Zpravodajství Brno

Na Flédě odstartovala série koncertů Madnessday

Velikost textu:

Brno - V brněnském klubu Fléda včera začala série středečních živých koncertů s názvem Madnessday. O premiérový díl se postaraly brněnská kapela My Dead Cat a pražská skupina Wild Tides. Nový seriál představí během pěti koncertů více či méně známé kapely české nezávislé kytarové scény.

Koncert Madnessday
Koncert Madnessday

Co měsíc, to koncert. Co koncert, to jiné kapely české nezávislé scény. Série středečních koncertů Madnessday má během pěti večerů ukázat, že nejen velká jména umí dělat velkou hudbu. Na premiérovém koncertu vystoupila brněnská kapela My Dead Cat, jež s drobnými přestávkami hraje od roku 2001 a nyní pracuje na nové desce. Druhým hostem byli pražští Wild Tides. 

"Kapely jsme vybírali podle našeho vlastního vkusu a i podle toho, jak kapely známe z živých vystoupení. Snažili jsme se dbát na to, aby každé živé vystoupení bylo kvalitní," řekl tvůrce programu Jan Uiberlay.

Za projektem stojí webový portál AZCD, který se tak snaží podpořit méně známá seskupení. "Zjistili jsme, že opravdu se nedá v Brně jít na kvalitní muziku, která nezapadá ani do mainstreamu, ani nějakým způsobem není, jak se lidově dneska říká, vyhajpovaná. Zaměřili jsme se na různorodou škálu kapel, které mají jedno krédo - vždycky je tam aspoň jedna kytara," popsal ředitel serveru Marek Košulič.

Hned první ze série vystoupení se setkalo s příznivým ohlasem publika. Pokud se stejně bude dařit i dalším koncertům, plánují pořadatelé od podzimu přidat další, kam by pozvali i kapely ze zahraničí.

přehrát video
NO COMMENT: První koncert ze série Madnessday

Madnessay na Flédě

11. ledna

My Dead Cat (Brno)

Wild Tides (garage-surf, Praha) 

15. února

No Distance Paradise (Indie-Rock, Olomouc)

Lu (Indie-Alternative, Kopřivnice)

14. března

Rara Avis (Death-Pop, Praha)

Voodooyoudo (Indie-Rock-Pop, Brno)

18. dubna

I Like You Hysteric (Pop-Pop, Praha)

N.O.D.U.R. (Dancemusic-punk, Znojmo)

16. května

Dirty Picnic (Indie-dance music, Brno)

Professor Leopard (Indie-Pop, Brno)


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Legendy kriminalistiky už po třetí
    Legendy kriminalistiky už po třetí vydáno 12. 8. 2022 13:23 Práci kriminalistů a odborníků, kteří spolupracují na vyšetřování závažných trestných činů, nabídne už třetí pokračování úspěšného cyklu Legendy kriminalistiky. Od 5.
   • ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky
    Video
    ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky vydáno 28. 4. 2014 17:50 Křtiny - Část vzácných knih ze 17. století, které v lednu zmizely z fary ve Křtinách na Blanensku, policie našla u jedné z obyvatel. Minulou středu kriminalisté objevili při domovní ...
   • Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1
    Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1 aktualizováno 10. 1. 2017 23:00 Växjö - S nadějným výsledkem v zádech půjdou do domácí odvety semifinále Ligy mistrů hokejisté Sparty. Poslední český zástupce v soutěži vyhrál na ledě švédského Växjö Lakers ...
   • Tajemství pana M. k Mendelovým narozeninán
    Tajemství pana M. k Mendelovým narozeninán vydáno 20. 7. 2022 12:54 Lákají vás dobrodružné příběhy? Chcete zažít příhody plné tajemna a nečekaných objevů? Vydejte se do Brna na festival k 200. výročí narození zakladatele genetiky Gregora Johanna ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.