Zpravodajství Brno

Hromadná nehoda na Kroměřížsku si vyžádala čtyři lidské životy

Velikost textu:
aktualizováno 19. 12. 2013 20:09

Rymice/Kostelec - Čtyři mrtví zůstali po dnešní dopravní nehodě na Kroměřížsku. Tři osobní automobily se srazily na rovném a přehledném úseku silnice mezi obcemi Rymice a Kostelec u Holešova, potvrdili to policejní mluvčí Aleš Mergental a mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Na místě zasahoval i vrtulník.

Dopravní nehoda u Rymic
Dopravní nehoda u Rymic
Otevřít galerii
 • Dopravní nehoda u Rymic zdroj: HZS ZLK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Dopravní nehoda u Rymic zdroj: HZS ZLK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Dopravní nehoda u Rymic zdroj: HZS ZLK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Dopravní nehoda u Rymic zdroj: HZS ZLK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg

Silnice číslo 490 byla odpoledne zcela uzavřená, dopravní policie odkláněla dopravu v Holešově a Přerově. Tři lidé byli mrtví na místě, hasiči je museli vyprostit ze zcela zdemolovaného vraku. "Jedna žena byla s vážným zraněním převezena vrtulníkem k dalšímu ošetření," uvedl Netopil. I ta bohužel později v nemocnici zemřela.

Vozidlo Audi přejelo na rovném úseku do protisměru, kde se srazilo s dalším automobilem stejné značky. "Pravým bokem narazilo do přední části druhého vozu," popsal nehodu Mergental. Všichni čtyři mrtví jsou z vozu, který vyjel do protisměru. Svými následky je to letos vůbec nejhorší nehoda ve Zlínském kraji.

přehrát video
Vstup Josefa Kvasničky z dopravní nehody

Ve voze, který vyjel zatím z neznámých příčin do protisměru, zemřeli čtyřicetiletý řidič, jeho o sedm let starší spolujezdec a devětatřicetiletá žena. V nemocnici později zemřela žena ve stejném věku. Všichni čtyři bydleli v Přerově.

Řidič druhého automobilu byl zraněn jen lehce. V autě, které do něj ještě zezadu narazilo, nebyl zraněn nikdo. Příčinu tragické nehody policisté vyšetřují. Hasiči odpoledne uklízeli následky nehody, při které na vozovku vytekla i nafta.

Letos na silnicích ve Zlínském kraji zemřelo už 39 lidí. V posledních letech se nehody tří automobilů staly jen na Kroměřížsku. V roce 2011 vyhasly tři životy na nebezpečné křižovatce u Bezměrova a o dva roky dříve se stejná tragédie stala právě u obce Rymice.

Prosím, vyčkejte na načtení mapy, pokud se mapa nenačte, máte vypnutý JavaScript, nebo Váš prohlížeč nepodporuje Google mapy.

Zdroj: ČT Brno, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Přímé přenosy z Velehradu
    Přímé přenosy z Velehradu vydáno 1. 7. 2022 10:50 Tradičně velkou pozornost věnuje Česká televize největší křesťanské pouti u nás, velehradským Dnům lidí dobré vůle. Významná událost se koná u příležitosti oslav státního ...
   • ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky
    Video
    ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky vydáno 28. 4. 2014 17:50 Křtiny - Část vzácných knih ze 17. století, které v lednu zmizely z fary ve Křtinách na Blanensku, policie našla u jedné z obyvatel. Minulou středu kriminalisté objevili při domovní ...
   • Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1
    Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1 aktualizováno 10. 1. 2017 23:00 Växjö - S nadějným výsledkem v zádech půjdou do domácí odvety semifinále Ligy mistrů hokejisté Sparty. Poslední český zástupce v soutěži vyhrál na ledě švédského Växjö Lakers ...
   • Svatopluk – vládce Moravanů a Slovanů
    Svatopluk – vládce Moravanů a Slovanů vydáno 30. 6. 2022 14:22 Proradný, lstivý a věrolomný. Nejvýznamnější panovník Velké Moravy byl ale také strůjcem nebývalého hospodářského a kulturního rozmachu na našem území v raném středověku. Po ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.