Kde jsem:

Tiskové zprávy — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

22. 4. 2005

Ocenění pro Ivetu Toušlovou a Naďu Kverkovou

Tvůrci pořadu Toulavá kamera České televize získali ocenění Prix non pereant 2005 v novinářské soutěži Média na pomoc památkám.

Oceněny byly autorka a dramaturgyně pořadu Iveta Toušlová za pořad a externí spolupracovnice ČT Naďa Kverková za reportáže o zajímavostech kulturního dědictví v regionech pro tento magazín.
Týdenní mozaiku o zajímavých místech a lidech ze všech koutů naší země Toulavá kamera nabízí Česká televize divákům každou neděli dopoledne na ČT1 od roku 2003. Autorkou pořadu je Iveta Toušlová, která je zároveň dramaturgyní a magazín moderuje střídavě s Josefem Maršálem v režii Hanuše Hackenschmieda. Magazín vzniká ve spolupráci s regionálními studii.
Porota soutěže pod vedením Miroslava Jelínka, předsedy Syndikátu novinářů ČR, ocenila celkem 19 z 325 příspěvků, jejichž kvalita a pestrost obecně byla letos vyšší než jindy. Pořadatelem soutěže je spolu se Syndikátem novinářů občanské sdružení na záchranu kulturních památek Pro Bohemia. Cílem soutěže je zvýšit zájem veřejnosti o kulturní dědictví, zejména o architektonické památky a jejich záchranu, a získat média pro tento záměr.

Novinářská soutěž o Prix non pereant na téma Média na pomoc památkám letos proběhla už po sedmé. Soutěží se ve čtyřech kategoriích. Vítězové jsou symbolicky odměňováni originálními plastikami sklárny Moser Karlovy Vary.

Martin Krafl
Tiskový mluvčí