Zpravodajství Brno

Vzájemné porozumění a důležitost znakového jazyka v pořadu pro děti

Doktor Žako dostal čestné uznání!

Velikost textu:

Doktor Žako se pyšní čestným uznáním! Třetí řada úspěšného cyklu pro slyšící i neslyšící děti, kterou pro Déčko natočilo brněnské studio České televize, získala toto ocenění na 26. ročníku Ceny Vládního výboru pro osoby se zdravotním postižením! Pořad hravou formou přispívá k lepšímu povědomí malých diváků o roli a důležitosti znakového jazyka při komunikaci s neslyšícími dětmi. Blahopřejeme tvůrcům!

Doktor Žako
Doktor Žako

Oceněný cyklus je z cyklu Čtení do ouška. Zvířecí doktor Žako v něm čte pohádky Lucie Křesťanové o zvířátkách. Ve znakové řeči mu sekunduje jeho papoušek Žako Kongo a andulka. Příběhy jsou doplněné scénkami hranými neslyšícími herci. Pořad si zaslouží ocenění pro svoji originalitu a nápaditost při vytváření lepšího povědomí malých diváků o roli a důležitosti znakového jazyka při komunikaci s neslyšícími dětmi. Hravou formou jim přibližuje možnost vzájemného porozumění, které si prostřednictvím pohádkových příběhů mohou osvojit a později přenést do svého vlastního života.

Ceny Vládního výboru pro osoby se zdravotním postižením za publicistické práce se konají v souvislosti s Mezinárodním dnem osob se zdravotním postižením, který od roku 1981 připadá na 3. prosince.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.