Zpravodajství Ostrava

Festival Sweetsen fest představuje výhradně umělce z Frýdku-Místku

Velikost textu:

Frýdek-Místek – Sweetsen fest, největší festival ve Frýdku-Místku, začíná. Letos podeváté. Hudební program třídenního festivalu bude na pěti scénách ve městě od čtvrtku do soboty. Jeho součástí budou výstavy, divadelní představení, filmové projekce a sbírky pro charitativní organizace Adra, Charita a Podané ruce.

Letní hudební festival
Letní hudební festival

Festival je specifický tím, že zcela staví na dramaturgii Frýdku-Místku a prezentuje striktně hudebníky a umělce z tohoto města. „Během třídenní benefice se představí hudební, divadelní, filmová a výtvarná tvář města,“ uvedl za organizátory předseda občanského sdružení Pod Svícnem Petr Korč.

Hlavní program na scéně Pod Svícnem bude moderovat frýdecko-místecký písničkář René Souček, autor nové festivalové hymny Fajne mjesto, která bude mít premiéru právě na festivalu.

Pod Svícnem, v rockovém klubu Stoun, na pavlači Šapitó, v Hudební hospůdce U Arnošta a v letním kině se budou střídat hudebníci a jiní umělci. Na hlavní scéně v pátek večer to bude například Tomáš Kočko, Sektor III nebo Downbelow, v sobotu večer Behind The Door, Jakub Tichý a další.

Novikou bude benefiční výstava frýdecko-místeckých výtvarníků a fotografů. „V prostorách cirkusového šapitó budou k vidění například obrazy studentů a absolventů pražské výtvarné akademie Vojtěcha Adamce, Tomáše Mitury a Karin Šrubařové nebo fotografů Michala Popielucha a Lukáše Horkého,“ uvedl Korč. Zájemci si mohou díla koupit za cenou, jakou uznají za vhodnou. Peníze dostanou charitativní organizace.

V letním kině promítnou organizátoři krátké a experimentální filmy Lukáše Horkého, studentů Základní umělecké školy, Robina Lipo nebo HM Studia. Dále pak klipy Downbelow, Prouza, a dalších.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.