Zpravodajství Brno

Televizní premiéra dokumentu Zkouška umění

Velikost textu:

Pyšní se Českým lvem za nejlepší dokument loňského roku, cenou Proxima z filmového festivalu v Karlových Varech a nyní ho čeká televizní premiéra. Snímek o výběru talentů na pražskou Akademii výtvarných umění uvede ČT art 6. září 2023 ve 20:15. Režie Adéla Komrzý a Tomáš Bojar.

Zkouška umění
Zkouška umění

Jak se v 21. století hledá talent? A dají se vůbec změřit výtvarné vlohy? Celovečerní dokument ve třech rozdílných ateliérech sleduje zákulisí náročného úkolu, který stojí před zdejšími pedagogy. Musí totiž vybrat ze zástupu uchazečů nové studenty. Kdo ze zájemců při zkouškách uspěje? Obstojí ve zkoušce i vyučující, umění samotné a jeho místo v dnešním zmateném světě?

”Ať se diváci na film podívají a uvidí sami. Třeba se s ním minou, třeba ne. Ale všechno důležité, oč nám šlo, je v něm, doufejme, nějakým způsobem ukryto,“ hodnotí poselství filmu režisér Tomáš Bojar.

Nečekaně zábavný snímek plný emocí, provokativního tázání a humorného nadhledu vznikl v Tvůrčí producentské skupině Dušana Mulíčka z brněnského studia České televize.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Svoboda v podzemí
    Svoboda v podzemí vydáno 4. 12. 2023 11:20 Dokument o objeviteli a popularizátorovi brněnského podzemí Aleši Svobodovi, který zasvětil svůj život pátrání po tajemstvích pod městem Brnem. Režie Michaela Fišer Rozbrojová.
   • ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky
    Video
    ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky vydáno 28. 4. 2014 17:50 Křtiny - Část vzácných knih ze 17. století, které v lednu zmizely z fary ve Křtinách na Blanensku, policie našla u jedné z obyvatel. Minulou středu kriminalisté objevili při domovní ...
   • Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1
    Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1 aktualizováno 10. 1. 2017 23:00 Växjö - S nadějným výsledkem v zádech půjdou do domácí odvety semifinále Ligy mistrů hokejisté Sparty. Poslední český zástupce v soutěži vyhrál na ledě švédského Växjö Lakers ...
   • Moderátoři ČT opět nabídnou kávu, která pomáhá
    Moderátoři ČT opět nabídnou kávu, která pomáhá vydáno 1. 12. 2023 11:02 Ani letos nebude v centru předvánočního Brna chybět charitativní stánek České televize, kde se lidé setkají s moderátory pořadů z brněnského studia! Mohou si s nimi popovídat, vypít ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.