Zpravodajství Ostrava

David Jedlička a Pavel Forman. Vernisáž dvou výrazných malířů ve Fiducii

Velikost textu:

Ostrava - Galerie Dole Antikvariátu a klubu Fiducia uvádí společnou výstavu dvou výrazných osobností české malby - Davida Jedličky a Pavla Formana. I když každý tvoří hodně jinak, spojuje je zájem o figurální malbu.

David Jedlička, malíř
David Jedlička, malíř

„Forman ohledává ve svých excentrických realizacích hraniční oblasti mezi malbou a dalšími uměleckými projevy - fotografií, kresbou, performancí a street artem,“ uvádí kurátor výstavy. „David Jedlička zůstává ve svých často melancholicky laděných námětech věrný spíše klasicky pojaté čisté malbě vnímané především prizmatem vyhraněné koloristické senzace,“ píše kurátor v textu k výstavě.

David Jedlička, který se narodil v roce 1969, studoval malbu na Fakultě umění Ostravské univerzity u Daniela Balabána, v současné době dělá asistenta na Katedře výtvarné výchovy olomoucké pedagogické fakulty. Pavel Forman, který se narodil roku 1977, na stejné škole absolvoval. Poté pokračoval ve studiích v Berlíně, kde také žil. Oba autoři pocházejí z Moravy, Jedlička se narodil v Brně a žije v Olomouci. Forman pochází z Bruntálu a v posledních letech vystavuje různě po Evropě.

Jedlička se do Fiducie vrací po mnoha letech. Roku 1998 tam měl první samostatnou výstavu. S Pavlem Formanem nevystavuje poprvé - v roce 2009 představili „Naše obrazy“ v Galerii Šternberk.

Vernisáž výstavy je v pondělí v 18 hodin. Majitelka Antikvariátu a klubu Fiducia Ilona Rozehnalová potvrdila, že na ni budou oba autoři.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.