaz a jednu fotografii 3,5 krát 4,5 centimetru odpovídající aktuální podobě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.