Zpravodajství Ostrava

Thermopark možná vyroste na místě hulváckého koupaliště

Velikost textu:

Ostrava - Nové sportovní a lázeňské centrum. Takové plány má městský obvod Mariánské Hory a Hulváky s areálem bývalého koupaliště na hulváckém kopci. Opozice není proti, má ale řadu výhrad. V minulosti hrozilo za údajně neoprávněné transakce kolem koupaliště trestní stíhání tehdejší i současné starostky obvodu Liany Janáčkové.

Plány na vybudování Thermoparku
Plány na vybudování Thermoparku

Teď: tráva a stromy. Dříve: letní koupaliště pro téměř čtyři tisíce lidí. V budoucnu na Hulváckém kopci možná vznikne moderní relaxační centrum. A nabídne i bazén s teplou minerální vodou. Radnice má ve své vizi jasno, opozice tak nadšená není. „Prý ta iodobromitá voda, o které je řeč, je podobná vodě karlovarské. Víme, kde vodu čerpat, by by to asi kilometr vodovodních trubek, které by vedly přímo na hulvácký les,“ uvedl místostarosta obvodu Mariánské Hory a Hulváky Jiří Jezerský.

„Nejsou jasné zdroje financování a místo toho, aby se opravovaly chodníky, tak se dělají takové megalomanské projekty, které se nikdy neuskuteční,“ brzdí nadšení radních opoziční člen zastupitelstva Radomír Michniak. Kvůli areálu koupaliště čelila v minulosti starostka obvodu a tehdejší senátorka Liana Janáčková trestnímu oznámení pro podezření ze zneužití pravomocí veřejného činitele. To na ni v roce 2004 podali její někdejší straničtí kolegové z ODS. Senátoři ji ale odmítli zbavit imunity, a k trestnímu stíhání tak nedošlo. „Tato historie je ukončena. Nic takového se nepotvrdilo, žádné trestné činy se nestaly,“ reagovala Liana Janáčková.

přehrát video
Reportáž Alexandry Přečkové

 

Koupaliště zatím postupně chátralo. Soukromá společnost, která ho provozovala, totiž zkrachovala. Město tak muselo areál za pět milionů odkoupit a před pár lety ho nechalo srovnat se zemí. „My jsme to území připravovali v předchozích letech tak, aby bylo zceleno, aby pozemky patřily městu, abychom v té lokalitě mohli vytvořit nějaký projekt ideálně pro volnočasové aktivity,“ vyjádřila se mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská. Ostrava teď sbírá projekty. Na revitalizaci hulváckého kopce získat peníze z evropských fondů. Jestli uspěje i Thermopark, není zatím jisté. Radnice obvodu svůj záměr Radě města totiž ještě nepředstavila.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.