Zpravodajství Ostrava

Bydlet jako

Připravit čtrnáct nových inspirativních proměn bydlení není pro dramaturgyně pořadu žádný problém. S pořady lifestylového typu mají mnohaletou zkušenost

Velikost textu:

Z klasického obýváku multifunkční prostor, designové doupě pro jednoho muže a spoustu obrazů, dětská ložnice plná lesních zvířátek, stromů a kytek, obývák s kuchyní a barem nebo koupelna ve wellness stylu. Začíná pátá řada pořadu Bydlet jako. Každou sobotu v 18:00 na Jedničce.

Jana Stryková v Bydlet jako
Jana Stryková v Bydlet jako

Čtrnáct inspirativních proměn bydlení, návrhy a rady osvědčených designérů, nezaměnitelná dvojice moderátorů, hravost, empatie, styl a originalita. To je Bydlet jako, pořad, který pro diváky ČT připravují dvě zkušené dramaturgyně Kamila Teslíková a Jana Strýčková. Jedna miluje minimalismus, přírodní materiály a nové technologie, druhé se stále více líbí trend udržitelného stylu bydlení. V dramaturgii se střídají vždy po dvou dílech, které se realizují souběžně. S pořady lifestylového typu mají mnohaletou zkušenost. „S Kamilou už takto v tandemu pracujeme fakt asi dvacet let (!), takže mi ta spolupráce přijde naprosto perfektní a díky tomu, že jsme dvě, máme každá trochu času i na další televizní pořady, na kterých se jako dramaturgyně podílíme,“ říká Jana Strýčková.

Dramaturgyně Kamila Teslíková a Jana Strýčková
Dramaturgyně Kamila Teslíková a Jana Strýčková

Jednotlivé díly připravují obě dámy samostatně. U proměn nebo rekonstrukcí jsou od zadání přes realizaci až po předání. O pořadu Bydlet jako toho ví nejvíc. Čím se liší jeho pátá řada od těch předchozích?

Designérka Markéta Daňková
Designérka Markéta Daňková
Více fotek
 • Designérka Markéta Daňková autor: Petr Čepela, zdroj: ČT Ostrava //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/79/7857/785605.jpg
 • Strefím se? autor: Jiří Zerzoň, zdroj: ČT Ostrava //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/79/7857/785606.jpg
 • ...jako Šípková Růženka autor: Mikuláš Křepelka, zdroj: ČT Ostrava //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/79/7857/785607.jpg
 • Relax Jany Strykové autor: Jiří Zerzoň, zdroj: ČT Ostrava //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/79/7857/785610.jpg

Výběrem opravdu zajímavých lokací a větší "pestrostí" interiérů. „Diváci například uvidí, jak se tvoří společný obytný prostor v moderní vile s výhledem, který bere dech a je dominantou interiéru, nebo jak se vytváří "sednice", tedy prostor, v kterém se dá spát, jíst i pracovat. K některým přestavbám jsme vybrali i zajímavé inspirativní návštěvy v historických, ale i ryze současných interiérech,“ říká dramaturgyně Kamila Teslíková.  

Nejčastější požadavky na proměny bývají účelnost, praktičnost a finanční dostupnost. „Pro majitele jsou zásadní i kvalitní materiály, originálnost, a co nás velmi těší, i styl přeměny. Zadání jsou mnohdy překvapivá,“ upřesňuje Kamila Teslíková a dodává, že samotné realizace jsou nakonec v rukou zkušených designérů s jasně definovaným stylem. „Výběr designéra ovlivňuje spousta proměnných, ale největší důraz klademe na to, aby si s majitelem tzv. "sedli", aby našli společnou řeč a aby byli ve výsledku spokojeni nejen oni, ale i diváci,“ doplňuje dramaturgyně Jana Strýčková.

První díly nové řady se natáčely v první polovině roku a jejich realizaci znesnadňovala nutná zdravotní omezení. Přesto se vše podařilo zajistit a dotáhnout do finále. „Musím smeknout před designéry a všemi realizátory přestavby, protože i chybějící lepidlo bylo v té době prakticky neřešitelný problém. Diváci ale na výsledku nemají šanci nic poznat, vše dopadlo skvěle a k naprosté spokojenosti majitelů!“ říká Kamila Teslíková. „Kdo někdy cokoliv doma opravoval, budoval nebo rekonstruoval, ví, že každá proměna je náročná. A v tom zmatku a malém bytě plném řemeslníků si představte ještě minimálně osmičlenný televizní štáb, dvě tři kamery, stativy, světla, zvukaře. A nejhorší na tom všem je dodržet termíny, protože točíme až čtyři realizace do měsíce a žádný skluz si prostě nemůžeme dovolit. Děkuji všem, že to s námi zvládli,“ usmívá se Jana Strýčková.

Doma je doma
Doma je doma

Pátá řada lifestylového magazínu Bydlet jako tematicky navazuje na předchozí série, ve kterých tvůrci sledují zařizování interiérů v nejrůznějších jasně definovaných stylech sahajících od čisté klasiky až po minimalistickou modernu. Tým renomovaných designérů s herci Janou  Strykovou a Romanem Zachem provázejí majitele bytu od fáze „to se mi líbí“ až k fázi "tady je mi dobře". První díl nové série startuje v sobotu v 18:00 na Jedničce a má i příznačný název: Bydlet jako… na startovní čáře.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.