Kde jsem:

Ekonomika

Ekonomika
Cestujte s Českou televizí

Novinky — Reklama — Vše o ČT — Česká televize

Reklama

Reklama

  • Zákonný rámec, ceník reklamy, reklama na webu České televize, možnosti sponzoringu

29. 7. 2015

ČT2 nabídne přehlídku současného dokumentu. A kultovní seriály.

Fenomén reprodukční turistiky, experimentování s LSD či obchody s orgány, druhý kanál České televize odstartuje na podzim přehlídku nejzajímavějších tuzemských i zahraničních dokumentárních filmů současnosti. Reflexi aktuálních témat doplní nové díly cyklů Český žurnál a Pološero. Fenomény trampingu a úspěchu českých horolezců pak zmapují velké dokumentární série Zvláštní znamení touha a České himálajské dobrodružství.

„Autorským dokumentům českých tvůrců se v poslední době stále více daří prosazovat se i v mezinárodní konkurenci. Je to žánr, který má u nás velmi silné zázemí, a Česká televize jako největší producent i koproducent dokumentů nyní může divákům nabídnout to nejzajímavější, co u nás vzniklo. Na obrazovku se tak dostanou často diskutované snímky, jako jsou Stále spolu, K oblakům vzhlížíme nebo Danielův svět, ale například i dokument o reprodukční turistice, české historii LSD nebo film Česká pivní válka,“ říká ředitel programu České televize Milan Fridrich, podle kterého se na obrazovce objeví také šestnáct světových dokumentů, oceňovaných na mezinárodních festivalech a reflektujících aktuální společenská a politická témata.

ČT2 na podzim nabídne i pět nových dílů cyklu Filipa Remundy a Víta Klusáka Český žurnál. Série autorských filmů se v nich vrací k zásadním událostem minulého roku, působení Andreje Babiše ve vrcholné politice, situaci na Ukrajině, českému porodnictví, vojákům na zahraničních misích i k ubytovnám pro sociálně slabé. Novými díly bude od podzimu pokračovat i Pološero, které se zaměřuje na nadčasové fenomény, jako je život českých seniorů, naše touha po překonávání rekordů nebo fetišismus.

Třináctidílná série Zvláštní znamení touha vnímá dějiny trampingu jako paralelu k dějinám českého národa. Česká himálajská dobrodružství sledují dobývání nejvyššího pohoří světa českými horolezci, kteří svým technickým stylem boří všechny zvyklosti i pravidla původních dobyvatelů těchto velehor. Pokračovat novými díly a s novou moderátorskou dvojicí bude také Bedekr, který se tentokrát vydal do Rakouska.

Dokumentární nabídku ČT2 doplní oceňované zahraniční seriály. „Do vysílání jsme připravili premiérová pokračování úspěšných krimi sérií Most a Wallander či pátou řadu cenami ověnčeného britského seriálu Panství Downton. Diváci se mohou těšit ale i na úplné novinky, například na německou minisérii vyprávějící o čtyřech generacích majitelů luxusního berlínského hotelu Adlon, který během své devadesátileté historie zažil řadu dramat,“ doplňuje Milan Fridrich.

Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize

14. 11. 2018Česká televize nabídne o Vánocích čtyři pohádkové novinky, Popelku i film Po strništi bos
30. 4. 2018Česká televize má nového poskytovatele iVysílání
29. 4. 2018Čtyřiašedesát zápasů v patnácti dnech. Česká televize odvysílá všechny zápasy MS v hokeji
19. 4. 2018Česká televize kvůli digitalizaci dočasně omezí doplňkové služby ve vysílání. Díky tomu nepřijdou diváci DVB-T o žádný program.
5. 4. 2018Česká televize připravuje minisérii s Rodenem i seriál o zkáze Dejvického divadla
4. 4. 2018Dalších pět let s hokejem na ČT. Od mistrovství až po tuzemskou ligu
19. 2. 2018Biatlon nejsledovanějším pořadem soboty
14. 2. 2018Šest a půl milionu hodin, tolik strávili Češi v lednu sledováním videí České televize
1. 2. 2018Česká stopa v Jižní Koreji. Olympiáda očima ČT sport
17. 1. 2018Česká televize bude vysílat Evropskou ligu až do roku 2021, zápasy české fotbalové reprezentace má zajištěny do roku 2022

« | | 1 2 3 4 | | » (4)