Zpravodajství Ostrava

Křest v ostravské Fiducii: Vychází třetí díl souborného díla Jana Balabána

Velikost textu:

Ostrava – Třetí svazek souborného díla Jana Balabána s názvem Publicistika a hry, kterou vydalo brněnské nakladatelství Host, pokřtí editor knihy a přátelé zemřelého spisovatele tento čtvrtek v Antikvariátu a klubu Fiducia v Ostravě. Jde o závěrečný díl Balabánova díla, který má dva svazky a více než tisíc stran.

Jan Balabán
Jan Balabán
Otevřít galerii
 • Jan Balabán zdroj: Nakladatelství Host https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Jan Balabán zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Jan Balabán / Zeptej se táty zdroj: Nakladatelství Host https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Jan Balabán zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg

Knihy obsahují dvě hry a různé málo známé publicistické texty, kterých napsal v životě velké množství - výtvarné recenze, předmluvy ke knihám, rozhovory nebo sloupky, které psal v letech 2008 – 2010 pro týdeník Respekt.

Křest začíná v 18 hodin. Knihu uvede básník a editor Balabánova díla Petr Hruška a jeho redakční spolupracovníci. V programu vystoupí také Ivan Motýl, Vladislav Holec, Jiří Surůvka a další hosté.

Jan Balabán se narodil v roce 1961, zemřel náhle ve věku 49 let. Živil se jako technický překladatel a tlumočník, v posledních letech pracoval pro ArcelorMittal Ostrava. Psát začal v době studií na Filisofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde studoval češtinu a angličtinu.

Na vydání první knihy - sbírky povídek Středověk, si musel počkat až do roku 1995. Následovaly povídky Boží lano, Prázdniny, Černý beran, román Kudy šel anděl a povídková kniha Jsme tady. Za titul Možná že odcházíme získal Magnesii Literu 2005 za prózu. Poslední román Zeptej se táty vyšel až po jeho smrti v roce 2010. Následovaly první dva svazky souborného díla – Povídky a Romány a povídky. Vše vydalo nakladatelství Host.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.