Kde jsem:

Tiskové zprávy — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

18. 12. 2015

Anděl Páně se po deseti letech dočkal nové obrazové kvality

Diváci České televize uvidí o letošních Vánocích jednu z nejoblíbenějších českých pohádek Anděl Páně v nové, obrazově kvalitnější podobě. Příběh o cestě plné nástrah i humorných situací za napravením alespoň jednoho hříšníka odvysílá první program 23. prosince ve 20 hodin.

Televizní premiéru Anděla Páně režiséra Jiřího Stracha sledovalo na Vánoce roku 2006 přes dva a půl milionu diváků. Stal se tak nejsledovanější vánoční pohádkou novodobé televizní historie. A právě v těchto dnech natáčí Jiří Strach pokračování Anděla Páně, jehož je Česká televize koproducentem.

Anděla Páně jsme před deseti lety točili na šestnáctimilimetrový film. Dnešní technologie však umožňují kvalitnější obrazové zpracování, které, jak věřím, přinese obohacující zážitek. Diváci České televize si ho jistě zaslouží,“ říká režisér filmu Jiří Strach. Ten stojí rovněž za letošní premiérovou vánoční pohádkou Svatojánský věneček. Výpravný příběh o kuchaři Ondrovi, který se toužil stát plavcem, o princezně Verunce, kterou bavila matematika, a o věnečku, se kterým připlula po vodě láska, uvidí diváci České televize 25. prosince od 20 hodin na Jedničce. 

(Přiložené fotografie náleží k původní obrazové verzi Anděla Páně)

Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize

Přílohy

Anděl Páně (659 kB)

Andel Pane_1 (655 kB)

Andel Pane_2 (430 kB)