Zpravodajství Ostrava

Hádek, Ferro a Kozub jedou do Španělska. Padla první klapka nové komedie Jana Prušinovského Grand Prix

Velikost textu:

Režisér Jan Prušinovský, tvůrce filmů Okresní přebor, Kobry a Užovky nebo seriálu Most! začal v severních Čechách natáčet svůj nový film. V hlavních rolích komedie Grand Prix se objeví Kryštof Hádek, Robin Ferro a Štěpán Kozub. Ty doplní Anna Kameníková, Miroslav Donutil, Marek Daniel, Tatiana Dyková, Cyril Drozda a Eva Hacurová. Vrcholem snímku by mělo být natáčení během Velké ceny Formule 1 poblíž katalánské Barcelony. Za tímto účelem tvůrci spustili crowdfundingovou kampaň na českém portále Donio. Premiéra v tuzemských kinech je naplánována na 17. listopadu 2022.

Grand Prix
Grand Prix

“Točit komediální roadmovie v době zásadních pandemických restrikcí není úplně jednoduché, zvláště pak když už za sebou máte tisíce kilometrů na evropských dálnicích a další tisíce vás ještě čekají. Projeli jsme celé Německo, Francii a Španělsko a našli skvělé lokace, na které se podívají i naši filmoví hrdinové. Čeká nás natáčení na závodním okruhu v Le Mans a jednáme o možnostech na okruhu poblíž Barcelony, na kterém se jezdí také Formule 1. A to celé je teprve začátek. Teď se to rozjíždí naplno a my pochopitelně netušíme, zda některé své plány nebudeme muset kvůli pandemické situaci přehodnotit,” říká režisér Jan Prušinovský o své nové komedii, kterou několik let připravoval podle vlastního scénáře a kterou také produkuje. “Jsme v situaci, kdy jsme byli nuceni premiéru mého posledního filmu, romance nazvanou Chyby, odložit kvůli covidu o téměř rok. A teď je navíc z komedie o třech klucích, kteří prchají před realitou, najednou můj největší film v životě, a to je sakra velký závazek,” dodává Prušinovský.

Grand Prix
Grand Prix
Více fotek
 • Grand Prix autor: OFFSIDE MEN , zdroj: ČT Ostrava //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/78/7789/778840.jpg
 • Kryštof Hádek, Robin Ferro, Štěpán Kozub, Jan Prušinovský autor: OFFSIDE MEN , zdroj: ČT Ostrava //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/78/7789/778841.jpg
 • Na závodišti autor: OFFSIDE MEN , zdroj: ČT Ostrava //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/78/7789/778842.jpg
 • Kryštof Hádek a Anna Kameníková autor: OFFSIDE MEN , zdroj: ČT Ostrava //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/78/7789/778843.jpg

Velká část filmu se bude natáčet v autentických lokacích severočeského Cvikova a jeho okolí, kde ve středu 5. května padla první klapka. Poté se tvůrci přesunou do Německa, Francie a Španělska. Dotáčky jsou plánovány na příští rok. “Chceme nahlédnout do kolotoče Formule 1, což pro malou českou produkci není vůbec jednoduché. Točit letos prázdné tribuny by nám ale bylo k ničemu. Proto jsme se rozhodli, že film dotočíme příští rok, doufejme že přímo během Velké ceny Španělska. Věříme, že svět se v té době s pandemickou krizí už dostatečně vypořádá a formule se opět pojedou za divácké účasti. Je to ovšem finančně hodně náročné, a proto jsme k filmu spustili crowdfundingovou kampaň,” říká producent Ondřej Zima, který za napojení na Formuli 1 vděčí Pavlu Turkovi. Ten v seriálu působil sedmnáct let, absolvoval přes 250 Velkých cen a tvůrcům zprostředkoval klíčové kontakty. Nyní Turek stojí v čele projektu Automobilist, který díky oficiálním partnerstvím s významnými značkami včetně F1 oživuje na svých uměleckých plakátech a obrazech zásadní momenty z motoristické historie. Automobilist se stal ambasadorem filmu.

V crowdfundingové kampani na portále Donio fanoušci doposud podpořili film koupí odměn za bezmála půl milionu korun. Vznik filmu mohou dárci nadále podpořit např. zakoupením limitovaných uměleckých plakátů s tematikou Formule 1 z dílny Automobilist, setkáním s ambasadorem filmu a bývalým jezdcem F1 Tomášem Engem nebo režisérem Prušinovským či osobní zdravicí hlavních protagonistů přímo z cesty. Na sociálních sítích filmu Grand Prix můžete průběžně sledovat střípky z natáčení.

V Grand Prix bude režisér Prušinovský také poprvé spolupracovat s hercem Miroslavem Donutilem. "Mirek je legenda,” říká Prušinovský a dodává: "Pro roli frustrovaného seniora se hodí perfektně.”

Producentem filmu je společnost OFFSIDE MEN (Jan Prušinovský a Ondřej Zima), koproducenty Česká televize (tvůrčí producentská skupina Kateřiny Ondřejkové) a PubRes (Zuzana Mistríková a Lubica Orechovská). Distributorem je společnost Falcon. Film podpořil Státní fond kinematografie a v českých kinech se objeví 17. listopadu 2022.


Zdroj: OFFSIDE MEN

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.