Kde jsem:

Digitalizace — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

27. 1. 2012

Mobilní novinky ČT: iVysílání pro Nokie, videa přes HTML5 pro iOS

Česká televize spustila aplikaci pro přístup do svého on-line videoarchivu iVysílání také z chytrých mobilů Nokia se systémem Symbian^3. Pro zařízení se systémem Apple iOS pak na všechny své weby nasadila funkčnost HTML5 pro komfortní přehrávání videí.

iVysílání pro Nokia Symbian^3

Do iVysílání České televize, nejobsáhlejšího českého televizního videoarchivu, nyní mohou ze svých mobilních telefonů přistupovat se vším komfortem už i uživatelé přístrojů Nokia se systémem Symbian^3. Česká televize pro tento mobilní operační systém vyvinula další z oblíbených aplikací.

Dosavadní zájem jablíčkářů a androiďáků o on-line přístup k desetitisícům hodin videa přes aplikace iVysílání pro zmíněné mobilní systémy nás ujistil, že diváci mají zájem sledovat pořady České televize nejen konvenčně v televizorech, případně ve stolních počítačích a noteboocích, ale také bez ohledu na čas a místo ve svých smartphonech a tabletech. Nyní tedy naplňujeme slib, že aplikaci iVysílání připravíme pro všechny u nás nejrozšířenější mobilní platformy. Po Apple iOS a Google Android nyní přišel na řadu Nokia Symbian^3,“ přibližuje strategii České televize výkonná ředitelka Nových médií ČT Pavlína Kvapilová.

Aplikace iVysílání ČT pro Symbian^3 přináší obdobnou jednoduchost, přehlednost a intuitivní funkčnost, jakou už několik měsíců znají on-line diváci z iPhonů a iPadů, řady smartphonů založených na Androidu a odnedávna také Galaxy Tabů. Uživatele tedy vítá nabídka čtyř nejžhavějších aktuálních pořadů České televize. Oblíbený pořad z kteréhokoliv ze čtyř programových okruhů ČT lze hledat snadno podle názvu, případně listovat v seznamech podle žánru, či procházet přehledy dle data vysílání. Každý si také může vytvořit vlastní menu nejoblíbenějších titulů, v němž se mu pak u seriálů a cyklických pořadů po každé televizní premiéře automaticky načítají nové díly a aktuální vydání.

Ovi Store » iVysílání ČT zdarma ke stažení: http://store.ovi.com/content/245235

Videa via HTML5 pro Apple iOS

Uživatelům produktů Apple se nyní veškeré webové stránky České televize načítají zcela plnohodnotně včetně videí přímo v internetovém prohlížeči Safari (nebo jakémkoliv jiném podporujícím standard HTML5). Česká televize totiž na všechny své internetové stránky nasadila speciálně pro využití v operačním systému iOS funkcionalitu HTML5 pro přehrávání videí bez závislosti na Adobe Flash Playeru, který je na webech ČT využíván jako základní nástroj pro videa. Uživatelé iPhonů, iPodů Touch a zejména iPadů tedy mohou pohodlně surfovat webovým rozhraním iVysílání a sledovat zde tisíce pořadů, nebo na zpravodajském portálu www.ct24.cz listovat články a spouštět přiložená videa.

Mobilní aplikace ČT aktuálně

Česká televize nyní nabízí zdarma patnáct mobilních aplikací (viz přehled níže, aktuálně přes 400.000 stažení) a další jsou v přípravě. V těchto dnech odesíláme ke schválení na Marketplace aplikace ČT24 a ČT4 pro Windows Phone 7 (WP7). Aplikace budou v první verzi obsahovat články z portálu www.ct24.cz a živé vysílání obou programů. Dále bude pro WP7 vyvíjena aplikace iVysílání. Tím se uzavře budování základní části portfólia mobilních aplikací ČT. Dle vývoje na trhu pak bude ČT zvažovat vstup na nejnovější modely RIM BlackBerry, případně další.

Vše o mobilních aplikacích ČT na portálu www.ct24.cz v rubrice Média a technologie > Aplikace, které usnadňují přístup k informacím ČT.

Štěpán Janda, tiskové oddělení ČT

Přílohy

Tisková zpráva (PDF) (309 kB)

30. 4. 2012Změny satelitního šíření programů České televize
23. 3. 2012Česká televize spustila nový digitální dokrývač
13. 3. 2012Česká televize spustila nový digitální dokrývač
22. 2. 2012ČT zavádí evropskou normu pro jednotnou hlasitost
22. 2. 2012Česká televize ve vysokém rozlišení: ČT HD vyhrazené pro Jedničku
21. 2. 2012Některou z mobilních aplikací ČT už si stáhlo přes půl milionu lidí
27. 1. 2012Mobilní novinky ČT: iVysílání pro Nokie, videa přes HTML5 pro iOS
23. 1. 2012Digitální vysílání ČT: Pec pod Sněžkou dokryta
22. 12. 2011Digitální vysílání ČT: Hanušovice a Kopřivná dokryty
9. 12. 2011Digitální vysílání ČT: Jablůnka a Raspenava dokryty

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | | » (25)